Roman Wilhelmi

8,6
17 706 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Roman Wilhelmi

Bardzo lubię komedie z Romanem Wilhelmim (bo któż z nas ich nie lubi?), ale jeszcze bardziej lubię i cenię filmy o tematyce poważnej z Jego udziałem. Są nimi: film kryminalny "Zapach psiej sierści" oraz dramat psychologiczny z wątkiem sensacyjnym "Prywatne śledztwo". Filmy te są dla mnie rewelacyjne! Uważam, że uniwersalny charakter tych obrazów dodaje im jeszcze większej atrakcyjności, bo po przetłumaczeniu na inne języki mogłyby zaistnieć w innych krajach. Gorąco polecam wszystkim właśnie te dwa filmy!!!

zeams_teodor

ja rozumiem, że mozna lubić ewentualnie "Ćmę", można śmiać sie z Anioła i pokochać rewelacyjnego Dyzmę ale zachwycać się "Zapachem...."????? Wyjątkowe, sztuczne dialogi Żukrowskiego podawane jak na scenie w szkolnym teatrze, zespół bułgarskich aktorów/amatorów(?), no i ta "niemiecka" rozanielona aktoreczka. "Fantastyczna" scena z rzeźbieniem w glinie na plaży powinna przejść do annałów filmoteki jako zwielokrotniony kicz. O muzyce i montażu nie warto mówić bo i "słów mało" (jak mawiał Grigorij). Niestety tego filmu nie da się lubić. Ewentualnie można go potraktować jako przesłodzoną i infatylną turystyczną pocztówkę z Bułgarii Nawet Olgierd z "Czterech pancernych..." nie uciągnął tego filmu. A może chodziło o kooperację KDLów bo tylko kubańczyków brakuje o ile ich zaliczyć do tego zespołu. Bardzo proszę sprawdzać rok produkcji tych cudów celuloidu i łączyć to z realiami tamtego okresu. Jedyna nauka z tego filmu, że już w latach 80-tych bułgarski szlak narkotykowy funkcjonował w najlepsze chociaż wtedy mogło to się wydawać fantazją ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones