Ron Livingston I

Ronald Joseph Livingston

7,2
7 118 ocen gry aktorskiej
Ron Livingston I
Urodził się w Cedar Rapids w stanie Iowa 5 czerwca 1968 roku jako syn luterańskiej duchownej i inżyniera aerokosmicznego. Ma dwa lata młodszego brata - Johna.

Ukończył Marion High School, a potem studiował teatr i literaturę angielską na Uniwersytecie Yale, gdzie poznał Edwarda Nortona i Paula Giamattę.

Jeszcze w czasie studiów zaczął grać na Williamstown Theatre Festival, a po ukończeniu szkoły i przeprowadzce do Chicago występował w Goodman Theatre.

W 1992 roku zadebiutował w filmie - komedii Dolly Parton "Prosto z mostu", ale uwagę zwrócił publiczności dopiero w 1996 roku rolą w kultowych "Swingersach". Wraz z sukcesem filmu pojawiły się ciekawsze propozycje ról np. w "The Practice" czy "Życiu biurowym" obok Jennifer Aniston.

W 2001 roku zagrał kapitana Lewisa Nixona w miniserialu HBO "Kompania Braci" co w 2002 roku przyniosło mu nominację do Złotego Globu.

Również w 2001 roku zaręczył się ze swoja długoletnią partnerką - aktorką Lisą Sheridan.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 czerwca 1967

miejsce urodzenia: Cedar Rapids, Iowa, USA

wzrost: 179 cm

żona Rosemarie DeWitt (od 02.11.2009)
Ma troje młodszego rodzeństwa: Johna, Jennifer i Nicka.
Ukończył filologię angielską i studia teatralne z tytułem licencjata w Yale University New Haven (Connecticut, USA).
Paul W.S. Anderson chciał, by zagrał rolę Goro w jego filmie "Mortal Kombat", jednak okazało się, że koszt dodatkowych protez, które uczyniłyby go wyższym, byłby zbyt dużym obciążeniem dla budżetu produkcji. Ostatecznie angaż otrzymał Tom Woodruff Jr.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych