Diane Lane I

7,5
14 887 ocen gry aktorskiej
Diane Lane I
Diane Lane, której kariera (rozpoczęta w Nowym Jorku, kiedy miała zaledwie 6 lat) łączy dorobek dziecięcej gwiazdki i klasycznej pierwszej damy kina, w 1999 roku była nominowana do Independent Spirit Award za rolę w filmie wytwórni Miramax "A Walk on the Moon".
Debiutowała na ekranie w 1978 u boku samego Sir Laurence'a Oliviera w filmie George'a Roya Hilla "A Little Romance". Wkrótce pojawiła się na okładce sierpniowego wydania pisma Time Magazine z 1979 roku.
Lane brała udział w wielu prestiżowych produkcjach telewizyjnych; wystąpiła u boku Billa Pullman w filmie stacji TNT The Virginian, z Geną Rowlands w produkowanym przez Hallmark Hall of Fame, Grace i Gloria. Wśród pozostałych tytułów są; telewizyjna wersja Tramwaju zwanego pożądaniem, uhonorowany wieloma nagrodami mini serial Lonesome Dove, który przyniósł Lane nominację do Emmy.więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 stycznia 1965

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 170 cm

Złoty Satelita
Zdobyła Złoty Satelita, 2 inne nagrody oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Christopher Lambert (29.10.1988 - 01.03.1994, rozwód), córka Eleanor Jasmine (ur. 05.09.1993); 2. Josh Brolin (15.08.2004 - 27.11.2013, rozwód)
Brała udział w przesłuchaniu do filmu "Obserwator".
Była brana pod uwagę do roli Any w filmie "Świt żywych trupów". Ostatecznie angaż otrzymała Sarah Polley.
Brała udział w przesłuchaniu do roli Avery Bishop w komedii "Jerry Maguire". Ostatecznie postać tę zagrała Kelly Preston.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pamiętam Diane z jej młodości- grała i wyglądała znakomicie. Mijają lata, a ona nie tylko dalej świetnie gra, ale też wciąż jest piękna i kobieca.

Ta kobieta to fenomen. im więcej lat przybywa tym piękniejsza się staje. Po prostu szlachetnieje. Jako młoda dziewczyna była po prostu ładna. Teraz jest piękna Do tego uwielbiam jej grę.

Piękna kobieta, do tego utalentowana.

Dla mnie ideał kobiety i super aktorka,oczywiście. Pozdrawiam wszystkich koneserów piękna i talentu.

Widziałem w "Niewiernej", bardzo dobrze zagrała to jak ze znudzonej kury domowej zmienia się w rozpaloną pełną rządzy niezaspokojoną kobietę. Aż miło popatrzeć!