Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 2:20
Film

2019 2 godz. 9 min.
7,2 11 264
oceny
7,2 10 11264
9 998
chce zobaczyć
6,7 11
ocen krytyków
{"rate":6.7272725,"count":11}
{"id":"708511","linkUrl":"/film/Richard+Jewell-2019-708511","alt":"Richard Jewell","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/85/11/708511/7910199.2.jpg"}
Amerykański ochroniarz ratuje życie tysięcy ludzi, zapobiegając wybuchowi bomby w trakcie igrzysk olimpijskich. Tymczasem media podają fałszywą informację, jakoby to on był terrorystą.
{"userId":"867323","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/85/11/708511/850775_1.2.jpg","title":"Niedoskonały świat","link":"/reviews/recenzja-filmu-Richard+Jewell-23170","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Niedoskonały świat
"Richard Jewell" to kino nieco staroświeckie. W tym przypadku to jednak nie wada. Dzięki temu otrzymaliśmy... ... czytaj więcej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Richard Jewell
Richard Jewell (2019) Zwiastun nr 1 (polski) 2:20
Richard Jewell
Richard Jewell (2019) Zwiastun nr 1 2:19
Richard Jewell
Richard Jewell (2019) Spot nr 8 (polski) 0:30
Richard Jewell | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2019 | Film "[film=708511]Richard Jewell[/film]" to oparty na prawdziwej historii film w reżyserii [person=122]Clinta Eastwooda[/person], który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonuje się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna. Dodatkowo nie pomaga mu fakt, że Richard podchodzi zbyt ufnie do tych, którzy próbują go zniszczyć. 

"Richard Jewell" to oparty na prawdziwej historii film w reżyserii Clinta Eastwooda, który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego"Richard Jewell" to oparty na prawdziwej historii film w reżyserii Clinta Eastwooda, który uświadamia nam, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonuje się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna. Dodatkowo nie pomaga mu fakt, że Richard podchodzi zbyt ufnie do tych, którzy próbują go zniszczyć. 

boxoffice
$43 745 542 na świecie
$22 345 542 w USA
$21 400 000 poza USA
budżet
$45 000 000
na podstawie
studio
Appian Way / Misher Films / Warner Bros.
data produkcji
2019
tytuł oryg.
Richard Jewell
inne tytuły
The Ballad of Richard Jewell (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Jonah Hill był brany pod uwagę jako odtwórca głównej roli.
Nicolas Cage był rozważany do jednej z ról w filmie.
Pierwotnie film miał być wyreżyserowany przez Paula Greengrassa, ale zrezygnował z niego na rzecz tworzenia "Jasona Bourne'a". Później blisko zajęcia tego stanowiska był David O. Russell. W 2015 roku pojawiły się informację, że reżyserem zostanie Clint Eastwood. Jednakże ten po stworzeniu filmu "Sully" zaangażował się w realizację "15:17 do Paryża". Wtedy podpisano kontrakt z Ezrą Edelmanem, który zrezygnował z projektu w 2018 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Clint nie lubi kotletów.

  maximus_

  To jest niepojęte, że dziadek Clint 89 lat nie zwalnia, ma tak ciekawe tematy i kręci naprawdę dobre jakościowo filmy, a większość tych młodych reżyserów których stać tylko na odgrzewane kotlety powinno się schować do nory ze wstydu :)

 • "dramatem" jest to, że

  nawieczor

  Clint ma 89 lat i pracuje... Premier Morawiecki nie powinien oglądać tego filmu.

 • Clint wywołał niezły skandal swoim filmem

  nawieczor

  -spoiler- -spoiler- W filmie reporterka Kathy Scruggs, odpowiedzialna za nagonkę medialną (grana przez Wilde) uprawia sex z głównym bohaterem aby wyciągnąć od niego informacje. No no no Przecież kobiety wcale ale to wcale się tak nie zachowują, wstydź się Clint.

 • Takich filmów już się nie robi! Dziękuję, Clint!

  vami ocenił(a) film na 8

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • Stary ale jary

  shimsong ocenił(a) film na 8

  Najbardziej lubię filmy Clinta z jego udziałem, ale ten też jest wart obejrzenia.

  11