Sean Biggerstaff 

7,7
1 187 ocen gry aktorskiej
Sean Biggerstaff
Sean Biggerstaff urodził się 15 marca 1983 roku w Glasgow (Szkocja) w Wielkiej Brytanii. Pochodzi ze zwykłej rodziny. Jego ojciec jest strażakiem, a matka pracownikiem socjalnym. Jak sam mówi, pierwsze 7 lat życia minęło mu spokojnie i bez ważniejszych wydarzeń.

W wieku 7 lat Sean postanowił zostać aktorem i rozpoczął działania w tym kierunku. Dołączył do miejscowej grupy teatralnej w Maryhill. Należał do niej przez pięć lat. Swoją pierwszą ważną rolę otrzymał jako 10-latek. Wcielił się wówczas w postać syna MacDuff-a w "Makbecie" reżyserowanym przez Michaela Boyda. Przedstawienie wystawiano w Tron Theatre w Glasgow. Następnie Sean przeniósł się do Scottish Youth Theatre. Tu spędził kolejne 6 lat występując na scenie. Pewnego dnia odwiedził ich Alan Rickman. Szukał dwóch młodych chłopaków, którzy pojechaliby z nim na dwa miesiące do Fife w Szkocji, żeby zagrać w filmie. Rickmana zachwycił talent aktorski Seana. I tak Biggerstaff okazał się jednym z dwóch szczęśliwców wybranych do filmu. A był nim "Zimowy gość" - debiut reżyserski Alana Rickmana.

W roku 1999 Sean zwrócił się do Rickmana z pytaniem : "Nie znasz może kogoś w Londynie, kto chciałby reprezentować moje interesy?" Rickman bez słowa skontaktował Seana ze swoim agentem Paulem Lyon-Marisem. Pierwsze spotkanie Biggerstaffa z nim odbyło się w mieszkaniu Rickmana w Edynburgu. Tydzień później Sean dołączył do ekipy aktorskiej pracującej nad "Harrym Potterem".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 marca 1983

miejsce urodzenia: Glasgow, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 175 cm

Sean zwykł grywac na gitarze w zespole Crambo.
Na początku oferowano mu rolę Percy'ego Weasley'a, ale potem twórcy filmu zdecydowali, że lepiej będzie do niego pasować rola Olivera Wooda.
Ma młodszą siostrę o imieniu Jenny, która urodziła się w 2001 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych