Devon Michael Murray

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/117592/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":1997,"rate":7.447671507260892,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/117592/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":2,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/117592/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":9,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,4
1 997 ocen gry aktorskiej
Devon Murray I
Devon Murray urodził się w hrabstwie Kildare (Irlandia) w październiku 1988 r. Jest jedynakiem. Uwielbia jazdę konną, na rolkach i deskorolce oraz gry komputerowe. Jego rodzice - Michael i Fidelma Murray - posłali go do Billie'ego Barry, gdy miał sześć lat i w ciągu dwóch tygodni występował już w drobnych ogłoszeniach telewizyjnych firmy Tesco. W ciągu sześciu miesięcy zagrał w swoim pierwszym filmie "This is My Father" Aidana Quinna. Wtedy dołączył też do National Performing Arts School w Dublinie. Przełomem dla aktora był film "Prochy Angeli". Grał również z Jane Seymour w "Wczorajsze dzieci". 
Największą popularność zdobył rolą Seamusa Finnigana (jeden z przyjaciół Harry'ego Pottera z Gryffindoru) w serii filmów "Harry Potter". Wystąpił też 
w filmie krótkometrażowym "Gone Fishing" oraz podłożył głos w grze komputerowej "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 października 1988

miejsce urodzenia: Celbridge, Irlandia

wzrost: 157 cm

Miał szansę zagrać młodego Amsterdama Vallona w "Gangach Nowego Jorku", jednak musiał zrezygnować ze względu na rolę w "Harrym Potterze".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych