Sharlto Copley 

7,9
12 697 ocen gry aktorskiej
Sharlto Copley
Sharlto Copley urodził się w Johannesburgu w 1973 roku. W latach 1987-91 uczęszczał do prywatnego liceum Redhill High School, gdzie zainteresował się filmem i teatrem. Był reżyserem i producentem wielu często kontrowersyjnych sztuk. Rok po opuszczeniu liceum założył własną firmę producencką, a w 1993 roku spotkał innego ucznia Redhill High School Neilla Blomkampa. Copley zatrudnił młodego Blomkampa jako grafika komputerowego. I tak rozpoczęła się ich współpraca.  W 2005 roku wyprodukował krótkometrażówkę Blomkampa "Alive In Joburg", która została następnie przerobiona na pełnometrażowy film "Dystrykt 9". Copley zagrał w nim główną rolę. Dzięki występowi w filmie został zauważony przez Hollywood i zaproponowano mu rolę Murdocka w kinowej wersji "Drużyny A".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 listopada 1973

miejsce urodzenia: Johannesburg, RPA

wzrost: 183 cm

żona Tanit Phoenix (od 15.02.2016), córka Sielle Phoenix-Copley (ur. 01.06.2017)
Ma dwoje młodszego rodzeństwa: brat Donovan jest muzykiem (liderem południowoafrykańskiego zespołu "Hot Water"), siostra Marissa jest grafikiem.
Odrzucił rolę Henriego w filmie "Jestem numerem cztery", ze względu na termin realizacji zdjęć i w postać wcielił się Timothy Olyphant.
Był brany pod uwagę do podłożenia głosu Rocketa Raccoona w filmie "Strażnicy Galaktyki". Angaż otrzymał Bradley Cooper.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych