Stieg Larsson

Karl Stig-Erland Larsson

8,8
213 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Stieg Larsson

Szwedzkie kryminały

użytkownik usunięty

Czy zauważyliście że skandynawksie kryminały są najlepsze aktualnie. Larsson , Lackberg , Nesbo no i autor dziewczynki z majowymi kwiatkami , moim zdaniem obok Christie, Doyle, Chandlera to najlepsze w historii

użytkownik usunięty

Może klimat Szwecji tak na nich wpływa? ;))

użytkownik usunięty

Być może mają to coś , klimat XX wiecznej Wielkiej Brytanii też dobrze wpływa

użytkownik usunięty

po być może przecinek , a właściwie na pewno dobrze wpływa na kryminały klimat Skandynawii

użytkownik usunięty

A ty jakie kryminały lubisz najbardziej i autorów ?

użytkownik usunięty

Ja pozostaję wierna klasyce - najbardziej lubię Agathę Christie, ale obecnie po przeczytaniu kilkunastu jej książęk, zrobiłam sobie przerwę. Również lubię Doyle, ale o ile przy czytaniu książek Christie często się bałam i odczuwałam autentyczną grozę (nie jestem zbytnio odważna ;) to przygody Sherlocka czytałam dla relaksu i dla stylu autora. Natomiast jeżeli chodzi o Larssona, to przyznam szczerze, że dopiero zaczynam czytać 'Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet' i jestem konkretnie na 60 stronie - bardzo wciągające. A ponoć im dalej, tym lepiej.

Racja, skandynawskie kryminały są genialne i teraz bardzo na topie. Do tych autorów, których podałeś, dodałabym jeszcze Henninga Mankella, autora serii o Kurcie Wallanderze. To chyba od niego zaczęła się ta fala popularności szwedzkich kryminałów.

Ja zauważyłem. Wymieniłeś same dobre nazwiska :)

michal.2907

Stieg Larsson jak dla mnie jest mistrzem, popularność zdobył chyba dlatego, że w końcu podszedł do kryminałów trochę inaczej niż poprzednicy i połączył wiele kombinacji w jednym utworze,, np. w horrorach element romantycznego zakochiwania się. "Dziewczyna z tatuażem" to mistrzostwo, czytam teraz jego ksiązki, aktualnie "Zamek z piasku, który runął" w księgarni Matras jest dość sporo jego ksiązek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones