Svetlana Alliluyeva

Svetlana Stalina

7,0
1 ocena materiałów archiwalnych
powrót do forum osoby Svetlana Alliluyeva

Każdy kto czytał jej biografię napisaną przez Marthę Schad, przyzna mi racje, że była to niesamowita osoba. Będąc córka despoty, zmuszona była biernie patrzeć jak jej rodzina trafia do obozów. Nawet po śmierci ojca nie mogła żyć jako wolna osoba. Uciekła z kraju i została okrzyknięta zdrajczynią. Warto znać jej historię. Szczególnie, że pozwala ona spojrzeć inaczej na samego Stalina. - Despotę i tyrana. Człowieka nie mającego litości nawet dla własnych dzieci, doprowadzającego swoją żonę do samobójstwa.

Twórców proszę o uzupełnienie filmografii. Swietłana wystąpiła jako ona sama w kilku dokumentach. O jej biografię też chyba nietrudno. ;)

Wnetas

Jakoś nie spodobała mnie się. Nawet na końcu jej syn powiedział, że coś z nią chyba nie tak, skoro ze wszystkimi swoimi dziećmi nie utrzymuje kontaktów, lub jest skonfliktowana. Uciekła na zachód, jak jej syn miał 2o lat, a córka 16. Uznała, że to są już dorosłe dzieci. No nie wiem. Córce na pewno byłaby potrzebna w trudnym wieku dorastania. Na dodatek Swietłana wiecznie skrzywiona, zapatrzona w siebie, niezadowolona. Żyła zawsze o niebo lepiej niż jej pobratymcy. Sama przyznała, że niepotrzebne jej były pieniądze, bo miała wszystko za darmo: mieszkanie, ubrania, jedzenie, studia, rozrywki. Cała ta ucieczka na zachód podyktowana była niechęcią do powrotu do Rosji. Z ostatnim, amerykańskim mężem też się rozstała. Jakoś nie osiagnęła zbyt wiele. Ostatnie lata spędziła w domu starców w Wisconsin /USA/. Postrzegam ją po obejrzeniu filmu, jako wyjątkowo antypatyczną, egoistyczną osobę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones