Casey Affleck 

Caleb Casey McGuire Affleck-Boldt

8,1
30 034 oceny gry aktorskiej
Casey Affleck
Casey Affleck urodził się 12 sierpnia 1975 roku w Falmouth w stanie Massachusetts (USA). Jego matka, Chris Ann, związana była ze szkolnictwem, ojciec Timothy - zajmował się: pracą socjalną, mechaniką samochodową, doradztwem lekarstw, pracą za barem oraz aktorstwem w Theater Company of Boston.

Casey uczęszczał do George Washington University, potem przeniósł się na Columbia University (w Nowym Jorku), gdzie otrzymał tytuł magistra z dziedziny fizyki, astronomii i filozofii Zachodu.

Jego początkowe role to występy m. in. w mini-serialu "The Kennedys of Massachusetts", w czarnej komedii "Za wszelką cenę", gdzie zagrał u boku Joaquina Phoenixa oraz Nicole Kidman. Kolejno otrzymał rolę w filmie z Halle Berry - "Dogonić słońce"Halle Berry. W 1997 roku wystąpił w słynnym dramacie pt. "Buntownik z wyboru" razem ze swoim bratem - Benem Affleckiem. Następnie zagrał w dobrze przyjętym obrazie "Desert Blue" u boku wschodzącej gwiazdy Kate Hudson i Christiny Ricci. W doborowej obsadzie (George Clooney, Brad Pitt, Andy Garcia, Matt Damon, Julia Roberts) można go było zobaczyć w filmie "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" oraz jego kontynuacjach.
W 2007 roku zagrał główną rolę w wyreżyserowanym przez Bena filmie "Gdzie jesteś Amando".
W 2008 roku nominację do Oscara i Złotego Globa przyniosła mu rola drugoplanowa w filmie "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda".

Aktor od czerwca 2006 roku jest w związku małżeńskim z Summer Phoenix, z którą ma dwóch synów: Indiana Augusta i Atticusa.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 12 sierpnia 1975

miejsce urodzenia: Falmouth, Massachusetts, USA

wzrost: 175 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 20 innych nagród oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Summer Phoenix (03.06.2006 - 15.09.2017, rozwód), 2 synów: Indiana August (ur. 31.05.2004) i Atticus (ur. 12.01.2008)
Brat aktora Bena Afflecka.
Studiował fizykę i astronomię na Columbia University.
Casey chętnie podejmuje się nie tylko aktorskich zadań. Na zamówienie twórców festiwalu filmowego w Sundance wyreżyserował w 2002 r. serię reklam, w których wystąpili m.in. Joaquin Phoenix, Christina Ricci i Matt Damon.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Najbardziej zasłużony Oscar na tej gali. Był wybitny w "Manchester by the Sea".

Aktora Marka Bukowskiego oraz piłkarza Wisły Kraków Rafała Boguskiego.

Jak to się dzieje na świecie, że z dwóch braci Ben robi większą karierę niż Casey chociaż to ten drugi jest o niebo lepszym aktorem?

czy tylko mnie drażni ten jego jęczący ton głosu?
no offence everyone

Byłem w przyszłości ale nie mówcie FBI i CIA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones