film

Czarna wdowa

Black Widow
1987
1h 42m
6,3 1 851
ocen
6,3 10 1 1851
Catherine poślubia samotnych milionerów, po czym zabija ich, by odziedziczyć fortunę. Na jej trop wpada agentka Alexandra Barnes. więcej mniej
Czarna wdowa zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

To historia kobiety o imieniu Catherine, która poślubia samotnych milionerów, skłania ich do zmiany testamentu, by wszystko zapisali jej i zabija ich, by odziedziczyć spadek. Za każdym razem, gdy Catherine wychodzi za mąż, zmienia wygląd. Jest tylko jeden problem. Alexandra znalazła połączenie między tajemniczymi zgonami i żonami denatów. Ale teraz jej jedynym problemem jest dowieść, że zabójca jest na wolności i uchronić się przed śmiertelną Czarną Wdową.

boxoffice
$25 205 460 w USA
dystrybucja
Imperial
studio
Amercent Films / American Entertainment Partners L.P. / Twentieth Century Fox Film Corporation
tytuł oryg.
Black Widow
inne tytuły
Bullseye Australia
więcej
Do roli Catherine były brane pod uwagę Madonna i Joanna Pacuła.
Film kręcono w Hilo, Kailua-Kona (Hawaje, USA), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Seattle (Waszyngton, USA) i Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii, USA).
Film kręcono od 25 kwietnia do 16 lipca 1986 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W sumie niezły

ocenił(a) film na 4

Hmm... niezly z tym ze pierwsze 40 min. filmu sa jakby o niczym, dialogi zbedne, sceny niektore tez. w sumie potem akcja sie rozkreca kiedy obie spotykaja sie, ale tak ogolnie wywalilabym dosc sporo rzeczy ze scenariusza.

Film opisuje relację, którą Francuzi nazwają "fusionnel" - wzajemna fascynacja dwóch kobiet, która
jest mieszanką wszystkich emocji - miłości, nienawiści, strachu... Genialne role Theresy Russel i
Debry Winger. Moja ocena 10 na 10, klasyk !!!

W Nr 30/2018 "Tygodnika Do Rzeczy" w swoim cotygodniowym felietonie na przedostatniej stronie tygodnika Waldemar Łysiak zachwalał ten film, szczególnie z powodu świetnej roli zagranej przez Debrę Winger :)

..ale da się obejrzeć bez przesadnego znudzenia i rozczarowania. Dosyć dobre role Debry Winger i Theresy Russell. Brak tylko trochę dopracowania szczegółów i porywającej akcji, ale w sumie wszystkie cechy thrillera zostały zachowane...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.