Katherine Heigl 

Katherine Marie Heigl

7,8
16 842 oceny gry aktorskiej
Katherine Heigl
Katherine Marie Heigl lub Katie (tak zdrobniale mówią do niej przyjaciele), urodzona w USA w Waszyngtonie 24 Listopada 1978 roku (jej znak zodiaku to strzelec), dorastała w New Canaan w stanie Connecticut razem z dwoma starszymi braćmi John'em i Jason'em oraz starszą siostrą Meg. Niestety jej starszy brat Jason w 1986 roku miał wypadek samochodowy w wyniku którego doznał silnych obrażeń mózgu i lekarze nie mieli żadnych szans na uratowanie mu życia. Po jego śmierci, rodzina podjęła trudną decyzję aby ofiarować jego organy.
 
Jej rodzice to Paul i Nancy. Katherine po raz pierwszy stanęła przed obiektywem w wieku 9 lat, jako modelka, kiedy to jej ciotka wysłała jej zdjęcie do agencji modelek - "Wilhelmina". W wieku 12 lat debiutowała w filmie fabularnym "Dramat letniej nocy" z Juliette Lewis. Kiedy miała 14 lat grała dość poważne role w kilku filmach, jednak największy rozgłos przyniosła jej rola zbuntowanej nastolatki, pragnącej jak najszybciej  dorosnąć w komedii "Tata i małolata" u boku Gérarda Depardieu. Wystąpiła też w horrorze "Narzeczona laleczki Chucky", w czwartym odcinku kultowego serialu dla dzieci "Child's Play". Jej pierwszą przygodą z kinem akcji była rola w "Liberator 2", grała tam siostrzenicę Stevena Seagala, która została porwana jako przynęta, gdy terroryści zajęli pociąg. Wystąpiła także w "Bug Buster", "Stand-Ins", "Książę Waleczny", a także w komedii "Spadająca gwiazda".
 
Na małym ekranie, Katherine pojawiła się u boku Petera Fondy w filmie "Burza", który był ekranizacją przeniesionego w czasie klasycznego dramatu Szekspirowskiego. Akcja toczyła się w czasie wojny secesyjnej. Katherine grała tam postać 16-letniej Mirandy, która była rozdarta między oddaniem do swego ojca ( Fonda) i miłością do przystojnego, młodego żołnierza.
W przerwach między kolejnymi filmami, Katherine skupiała się na nauce i zawsze wracała do życia jako zwykła nastolatka. Po ukończeniu szkoły średniej rozważała pójście do college'u, jednak przeprowadziła się do Los Angeles, by całkowicie skupić się na swej karierze aktorskiej. Mieszka tam wraz ze swoja mamą, która jest jej agentem oraz ze swoimi miniaturowymi sznaucerkami. Zyskała sobie ogromna przychylność mediów po tym jak jej zdjęcia ukazały się w "Maximie" oraz w "FHM". To również wpłynęło na jej popularność, a także kolejne występy w dość znanych i popularnych filmach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 listopada 1978

miejsce urodzenia: Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, USA

wzrost: 175 cm

Emmy
Zdobyła Emmy, 3 inne nagrody oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Josh Kelley (od 23.12.2007), syn Joshua Bishop (ur. 20.12.2016)
W latach 2003-2004 była zaręczona z Jasonem Behrem, kolegą z serialu "Roswell: W kręgu tajemnic".
Ma trójkę starszego rodzeństwa: dwóch braci - Holta i Jasona oraz adoptowaną siostrę Meg. Jeden z jej braci - Jason - zginął w wypadku samochodowym, kiedy Katherine była bardzo młoda. 
Ubiegała się o rolę Felicity Porter w serialu "Felicity", jednak przegrała rywalizację z  Keri Russell.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie wiem jak można ją krytykować, jest jedną z nielicznych brunetek której ładnie w blond.
Świetnie zagrała w Och życie, Pan i pani Kiler, Chirurgach i Brzydkiej prawdzie.
Jest piękna czarująca i zdolna do poświeceń. Więc głupie i często zazdrośliwe komentarze wsadzcie sobie w odbyt!!! PS.Pozdrawiam fanów!!!

Dlaczego w rubryce stan cywilny wpisywane są tylko biologiczne dzieci? Heigl ma 2 adoptowane córeczki; czemu nie są tu uwzględnione? Bo adoptowane..?

Super sztunia :) Nic dodac nic ując :D (1 Odpowiedzi)

bardzo fajna aktorka, dobrze gra i świetnie wygląda. W "Och życie" oczu nie szło od niej oderwać

M.in w tata i małolata.