Tim Miller X

Timothy John Miller

7,2
951 ocen pracy reżysera
Tim Miller X

Amerykański reżyser filmowy i twórca efektów specjalnych. W 2005 roku zdobył nominację do Oscara za animowaną krótkometrażówkę pt. "Gopher Broke". Jest także twórcą czołówki do "Dziewczyny z tatuażem" oraz "Thora: Mrocznego świata".

W 2016 zadebiutował jako reżyser za kamerą "Deadpoola", za co zdobył nominację za najlepsze osiągnięcie reżyserskie w pierwszym filmie fabularnym od Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych.

Jego kolejnym reżyserskim wyzwaniem został "Terminator: Mroczne przeznaczenie".  
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 października 1964

miejsce urodzenia: Fort Washington, Maryland, USA

W 1995 roku założył Blur Studio, specjalizujące się w efektach specjalnych i animacji.
Początkowo miał być reżyserem filmu "Deadpool 2". Odszedł jednak z projektu z powodu różnic artystycznych, które doprowadziły do konfliktu z gwiazdą produkcji, Ryanem Reynoldsem. Ostatecznie za kamerą stanął David Leitch.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jakim cudem facet, który wyreżyserował tylko 2 animowane krótkometrażówki i to kilkanaście lat temu nagle zostaje reżyserem wartej setki milionów dolarów produkcji? Nie mówię, że to źle, ale po prostu jak to jest możliwe?

Myślałem że do tej pory Jonathan Mostow był najgorszym reżyserem i pogrzebał Terminatora ale to co zrobił Miller z Arnoldem rozjebało mnie na łoptaki. Tak zjebać terminatora i zrobić z niego gośca od firanek to juz przegięcie . W dodtatku śmierć Connora jest tak głupia i bezsensowna że szkoda gadać . Może jestem...

człowiek który zniszczył Terminatora bo uznał go za zbyt mizoginistyczny film... mam nadzieje że ten humanoid nic więcej do swoich łap niedostanie.

A tu proszę bardzo, facet ujawnia swój talent realizując Deadpoola.

Niech się facet nie zabiera za terminatora juz tak go zmiażdzył jak Vega kina swoimi filmidłami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones