Vivien Leigh

Vivian Mary Hartley

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/9462/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":4917,"rate":9.29814927801505,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/9462/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":6,"rate":10,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
9,3
4 917 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Vivien Leigh
 • Dlaczego nie ma jej nawet w rankingu aktorek?

 • medisess Za mało głosów?

 • lolicza123 Vivien nie jest znana współczesnym nastolatkom.

 • lolicza123 Nie trzeba zwracać uwagi na tę listę, nie ma tam praktycznie żadnej klasycznej aktorki. Powinny być choćby takie jak Vivien, ale także na pewno Bette Davis ("Wszystko o Ewie", "Stara znajomość"), Ingrid Bergman ("Casablanca" czy moja ulubiona "Osławiona"), Audrey Hepburn ("Śniadanie u Tiffany'ego", "Zabawna buzia"), Olivia de Havilland (i jej siostra Joan Fontaine), Elizabeth Taylor ("Kto się boi Virginii Woolf", "Kleopatra"), Katherine Hepburn ("Filadelfijska opowieść") i wiele innych. Klasyczne kino jest po prostu magiczne, ale strasznie nie doceniane. Na liście jest oczywiście kilka dobrych aktorek (np. Meryl Streep), ale część znajduje się tam z powodu chwilowej "popularności". Smutne :(

 • medisess I jak tu traktować filmweb poważnie. Takiej ikony jak Vivien Leigh nie ma w 100.

 • Nuno33 Dokładnie. 100 % racji. Jak widzę, że Woodley czy Lawrence są w top 100 robi mi się słabo. Ale co poradzimy, jak nic nie poradzimy. Vivien Leigh będzie legendą do końca świata i jeden dzień dłużej, a kariera tamtych przeze mnie wymienionych wytopi się jak pierwszy śnieg.

 • justyna_bo_33 Akurat Woodley i Lawrence nie są takie złe, ale gdy widzę w top Emmę Watson, Lily Collins, Robin Wright czy Rachel McAdams to dopiero masakra.

 • filmowy_laufer Chyba potrzeba 4000 oddanych głosów, aby wejść do rankingu. Vivien ma dopiero 2200, a ponieważ jest (prawie) nieznana współczesnym nastolatkom (które chyba oddają najwięcej głosów na Filmwebie) to zapewne nigdy nie zgromadzi magicznych 4000! Jaka szkoda!

 • medisess Żeby znaleźć się w rankingu filmwebu, potrzebne jest co najmniej 100 głosów (na aktorke i film), przy 10 różnych rolach. Z ciekawości sprawdziłem i Vivien ten wymóg spełnia w 7 filmach.
  Troche to bez sensu dla aktorów, którzy przedwcześnie zginęli, albo po prostu mało grali.
  Fani Leigh mogliby się zmobilizować i ocenić jej 3 filmy, te przed "Przeminęło z wiatrem"