Zbigniew Suszyński 

7,0
5 315 ocen gry aktorskiej
Zbigniew Suszyński
Zbigniew Suszyński to charakterystyczny polski aktor dubbingowy, telewizyjny i teatralny. Urodził się w 1961 roku w Rypinie.

W 1986 roku, 15 listopada, Zbigniew Suszyński zadebiutował na deskach teatralnych im. Juliana Tuwima w Łodzi. Rok później w 1987 został absolwentem Łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Aktor musiał czekać dwa lata, aby udowodnić widzom swój talent. W tym czasie już zaliczył epizodyczne role w takich produkcjach, jak: ''Jan Serce'', ''Ślady wilczych zębów'' czy ''Cudowne dziecko''. Szansę na rozwój kariery otrzymał od Magdaleny Łazarkiewicz, która w 1989 roku obsadziła go w głównej roli w filmie ''Ostatni dzwonek''. Aktor spełnił swoje zadanie, a produkcja została przyjęta pozytywnie (liczne nagrody na festiwalach w Koszalinie i Poznaniu).

Kolejny etap kariery nacechowany był jednoznacznie; Zbigniew Suszyński po rolach serialowych: ''Czułość i kłamstwa'', ''Adam i Ewa'', a zwłaszcza filmowych: ''Samowolka'', ''Młode wilki'' i ''E=mc²'', został sklasyfikowany jako jeden z najlepszych i najbardziej charakterystycznych czarnych charakterów w polskim kinie.

Występował w Łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza, warszawskich: Nowym (1990-1992) i im. Tadeusza Łomnickiego (1997-1998), a obecnie można go oglądać na deskach Teatru Współczesnego, z którym jest związany od 1992 roku.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 lipca 1961

miejsce urodzenia: Rypin, Polska

wzrost: 178 cm

żona Małgorzata, córka Milena (ur. 08.01.1986)
W 1987 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jeden z najlepszych Polskich ,,czarnych charakterów'' :)

Fajnie zagrał człowieka na dnie, totalny odjazd w "Ślepnąc od świateł".

WIDZĘ GŁOSY

użytkownik usunięty

Wywiad z Panem Zbigniewem już na YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=bYbQ44LCGvE

Z samowolki go pamiętam
a może mi skoczysz na fagony
koteczku jeb...

Sprzedawca kablówki Kabel TV. Haha :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones