PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92457}

Świat według Bundych

Married... with Children
6,6 167 939
ocen
6,6 10 1 167939
7,4 13
ocen krytyków
Świat według Bundych
powrót do forum serialu Świat według Bundych

Mistrzostwo 10/10

ocenił(a) serial na 10

To jest po prostu świetny serial komediowy, dziś takiego się już nie nakręci nic nie odda klimatu tego serialu oraz magii tamtych czasów. Każdy odcinek to wielka dawka śmiechu teksty bohaterów przeszły do historii. Ten serial mimo że komediowy przekazuję także jednak wielkie wartości tylko pokazane są on w prześmieszny sposób. Niby każdy w tej rodzinie różni się od siebie, ale zawsze jak przyjdzie co do czego każdy jest gotowy do pomocy innemu. Zwłaszcza Kelly i Bud mimo, że potrafią sobie bardzo dogryźć i z pozoru różnią się wszystkim to gdy jedno ma kłopoty drugie zawsze mu pomoże, podobnie Al, który za wszystko co go złego w życiu spotkało obarcza Peggy to, mimo to zawsze stanie w jej obronie. Wszyscy Bundy są niesamowici oni żyją po prostu innymi zasadami to co innym wydaję się dziwne im normalnę i to właśnie jest najśmieszniejsze, pokazuję to zwłaszcza scena z odcinka z martwym Mikołajem, gdy Steve i Marci nie mogą dojść do siebie, a rodzina Bundych jak by nic się nie stało jedzą sobie Pizze. Ten serial już jest nieśmiertelny on będzie śmieszył jeszcze bardzo długo nawet gdy się go widziało wielokrotnie. Ten serial po prostu trzeba zobaczyć.

ocenił(a) serial na 10
kao3333

Ogladajmy póki mozna w chorym swiecie poprawnosci politycznej za chwile bedzie zakazany....serial legenda pamietam jak w liceum to byl mega hit....kazdy ogladal....kazdy...

Otrado83

No ja byłem jednym z niewielu w szkole, który tego gówna nie oglądał. Kiedyś włączyłem to może kilka minut wytrzymałem. Dla mnie to nieśmieszne gówno, zresztą jak każdy serial komediowy rodem z USA.

Andrzejek324

Nie znasz sie na dobrym seansie

Andrzejek324

Cwele tak mają, że tylko gówno mają w głowie

ocenił(a) serial na 9
kao3333

Żebyś wiedział.

ocenił(a) serial na 10
kao3333

Dziś by pewnie nie bardzo miał kto zagrać. Faszystowska lewica (to smutne że nie została po wojnie zdelegalizowana w cywilizowanym świecie a wręcz przeciwnie odrodziła sie w nowych przebraniach wprowadzając na nowo faszyzm). Aktorzy albo by odrzucili albo by bali sie piętnowania. Żyjemy w strasznych czasach. Czasami jeszcze kręcą podobne seriale ale animowane i wrzucają na yt. Choć ten też zaczyna wprowadzać cenzurę. Dopóki internet jesdt wolny znajdą sie miejsca gdzie to umieszczać. Myślicie ze lewactwo interesuje polski sędzia ? Mają w to wylane. Zwłaszcza ze nie mają podstawy prawnej aby w to ingerować. Natomiast za to ze nie wzieliśmy nielegalnych imigrantów (lub terrorystów i leni - jak kto woli to nazywać) Próbują sie odegrać. Wszystko to sponsoruje Soros i jemu podobni, którzy chcą być Panami świata. Aby to zrobić muszą wpierw stworzyć Państwa - społeczeństwa które nie posiadają tożsamości, autorytetów, historii do której przwiązują wagę a najlepiej się jej wstydzą. Czyli taka wymieszana masa bez składu i ładu, którą można zarządać. Państwami narodowymi nie można tego robić. Zachód tej idoktrynacji podawany jest od lat 70 tych.

ocenił(a) serial na 10
magik30

Smutne ale prawdziwe. Zwłaszcza 4 pierwsze zdania. Przykre, bo dotyka to również obsady serialu. Aktorzy grający Ala i Peggy z biegiem lat, coraz bardziej odcinali się od tego, że występowali w jednym z najpopularniejszych sitcomów w historii. Katy Sagal w wywiadzie, udzielonym z okazji 30 rocznicy emisji 1 odcinka powiedziała, że to był mizoginiczny i seksistowski serial. Kreskówek dla do dorosłych od jakiegoś czasu nie oglądam. Ale z tego co wiem, m.in z tego forum, twórcy Family Guy, czy South Parku, spuszczają z tonu i coraz częściej żartują z rzeczy, których nie obejmuje kultura poprawności politycznej. Zreszta, jak poczytasz posty pod filmikami Bundych w oryginalnej wersji języzkowej na YT, to też można wyczytać sporo narzekań na obecne czasy. Że ludzie są dzisiaj przewrażliwieni i potrafią obrazić się z byle powodu. Nie wspominając o tym, że istnieją "specjalne grupy" z których robienie sobie żartów, niesie ryzyko przypięcia ci łatki seksisty, rasisty i ogólnie nietolerancyjnego typa.


Co do reszty. To wydaje mi się, że jednak są pewne nieśmiałe sygnały, że zachód zaczyna pękać pod naporem lewactwa. Świadczy o tym, np. rosnąca liczba ruchów antyfeministycznych w krajach zachodu. Czy sytuacja na największej europejskiej wyspie, gdzie szerzy się lewactwo....ale to jednak zwolennicy Brexitu wygrali referendum w Wielkiej Brytanii. Temat rzeka, można by o tym napisać z kilkanaście postów XD

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

Nie dalej jak wczoraj słuchałem audycji radiowej w której jakiś poważny think tank przy Kongresie stwierdził że ruch BLM jest wysoce szkodliwy i przyczynia sie do oslabiania Ameryki. To jest wrecz nieprawdopodobne ze z ćpuna i bandyty zrobiono męczennika. Świadczy to o zidioceniu ludzi. Niestety Polskę to też już dotyczy. Pokazuje to plandemia. Jestem szurem trolem putina, antyszczepem i ciemnotą. 24 lutego przekonaliśmy się kto był idiotą.... Teraz znów próbują a ja się przyglądam czy ludzie jeszcze raz łykną. Dzis Sutkowski mówi ze jest problem bo ten przerażajacy Omikron bardzo cieżko odróżnić od przeziębienia. Co wiecej lekarze wiedzą ze negatywne wyniki są zakłamane bo oni wiedzą ze są pozytywne ale ten omikron sie chowa ..... Gdyby to ode mnie zalezało zabierał bym prawo wykonywania zawodu i majątki a ich wrzucał do przychodni i pracowaliby za miske ryżu przez kolejne 10 lat. Idzmy dalej dziś zaczynają "Szczepić 65+" - oni tak po chamsku wdrażaja te same metody co przez dwa lata..... Dostają dyspozycje od Szwaba, który do spółi z Gatesem i Faucim rozkręcili ten cyrk. Na yt jest film gdzie Gates pod koniec lat 90 tych opowiada jak będzie mozna uratować ziemie dzięki szczepionkom ( bo ludzi bedzie za duzo). Zasoby.... wojny są zawsze o zasoby

ocenił(a) serial na 10
magik30

Punkt 1 - Sytuacja w Stanach wcale mnie nie dziwi. Efekt neomarksistowskiej polityki, tej "politycznej" i społecznej. Efekt....amerykańskie społeczeństwo nie było tak mocno podzielone jak dziś, od czasu wojny w Wietnamie i znoszenia segregacji rasowej. A to było przecież, prawie 50 lat temu XD

Puntk 2 - O tym cicho, bo kala obraz Świętego Georga od mefedronu XD Mówienie o tym głośno jeszcze nie dawno, niosło za sobą konsekwencje. Np. w Wielkiej Brytanii, zwyciężczyni jednego z konkursów piękności (Miss Bikini), straciła tytuł, bo napisała na swoim profilu na Fejsie, czy Twitterze, że każde życie jest ważne i przy okazji wspomniała o kryminalnej przeszłości Św. Georga. Tu link do artykułu : https://gwiazdy.wp.pl/miss-kostiumow-kapielowych-pozbawiona-tytulu-za-wpis-w-sie ci-6533042662767360a

Punkt 3 - Tak, jesteś takim samym ruskim trollem jak ja XD Dla mnie to kolejna polewka z tzw. postępowców. Od lat doszukują się moskiewskich pachołków w przeciwnej stronie, chodź sami są równie mocno umoczeni ;) Od 6 lat wałkują, że agentem Putina jest Donald Trump, który podczas przemówienia na sesji ONZ-u w 2018, został wyśmiany przez delegację Niemiec, kiedy ostrzegł, że Rosja będzie wykorzystywać surowce do swojej neoimperialnej polityki XD I który nałożył sankcję na firmy, pracujące przy budowie NordStream2, przez co Unia Europejska skoczyła mu do gardła XD Jeszcze lepsze jest ich podejście do naszej partii rządzącej. Nie należę do wielkich wielbicieli PiS-u, ale naprawdę bawi mnie to, jak jako sojuszników Kremla przedstawia się rząd, który krzyczy najgłośniej w Europie, że Rosja dopuszcza się zbrodni atakując bez oficjalnego wypowiedzenia wojny, suwerenny kraj i trzeba nakładać na nią dotkliwe sankcje a jej lider, od 12 lat krzyczy, że Rosjanie zabili mu brata. Jednocześnie nie wspominają, że w ostatnich latach Moskwa przelała na konta organizacji ekologicznych w UE, przeszło 100 milionów Euro. Nie wspominają też o prezydencie Francji i jego powiązaniach z Putinem ;) A o byłych czołowych politykach z zachodu, którzy po skończeniu karier politycznych lądują na intratnych posadach w rosyjskich koncernach paliwowych mówią niezbyt chętnie ;)

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

O stary dawno tu nie spotkałem kogoś takiego jak TY !. Jeszcze Polska nie zginęła. Mi się PiS nie podoba bo prowadzą politykę socjalizmu. Jestem co do zasady na tę chwile z konfederacją. Nie ogarniam tego kraju gdzie nadal tak wielu ludzi chce oddać głos na agenta niemieckiego, który się z tym nie kryje. W zasadzie to i UE nie kryje sie już ze jest niczym innym jak IV Rzeszą i liczy się wyłącznie interes Niemiec ponad wszystko.

Bardzo mnie boli że my Polacy nie posiadamy klasy politycznej, dla której Państwo byłoby najważniejsze. A niestety dzieją się rzeczy historyczne i albo wyjdziemy z tego silniejsi albo stracimy Polskę. Ludzie muszą zrozumieć z UE to zło i nalezy się bardzo mocno dystansować.

ocenił(a) serial na 10
magik30

Punkt 1 - Polityka socjalizmu, to akurat był jeden ze strzałów w dziesiątkę w programie wyborczym PiS-u, dzięki któremu wrócili do władzy po wyborach 2015. Wybrali target grup społecznych marginalizowanych, za rządów Platformiarzy, którzy właściwie nie kryli się z tym, że np. tacy emeryci są dla nich nikim. Pamiętasz co? Jak Tusk zawinął 150 miliardów z OFE, żeby załatać dziurę w budżecie i powiedział ludziom, którzy wpłacali na niego składki, że ta kasa im się nie należy? Albo podwyżki emerytur w wysokości nie przekraczające 10 złotych? To było wyciągnięcie ręki i prawdziwa kiełbasa wyborcza, dzięki której ludzie zaczęli myśleć, że rzeczywiście mają coś z tego że rządzi ekipa Kaczora. Tu akurat chyba mamy niestety coś w czym się nie zgodzimy, bo ja osobiście uważam, że w kwestii emerytur to była dobra decyzja. Bo chyba nie twierdzisz, że ludzie któzy całe życie, ciężko harowali i mają 35-40 letni staż pracy,teraz nie zasługują na to, aby państwo zapewniło im na stare lata świadczenia, które zapewnią im w miarę stabilne życie? Co do 500+ to mam na jego temat mniej pozytywne zdanie, ale mniejsza z tym XD A wiesz, że większość ludzi, zwłaszcza w naszej strefie geograficznej chce wierzyć, że władza nie jest tylko dla elit, bogaczy i ludzi z wielkich miast. Liberalna opozycja, tym co robi pokazuje że nie jest dla przysłowiowego "szarego obywatela". Dla tego rolnicy i klasa średnia ze wsi, małych i średnich miast, głosuje głównie na PiS.

Punkt 2 - Unia to nie IV Rzesza, tylko nowy Związek Radziecki. I nikt się już tym nie kryje. Europarlament, jest zdominowany przez ludzi czerpiących pełnymi garściami z idei marksizmu. 4 lata temu, szef komisji europejskiej, był przecież na obchodach 200-tnej rocznicy urodzin Karola Marksa XD Ale z tym, że UE to obecnie prywatny Disneyland, najsilniejszych krajów...nie tylko Niemiec, to akurat fakt. Co można zobaczyć, po unijnych, niekiedy absurdalnych przepisach i dyrektywach, wprowadzanych tak, aby wybiórczo mogli korzystać na nich, jedynie najsilniejsi z zachodu kontynentu. Np. idiotyczny zapis, że ślimak to "lądowa ryba" XD Chodziło o to, że hodowla ślimaków winniczków w celach konsumpcyjnych, przynosi spore zyski nad Sekwaną, dla tego wprowadzono taki przepis aby hodowcy ślimaków we Francji, dostawali takie same dotacje z Brukseli, jak francuscy rybacy XD W przepisie o krzywiźnie banana chodziło o to, żeby większość importowanych do Europy bananów, pochodziło z afrykańskich państw, które kiedyś były koloniami Francji i w których Paryż, wciąż ma silne wpływy XD To samo było z transeuropejskim transportem drogowym, co odbiło się czkawką naszym tirowcom. Kiedy nasze firmy transportowe, zaczęły coraz lepiej radzić sobie na zachodzie Europy. Bruksela, pod naciskiem Niemiec, Francji i Holandii wprowadziła przepisy, które niemal natychmiast podcięły skrzydła naszym przedsiębiorcom.

3 - Smutna prawda. Najśmieszniejsze i najstraszniejsze, że jedynie PiS stwarza wrażenie, że zależy mu na "majątku narodowym". W sumie pod tym względem, rządy Kaczora są dla nas korzystne. Gdyby nie to, np. taki LOTOS, już dawno był by własnością Rosjan i wchodził pod zarząd Gazpromu albo Łukoilu. O przebiciu się na rynek polskiej sieci marketów jak Dino, też można było by pomarzyć. Bo przecież za poprzedniej władzy, robiono wszystko aby ułatwić zagranicznym sieciom rozpoczęcie działalności u nas. Francuskie i niemieckie markety zwolniono z płacenia w PL podatków od dochodów a nawet podatków, od nieruchomości jakie zajmowały ich sklepy. Na innych polach też widać brak troski o dobro państwa. Co można było zobaczyć np. w czasie kryzysu na granicy z Białorusią.

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

Emerytury powinny być godziwe i sprawiedliwe. Niestety nie są. 500 + jestem Za ale dla pracujących i musi być kryterium dochodowe. W tej bananowej republice osoby niepełnosprawne,  które pójdą do pracy ( a z tym jest BARDZO OGROMNY PROBLEM, jeśli w teoirii zarobią 70 % średniej krajowej będą mieli ucinaną rentę (najniższą). Żyjemy w kraju pelnej patologii.  A dzieje sie tak dlatego ze te osoby nie są zadną grupą wyborczą. Z obietnic po okupacji Sejmu nic nie zostało zrealizowane w zasadzie. UE bardzo mocno przypomina ZSRR i tu masz rację.
Co do zasady w Brukselii panuje uwielbienie do komunizmu. IV Rzeszą nazwałem dlatego ze wszelkie decyzje są robione pod Niemcy.  Dzięki za wytłumaczenie
o bananach i ślimakach - jestem w szoku....

PiS tylko stwarza wrażenie narodowego a jest podobny do PO z tą tylko różnicą ze Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za zdradę Ojczyzny będąc na stanowisku urzędniczym. Nie wiem czy to jest prawda ale obiło mi się o uszy ze wg CBOSu wzrosło poparcie dla UE w Polsce i jest w tej chwili rekordowe.
Jeśli tak jest to można pokazać w prosty sposób dlaczego Wielka Brytania była, jest i będzie Imperium a Polska od kilku stuleci albo nie istniała (rozbiory) albo była/jest marionetkowym Państwem  - PRL, III RP. Ale to chyba jednak nie możliwe z tym sondażem. Nie wierzę  że w Polsce 90 % społeczeństwa jest debilami, z niebieskimi chorągiewkami 

ocenił(a) serial na 10
magik30

Punkt 1 - Cod UE, jak powiedział Emmanuel Macron w telewizyjnej debacie prezydenckiej z Mariene Le Pen..."UE to Francja i Niemcy". Do tego towarzystwa, dokoptować można Holandię. Bo to te kraje (kraj gejów i maryśki w mniejszym stopniu), rozdają w Unii karty.

Punkt 2 - Jeśli PiS stwarza takie wrażenie, to dobrze mu idzie. Obchody wszelkich ważnych wydarzeń z naszej historii, to dopiero za nich. Platforma prowadziła coś, co nazywa się "pedagogiką wstydu" (polecam sprawdzić definicję ;) ). Sam pamiętam jak ówcześni liberałowie od Palikota, kończąc na Tusku mówili, że polskość to nienormalność a nasz kraj, to zaścianek Europy. I ogólnie prowadzono taką narrację, którą chciało wpędzić młodych Polaków w jak największe kompleksy względem zachodu. Platforma i inni chcieli aby z Muzeum 2 wojny światowej w Gdańsku i Muzeum Narodowego w Warszawie usunięto ekspozycje o rotmistrzu Pileckim, rodzinie Ulmów, Powstaniu Warszawskim oraz listę Polaków więzionych i zabitych w obozie koncentracyjnym w Dachau. Nie zapominajmy też, że koalicja PO-PSL będąc u władzy chciała przeprowadzić reformę systemu edukacji, według której lekcje historii, miały zostać usunięte z programu nauczania w liceach ogólnokształcących. Ale coś im nie pykło i historia jednak została.

Punkt 3 - Według oficjalnych danych za UE jest 62% Polaków. Z tego co zauważyłem na forach, zwolennicy flagi z gwiazdkami dzielą się na dwie grupy. Pierwsza, najchętniej już jutro zlikwidowała by III RP i utworzyli europejskie państwo federalne. Drudzy, też są za Unią ale nie chcą likwidować nam państwa i uważają, że Unia musi zostać koniecznie zreformowana, bo w innym wypadku w obecnym kształcie spotka ją marny koniec. I w sumie troche w tym racji. Nasze położenie geopolityczne, sprawia że nie mamy szans się przebić bez wsparcia. I ci z drugiej grupy mówią, że mamy słaby wybór albo Bruksela (w domyśle Berlin) w lepszym wypadku Waszyngton...albo Pekin i Moskwa.

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

Waszyngton i międzymorze. Unia Europejska się rozpadnie - to nie jest moje pragnienie a matematyka. Każda Unia w historii sie rozpadała.

Ja wiem ze w polskich warunkach jest to nie realne ale Polska powinnna mieć interesy a nie sojusze. Wczoraj słyszałem ze Trzaskowski pokłocił się z Tuskiem o niemieckie fundusze - Trybunał Stanu.....

ocenił(a) serial na 10
magik30

Z Unii chcą zrobić państwo federalne. Stany Zjednoczone Europy XD Ale przy obecnej rzeczywistości, to będzie raczej Związek Radziecki Europy, który nie wiem czy wiesz, podobnie jak USA...przynajmniej oficjalnie też był republiką federalną. Nie trzeba być specjalnie domyślnym, by przewidzieć, że gdyby wizja europejskiej federacji weszła w życie, to poszczególne "stany", na pewno nie będa miały takiej autonomii jak stany USA, tylko jak republiki związkowe ZSRR. I będzie tak jak tam, gdzie liczyły się tylko Rosyjska i Ukraińska SRR a reszta miała siedzieć cicho. Tu będzie tak samo. Im dalej od utworzenia Unii jakiś kraj do niej przystąpił, tym mniej będzie miał w niej do powiedzenia.

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

tak wiem - Decydowałby Berlin. Dlatego nawiązalem do IV Rzeszy choć w modelu ZSRR. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem UE. Miało to sens gdy była ona projektem wyłącznie gospodarczym. Uważam że to sie skończy kolejną wojną. Tylko idiota moze uważać ze Europa moze być czymś na wzór ZSRR . Na tym kontynencie wybuchły II wojny światowe. Bardzo mnie bawi chęć utworzenia unijnego wojska. :-) Zastanawiam sie w jaki sposób byłoby zarzadzane :). Natomiast robi sie coraz bardziej groźnie. Niemcy chcą pozbyć się weta, ludzie nie rozumieją ze UE nie jest tworem demokratycznym i zmierza do dyktatury. A Niemcy czy Francuzi nie podzielą sie swoim bogactwem i nie wyrównają szans

ocenił(a) serial na 10
magik30

Punkt 1 - Tu się zgadzam. Dopóki chodziło jedynie o gospodarkę i ewentualnie zajmowanie wspólnego stanowiska w czasach kryzysów międzynarodowych, jak dzisiaj to OK. Ale wiemy, że tak nie jest. I chyba każdy widzi, że siedzącym tam politykom lewoskrętna ideologia, za mocno siadła na mózgi XD Np. ja miałem niezłe combo z UE na początku 2021 XD Jest ta cała pandemia , koncerny farmaceutyczne spóźniają z dostarczaniem szczepionek na czas i w wyznaczonych terminach. Co robi Unia? Zwołuje specjalną sesję parlamentu....by ogłosić się "Strefą wolności LGBT" XD Wydumane ideologiczne problemy są ważniejsze, niż te bardziej realne. XD

Punkt 2 - Jedna Europa w jednym państwie, to mrzonka którą różni odklejeńcy próbowali wcielać w życie, chwilę po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego. Zawsze kończyło się tak samo. W XX wieku, przekonaliśmy się o tym 4 razy. Historia Jugosławii, ale też samego Związku Radzieckiego, pokazują jak na dłoni, co może się stać, jeśli różne narody są zmuszane do unifikacji w jednym państwie. Ja europejskiej federacji nie widzę. 27 państw o różnej historii. Z różnymi językami. Jaki będzie język urzędowy w tej federacji? Niemiecki? Francuski? A może oba na raz a angielski, jako język pomocniczy?

Punkt 3 - Dla tego Unia tak nie lubi PiS-u, bo co by nie pisać w kwestii Unii ma silny argument w rękach. PiS jest troche, jak chłopczyk z bajki Andersena, który jako jedyny w tłumie, ma odwagę krzyknąć, że król jest w samych gaciach XD Każdy widzi, że Unia kraje w sposób nierówny i niesprawiedliwy. Są kraje lepsze i gorsze. I że wybiórczo podchodzi do kwestii łamania praworządności, gnojąc jedynie te kraje, których rządy nie wpisują się w coraz silniejszy neomarksistowski nurt Brukseli. Pamiętasz to? Protesty społeczne we Francji i Holandii, gdzie policja katowała ludzi na ulicach, jak psy. Holenderski rząd, który przed pandemią wysłał wojsko do pilnowania strajkujących rolników a teraz nawet strzelała do nich policja. To wszystko, rozeszło się w Brukseli bez echa. Teraz wyobraź sobie, że coś takiego stało się na Węgrzech, albo u nas. Jak myśli, co zrobiła by Bruksela ;) ?

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

Pamietam, co by zrobila....Pewnie chętnie by chciała wysłać Wermacht w ramach specjalnej operacji pokojowej i wyzwalania od faszystów. Niestety ale PiS także ustępuje UE
A gdyby te wszystkie + przeznaczyć na Zdrowie, Naukę i Wojsko ?.... Piękne możliwości by sie otworzyły. Rządzą nami idioci.Przy silnej armii można bez problemu stworzyć miedzymorze. Zobacz co roku płonie Europa i Polacy jeżdżą pomagać. Należałoby utworzyć ekspedycyjne siły szybkiego reagowania Straży Pożarnej. Śmigłowce, Samoloty (gaśnicze) transportowe itd. Można zbudować piękny obraz Polski wśród zwykłych ludzi Europy.

ocenił(a) serial na 10
magik30

Ten obraz już jest. Od początku rządów PiS, do początku pandemii mieliśmy olbrzymi wzrost liczby turystów z zagranicy i to już nie tylko z Niemiec i Szwecji. Ale też z "dalszej" zachodniej Europy. I ich wizyty tutaj są dla nich szokiem bo widzą, jak prawdziwa Polska i Polacy różnią się od obrazka, jakie serwują im lewicowe mass media w ich krajach. Sam takich spotkałem u siebie w małej mieścinie w północno-zachodnim Zachodniopomorskim. I ci ludzie mówią, że wcale nie jesteśmy aż tak ponurzy i aż tak uprzedzeni do wszystkich, że jesteśmy serdeczni i gościnni. Że w PL jest bezpieczniej i spokojniej, niż w takiej np. Belgii. A to poczucie bezpieczeństwa objawia się np. tym, że przez całą wizytę u nas, ci ludzie nie widzą na oczy ani jednego muzułmanina, co jest zresztą dla nich dziwne, bo w ich krajach, ciapatych można spotkać na każdym kroku. I wiele innych, słyszałem na własne uszy ale też oglądałem na YT podcasty zachodnich turystów, którzy byli u nas.

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

Mój avat - Nie dla islamu w Europie ustawiłem w 2010 roku.... Wtedy ostrzegano po 12 latach mamy efekty....

ocenił(a) serial na 10
magik30

Efekty zaczęły być widoczne niecałe 5 lat później. Charlie Hebdo, masakra w Bataclan itd, itp XD Mnie w tej fali zamachów z lat 2015-2019 wkurzała i jednoczesnie bawiło to, jak reagowała na to cała lewica, łącznie z feministkami. XD Ta cała histeria w jaką wpadli na punkcie islamu. Jakakolwiek krytyka tej religii była z automatu odbierana, jako przejaw rasizmu i nietolerancji. A na dokładkę ta absurdalna narracja, że islam to tak naprawdę pokojowa i bardzo tolerancyjna religia. A problem z religijnym ekstremizmem, to mają chrześcijanie w Europie....zwłaszcza katolicy w Polsce XD I ten silnie lansowany przez nich termin islamofobia. Brzmi śmiesznie, kiedy pisze ci to gość, który w avacie ma flagę Turcji co nie ? XD

Przyznam szczerze z małym wstydem, że lata temu miałem poglądy który dziś można uznać za lewackie, może nie tak hardkorowo lewackie jak mają co niektórzy ale jednak. Seria ataków na zachodzie Europy, postawiła mój światopogląd na głowie, co uważam za plus, bo to znaczy, że progresywizm nie zabił u mnie doszczętnie zdrowego rozsądku :) Wiesz, po prostu z biegiem czasu, coraz bardziej osłabiała mnie gadka, że islamski ekstremizm w Europie, to wyłącznie wina rasizmu i uprzedzeń Europejczyków. Jęki o jakiejś wydumanej "islamofobii". Porównywanie sytuacji muzułmanów na zachodzie Europy, do sytuacji Żydów w Niemczech za rządów Hitlera (co było dla mnie szczytem absurdu). I gadka, że przepisem na zatrzymania islamskiego ekstremizmu, zdaniem lewaków było stworzenie rzeczywistości w której imigranci z Bliskiego Wschodu, powinni po prostu wejść na głowę reszcie społeczeństwa. Czyli w sumie coś, jak robią teraz z LGBT.

ocenił(a) serial na 10
HotChocolate90

Dobrze ze ci przeszło - a czemu masz turecką flagę w avacie ? :). Lewactwo doprowadzi do kolejnego nieszczęścia na skalę II wojny światowej.

ocenił(a) serial na 10
magik30

Wojna nie jest potrzebna, że by działo się źle XD

kao3333

poprawia humor w mig

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones