PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703003}
6,8 36 135
ocen
6,8 10 1 36135
6,3 3
oceny krytyków
American Horror Story: Freak Show
powrót do forum serialu American Horror Story: Freak Show

Jak w każdym sezonie mamy wskazówki odnośnie treści następnego sezonu, to tu znalazłam aż 3.

1. Piosenka : Life on Mars ?
2. Elsa Mars
3. Statek kosmiczny ze sklepu z zabawkami, gdzie grasował "stary klaun".

ocenił(a) serial na 6
ejdziesia

Mam nadzieję że nie .. chyba że zrealizują to w jakiś ciekawy sposób.

ocenił(a) serial na 7
Kaarolx3

A gdyby tak nakręcili AHS: Area 51?

Wielkie pole do popisu i klimat ośrodka badań, jak z sezonu 2.
Ja jestem za.

host3234

no właśnie mnie też zadziwia ten MARS i nazwisko i piosenka... skoro podpowiedzi miały być w 2 odcinkach pierwszych to nic innego nie przychodzi mi do głowy...tak czy siak coś z kosmosem

ocenił(a) serial na 6
host3234

Po freak show można się spodziewać kolejnego shitu , tym bardziej że Lange nie będzie już grała w 5 sezonie.

ocenił(a) serial na 4
Kaarolx3

Niski poziom Freak Show był w dużej części zasługą Lange.

ocenił(a) serial na 6
avenitr

Że co?! Co Ci się w jej grze aktorskiej nie podobało? Jeżeli chodzi o samą postać graną przez Lange zgodzę się. Nie była zbyt ciekawa.

ocenił(a) serial na 7
Kaarolx3

moim zdaniem trochę sie już przejadła, jest zbyt intensywna i trochę wszystkie postaci gra w podobny sposób

ocenił(a) serial na 5
glogi

Popieram. Wszystkie grane przez nią postacie to kobiety po przejściach. Silne, niezależne i skrywające jakiś mroczny sekret :P Ileż można. Litości. To już się przejadło. Gdy zobaczyłam ją w pierwszym sezonie, pomyślałam: "wow, ona jest niesamowita. Przyćmiła swoją grą pozostałych...", a teraz z utęsknieniem czekam na odcinek, w którym jej nie będzie. Być może dlatego, że wszystkie role gra "na jedno kopyto".

ocenił(a) serial na 4
Kaarolx3

jej gra zrobiła się nudna i przesadzona.
jedna sprawa to to, że scenarzyści piszą jej podobne postacie, a druga to to, że Lange postanawia wszystkie odegrać tak samo; może tylko w nieco bardziej zmanierowany sposób. Już w Coven zaczynała mnie irytować.

ocenił(a) serial na 6
avenitr

Głupie gadanie ... W Asylum i w sezonie pierwszym grała tak samo? Nie przypominam sobie. Ale już w sezonie 5 będziemy mogli zobaczyć nowy sezon bez Lange w obsadzie. Mam nadzieję że wróci Taissa Farmiga.

ocenił(a) serial na 4
Kaarolx3

W Asylum i w Murder House zagrała podobnie, ale wtedy to jeszcze nie raziło, gdyż jej postać z Asylum była doskonale rozpisana.
A Taissa Farmiga pokazała jakim jest drewnem w Coven, więc wolałbym, żeby nie wracała.

ocenił(a) serial na 3
avenitr

E tam, właśnie w dwóch pierwszych sezonach było fajnie, choć budziła u mnie negatywne emocje w Murder House to jednak doceniałam ją, ale dwa ostatnie sezony to po prostu klapa, nie mówiąc o pseudo niemieckim akcencie we Freakshow, który moim zdaniem z niemieckim akcetem wspólnego nie miał nic. Dwa ostatnie sezonu to dwie babki z dwóch różnych pokoleń zagrane tak samo, bez żadnych ochów i achów.
Zgodzę się z avenitr, że Taissa Farmiga to drewno. Mam nadzieję, ze już jej więcej w AHS nie zobaczymy, bo jest po prostu słaba. Nie wnosi nic interesującego, tylko jeden wyraz twarzy, zero mimiki, czegokolwiek. Żadnych plusów w niej niewidziałam w żadnej serii.
A nie, przepraszam, w II sezonie głównym plusem była jej nieobecność. :)

ocenił(a) serial na 5
annagawronska

Tak, dwa ostatnie sezony były naprawdę kiepskie. Szczególnie "Coven", będący w zamyśle mroczną opowiastką o dziejach czarownic, który z czasem przerodził się w zabawną szkółkę niedzielną :P Wkurzała mnie wiecznie zdziwiona mina Taissy i przesadzona gra Emmy Roberts, która w moim mniemaniu powinna grać wyłącznie role wrednych suk, albowiem na taką właśnie wygląda. Koszmar. Dołączyła do obsady tylko ze względu na swojego chłopaka (Evana Petersa). Na bank się za nią wstawił :P

ocenił(a) serial na 9
annagawronska

"A nie, przepraszam, w II sezonie głównym plusem była jej nieobecność" - o tak! Każdy sezon bez niej jest fajny.

ocenił(a) serial na 9
avenitr

Taissa jest beznadziejna wg mnie. Dwa sezony, w których nie grała są najlepsze i mam nadzieję, że w 5 jej nie będzie.

ocenił(a) serial na 5
ejdziesia

To dodaj do tego fragment scenografii - rakietę, na której Elsa wjeżdżała na scenę.
Ja mam przeczucie, że może to być coś związanego z wojskiem/wojną.

ocenił(a) serial na 7
Iraheta

może zagłada nuklearna? :) Kiedyś na tym forum ktoś przytaczał wypowiedź z wywiadu, albo wpis z twittera, że nie będzie AHS o ufo bo to by nie było American Horror Story. Choć pomysł ze strefą 51 w sumie mógłby tę sprawę załatwić.
Wskazówki miały być też w kolejnych odcinkach, pojawiał się tam motyw kapelusza, który raczej kojarzy się z iluzjonistami albo z odległymi czasami, pojawiały się propozycje osadzenia fabuły w hotelu (coś jak z Psychozy).
Pożyjemy zobaczymy :)

ocenił(a) serial na 10
Iraheta

hmm.... ciekawa sugestia z tym wojskiem, tym bardziej, że w ostatnim odcinku X wspomina o budowie domów na poligonie nuklearnym.

ocenił(a) serial na 5
Tremere

Tak, właśnie o tę scenę mi chodzi. Towarzysz Elsy mówi o budowie domów na poligonie w Nevadzie, rakieta może kojarzyć się z wojną, dalej ten brzuchomówca chodzący w stroju żołnierza, co do kubka z kapeluszem to może być jakieś odniesienie do Operation Top Hat (1953) - wojsko, wojskowi naukowcy, jakieś testy.

ocenił(a) serial na 4
ejdziesia

O i jeszcze wioska Freaków : JUPITER :)

ocenił(a) serial na 6
ejdziesia

Podobno ma być o Magikach. Sugerują to kubeczki z kapeluszem magika.
https://www.youtube.com/watch?v=irckVKs4svg na 01:00

miszatujest

Ale bzdury. Magicy? Błagam..

ocenił(a) serial na 6
jacob_filmweb

No tak, ale dom w którym straszy i cyrk były spoko. W każdym razie jak pogrzebałem to już wyżej wspomniana "operation top hat" i eksperymenty na ludziach wydają się sensowniejszym wątkiem.

miszatujest

Ja myślę że piąty sezon będzie o tematyce ufo. Hannibalami też bym nie pogardził.

ejdziesia

Ten wątek z budową makiet domów w Nevadzie dla potrzeb testów nuklearnych skojarzył mi się od razu z filmem „Blue Sky”, w którym zresztą Jessica Lange zagrała główną rolę kobiecą i za który dostała Oscara. Dla tych, którzy nie oglądali- akcja filmu rozgrywa się w późnych latach 50. Opowiada on o żołnierzu Hanku Marshallu (w tej roli Tommy Lee Jones), który wraz z żoną Carlly (Jessica Lange) i córkami przenosi się do jednostki wojskowej w Alabamie. Po jakimś czasie pobytu tam zostaje zaangażowany w projekt „Blue Sky”, który dotyczy testów broni nuklearnej, skali promieniowania itp. W związku z tym na jakiś czas wyjeżdża do Sztabu Mercury w Nevadzie. Nie będę tu już streszczać całego filmu bo ma on znacznie więcej wątków dlatego też zainteresowanych zapraszam do obejrzenia, polecam. Nie wiem, czy to właściwy trop, ale jak już pisałam wyżej, kiedy Massimo Dolcefino opowiadał Elsie czym zajmował się, kiedy wyjechał z Jupiter od razu skojarzyło mi się to z „Blue Sky”. Dlatego wydaje mi się że kolejny sezon może faktycznie mieć coś wspólnego z wojskiem, testami broni nuklearnej, biologicznej, wpływem promieniowania na ludzi itd. Dodatkowo wskazywać na to może jeszcze ten powtarzający się motyw kapelusza, który przez fanów serialu często przypisywany jest Operacji Top Hat, która z tego co gdzieś wyczytałam przeprowadzona została w Alabamie. Po za tym we Frek Show występowało też sporo innych odniesień do wojskowości: Elsa, kiedy mieszkała jeszcze w Niemczech spotykała się z żołnierzami; w piosence „Life on Mars” pojawia się makieta rakiety; Ethel opowiadająca Delowi o tym, że Jimmy jako dziecko na Haloween zawsze chciał przebierać się za żołnierza; Chester, który nawet po wojnie nadal nosił mundur. Ewentualnie sezon może też dotyczyć jakiejś operacji związanej z działaniami wojska mającymi na celu ukrycie rozbicia się statku kosmicznego. W każdym bądź razie moim skromnym zdaniem fabuła będzie się kręcić wokół spraw militarnych.

ocenił(a) serial na 8
ejdziesia

Mam pytanie! Nie oglądałam wszystkich serii ciurkiem, więc nie mogę sobie przypomnieć tych ukrytych wskazówek - (które miały naprowadzić widza na temat fabuły w następnych sezonach) i nie mogę nigdzie znaleźć na ten temat informacji. Może ktoś pamięta/zna artykuł i mógłby mi przybliżyć te momenty w pozostałych 3 sezonach? Z góry dziękuje

ocenił(a) serial na 4
MysteryVeil

Jeśli znasz angielski tak w poziomie podstawowym chociaż, to musisz wpisywać sobie w wyszukiwarkę hasło : "hidden clues american horror story sezon X" 1/2/3/4 < -- według potrzeby.

ocenił(a) serial na 6
ejdziesia

Nie strasz
Tylko nie UFO

ocenił(a) serial na 5
ejdziesia

"Jak w każdym sezonie mamy wskazówki odnośnie treści następnego sezonu" nigdy nie słyszałam tej teorii i tak jak sobie myślę nie potrafią żadnej takiej wskazówki sobie przypomnieć patrząc przez pryzmat sezonów, mogłabyś/mógłbyś napisać co w 1 sezonie było zapowiedzią fabuły 2, w 2 sezonie zapowiedzią 3 i w 3 sezonie zapowiedzią 4? :) dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones