PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644652}

Arrow

7,3 63 234
oceny
7,3 10 1 63234
Arrow
powrót do forum serialu Arrow

S4.E9 Dark Waters

ocenił(a) serial na 6

Chciałbym napisać "W końcu", ale to byłoby jednak nieodpowiednie. Mimo mojej szczerej niechęci do postaci Felicity od prawie 1,5 sezonu to nie wierzę niestety, że twórcy zdecydują się ją uśmiercić. Zwłaszcza po przeczytaniu komentarzy amerykańskiej tłuszczy fanatyków "Olicity" czy jakoś tak. Ładnie zmontowali zapowiedź kolejnego odcinka, wygląda tak jakby grób miał się pojawić już w styczniu, a pewnie będzie to dopiero na koniec sezonu. Mam swoje teorie kto zginie, ale to chyba nie ten temat, a raczej nie ta pora. ;)

Standardowe głupoty serialu wciąż aktualne, a walka w siedzibie Darkha bardzo śmieszna. Lance ma przerąbane, oby to się na nim nie odbiło. Mogli chociaż zachować pozory i nie pokazywać, że Darkh przeżył, chociaż było to oczywiste.

ocenił(a) serial na 7
Yoschan

Mimo dramatycznej końcówki, wiadome jest że Felicity przeżyje. Nie zdecydują się jej uśmiercić, nie ma szans.

Odcinek był dobry ale bez rewelacji.
Postać Darhka jest wybitna;D ciekawie mnie czy jego rodzina pojawiła się jednorazowo czy też związany jej z nimi dalszy wątek.
Malcolm jako GA lepszy niż oryginał;D
...i to koniec pozytywów.
Scena bijatyki u Darhka jak i cała reszta może nie śmieszna(poza sztucznie pływającym Oliverem oraz goniącym go rekinem),ale mało spektakularna.
Coraz bardziej też działa mi na nerwy Andy.

Czekam do stycznia...

agueda0712

Jeśli uśmiercą Felicity to ja OFICJALNIE kończę z tym serialem.

ocenił(a) serial na 6
kKahlan

Oj jak nam przykro :P

Powinni ją uśmiercić bo ta postać nie ma dalej pola manewru w tym serialu odkąd stała się wielką miłością Oliwera. Ale obstawiam, że przeżyje jednak..

ocenił(a) serial na 6
Kruchy_serious

Nie zdziwiłbym się gdyby wylądowała na wózku jak Barbara Gordon :]
Jak będą mieli kogoś uśmiercić to będzie to Thea albo Roy.

ocenił(a) serial na 6
Kruchy_serious

Tak niestety pewnie będzie.

ocenił(a) serial na 7
Kruchy_serious

Prawdopodobnie tak będzie...choć 100% pewności nie ma;p
Są juz zdjęcia z planu, na których widac wózek inwalidzki...oraz zdjęcia z dalszych odcinków gdzie jest postac Felicity, więc dają w pewien sposób do zrozumienia że stanie się Oracle.

Kruchy_serious

Od kiedy zrobili z niej cieplej kluchy slabo serial sie kreci

ocenił(a) serial na 6
kKahlan

No to fajnie

ocenił(a) serial na 7
kKahlan

Dla nas, którzy lubią jej postać to na pewno byłoby przykre, ale tak się raczej nie stanie:-)

ocenił(a) serial na 6
agueda0712

Gdy jednak uśmiercili to stracili by sporą grupę oglądających.Oglądających którzy nie byli w założeniu grupą docelową.Jeśli ratio mają dobre to mogą zabić nawet Felkę

piekielny84

i wyszło im z tych obliczeń że feliicty się do tego grobu nie zmieści?

agueda0712

Andy nie działa mi na nery, mało która postać to potrafi w "Arrow". To już ten sezon i etap serialu, gdy skupiam się przede wszystkim na pozytywach, które zostały. Andy jest nieciekawą postacią sam w sobie. Może być jedynie interesujący poprzez relacje z Diggle, a na razie nie ma rozwinięcia tego. Emocje są tylko z jednej strony, z Diggle, ale też za mało było z nimi scen, aby zainteresować tym wątkiem.

ocenił(a) serial na 7
bambi_8

...ależ On wcale nie jest interesujący. Jest dokładnie tak jak mówisz...emocje pokazuje tylko i wyłącznie Digg.
Andy niczym robot wykazuje jedynie zaprogramowaną reakcje, którą jest odpowiedz z musu:/ dlatego tak bardzo mnie irytuje.
Możliwe że cos zmieni się, kiedy dowiemy się o nim czegoś więcej.

Dziwie się, że mówisz iż mało która postać w Arrow nie działa Ci na nerwy;D ja mogłabym wymienić z cztery, które tego nie robią:-)

agueda0712

Damien i jego rodzina to jest coś, bo jak oni funkcjonują ? Damien to zło wcielone, aktualnie media i ich widzowie znają o nim prawdę, a rodzina wygląda jak z obrazka świątecznej kartki. Żona nie zna o nim prawy ? Nic ją nie obchodzi kim jest jej maż? Jakie oni wyznają wartości? To mnie intryguje, ale pewnie nie dostaniemy wiele odpowiedzi, a schematy i te postacie zostaną gdzieś na dalszym planie.

ocenił(a) serial na 7
bambi_8

Właśnie dokładnie to samo sobie pomyślałam...
Frapuje mnie cały wątek Darhka, jego życie rodzinne wydaje się być bardzo interesujące, choć pokazali ich w przeciagu kilkudziesięciu sekund...może żona jest pod jakimś jego wpływem i odseparował ją i córkę od normalnego życia...kto wie:-)
Mogliby rozwinąć ten temat.

agueda0712

Może żona i córka nie mają kontaktu z tzw normalnym światem, bo Damien wmawia im, że to dla dobra rodziny, bo są bogaci, narażeni na porwanie itp. Nie wydaje mi się, aby on szczerze kochał rodzinę, może zależy mu tylko na córce, bo ma jego geny. Skoro żyje setki lat pewnie miał niejedną rodzinę i przebolał ich straty bez problemu. Jednak scenarzyści musieli wprowadzić jakiś jego słaby punkt, bo inaczej nie byłoby nic przeciwko niemu co drużyna mogłaby wykorzystać.

ocenił(a) serial na 7
bambi_8

Możliwe...tylko znów byłby banalny motyw z rodziną jako słabością.
Ktoś taki jak Darhk nie powinien mieć absolutnie żadnego czułego punktu. :)

agueda0712

Niby nie powinien, ale wtedy już nic by na niego nie było. A jak walczyć z kimś kto nie ma słabych punktów, a tu do końca sezonu kilkanaście odcinków? :P To jest zawsze ten problem seriali, że przeciągają wątki, aby starczyło materiału na cały sezon. W dodatku w "Arrow" 9 odcinki to mid-season finale i zanim serial idzie na przerwę trzeba coś mocnego napisać, aby widzowie wrócili. Poza tym w "Arrow" zawsze widać wyraźną linię fabularną, gdy patrzy się na odcinki 1, 9, 23, więc nie ma możliwości, aby wróg z 9 odcinka odszedł wcześniej z serialu.

ocenił(a) serial na 7
bambi_8

Dokładnie...
Ja ciągle jestem zdania, że odcinków powinno być mniej.

Yoschan

Śmierć feicity- ucieszyłbym się ale jest to zbyt piękne by mogło być prawdziwe. Gdyby się tak stało to fani tego całego olicity urządziliby masowe protesty, wyszli na ulice i znowu mielibyśmy jakiś spektakularny powrót do życia.

No cóż końcówka byłaby plusem odcinka gdyby ją uśmiercili, a tak to plusem odcinka każda scena z udziałem malcolma i damiana.

ocenił(a) serial na 6
greet

Na face-książce idioci pomierzyli grób nad którym stoi Oliver i niestety wykluczyli Felkę.Według nowej teorii to grób syna Oliego bądź jego samego.

piekielny84

i wyszło im z tych obliczeń, że feilicity się do tego grobu nie zmieści?

ocenił(a) serial na 6
greet

Tak,coś takiego

piekielny84

no widać w amoku niektórzy zapominają że logika i prawa fizyki i matematyki nie są mocną stroną tego serialu. :)
Co nie zmienia faktu że scenarzyści jej nie uśmiercą z prostej przyczyny o której wyżej pisałeś- straciliby oglądalność.

ocenił(a) serial na 6
greet

Stracili by tylko Olicity ,pierwszy sezon miał dobre ratio ,a ono jest ważniejsze niż oglądalność.Wtedy tylko musieli by zainwestować w ciekawych vilianów no i efekty ,efekty ,bo są słabiutkie.Zmieniłaby się grupa docelowa i wszechświat znów byłby w równowadze.

piekielny84

Śmierć felicity mogłaby na nowo obudzić w oliverze instynkt zabójcy. Są osoby które twierdzą że dzięki felicity się zmienił na lepsze, ewoluował, ale jak dla mnie to stał się taką ciepłą kluchą.
Nie miałbym nic przeciwko żeby serial powrócił na tory z pierwszego sezonu.

ocenił(a) serial na 10
greet

Już było o tym pisane.Wyszło by mu to tylko na dobre.Serialowi też.Prawdę mówiąc, to gdyby nie Damien i Merlyn, to nie było by tu kompletnie nic ciekawego do oglądania.Aha i jeszcze Constantine.
Boli mnie oglądanie tej szopki, bo nic szczególnego się nie dzieje, ale parafrazując słowa pewnej pieśni "Muszę to przetrwać, przeczekać, przeczekać trzeba mi"
O jak bym chciał, żeby ten grób należał do Felicity.

ocenił(a) serial na 7
mario_1981

Wszyscy pragną śmierci Felicity ale nie zdają sobie sprawy, ze ta stacja i tak skumałaby Oliego z jakąś kobitką i znów byłoby lovestory. Może lepiej przeczekać to kizi-mizi z Felicity i serial ruszy z kopyta:)

ocenił(a) serial na 10
klaudia2251

dokładnie jak nie Felka to będzie inna... i tak ciągle będą chcieli śmierci kolejnej dziewczyny Olivera.
I mgli by już przestać ciagle narzekac i narzekac bo to i tak nic nie daje- wręcz przeciwnie producenci daja Olicity coraz więcej i więcej

MagdaLena121

no i świetnie by było jakby miał inną. Może relacja z jakąś inną dziewczyną nie będzie zajmować połowy prawie każdego odcinka.
Jakoś wcześniejsze jego związki np. z sarą nie były tak eksponowane, no ale tak teraz to jest wielka miłość więc nie ma się co dziwić.
Myślę że producenci nie czytają filmwebu więc ja osobiście będę sobie narzekał dalej.

ocenił(a) serial na 7
greet

No bo Sara to nie była taka poważna dziewczyna. A Felicity to jest wielka miłość więc poświęcają jej pół sezonu:) Mnie się wydaje, że po tych zaręczynach dostaniemy sporo akcji.

klaudia2251

no liczę na to bo inaczej trzeba będzie na tu na filwebie dopisać do gatunku serialu: romans, telenowela

ocenił(a) serial na 10
greet

ciężko mi cos zrozumieć jedni to ogladaja dla akcji drudzy dla romansu... ale jakos nie widze żeby Ci od romansu narzekali na akcje... której w tym sezonie jest o wiele więcej....ma być tylko tak jak wy chcecie a jak jest głupie 5 minut miłostek w odcinku to już jest żle...

MagdaLena121

moim zdaniem tej akcjo wcale nie jest tak dużo w tym sezonie. Jesteś fanką felicity i olicity więc dla Ciebie to może głupie 5 minut miłostek w odcinku, dla mnie trwa to znacznie dłużej.
Nie wiem dlaczego Ci od romansu nie narzekają na akcję. Być może dlatego że zaczynali oglądać ten serial jako serial akcji więc wiedzieli co oglądają. Wątki romantyczne nie były wypychane na pierwszy plan dlatego osobiście na to narzekam.

ocenił(a) serial na 10
greet

wiesz jaka jest róznica miedzy Felka a innymi kobietami Olivera? Taka ze tamte związki była na chwile a Felicity jest miłoscią Olivera i w oczach scenarzystów ona jest ta jedyną....dlatego ich relacja jest dla nich tak wazna....

ocenił(a) serial na 6
MagdaLena121

Każda inne będzie lepsza od Felki.
Nyssa(notabene ciągle żona Oliego),matka jego dziecka,siostra Shado ,ta ukrainka z wyspy ,Huntress ,Kupid,BC,wszystkie one miały z Ollim wspólny mianownik.Felka jest zbyt cukrowa,lukrowa ,no i nie umie strzelać.

piekielny84

Jakbym miał wybierać dziewczynę lub dziewczyny to właśnie byłby to nyssa, huntress, sara. No nawet kupid miała coś w sobie.
Felicity mi się jakoś nie widzi. Po prostu nie. I nie dlatego że nie umie strzelać. Ale faktycznie pokuszę się o stwierdzenie że jest takim przeciwieństwem Olivera. Pewnie był to jeden z powodów dla których scenarzyści ich sparowali
W pierwszym sezonie była dla mnie top 3 kobiecych postaci tego serialu. Od drugiego sezonu (dokładnie od odcinka w którym udali się do moskwy) zaczęła się moja niechęć do niej i tak się nasila.
No cóż tak to jest. Jedni lubią jakąś postać a inni nie.

ocenił(a) serial na 7
piekielny84

No nie mów. Akurat Felicity pasuje do Olivera. Nie jest żadną Wariatką z pałką czy łukiem i przez to daje Oliverowi poczucie normalności. I to jest okej tylko, że oni zepsuli Felicity:p Przesadzili z jej rolą w serialu do tego posypali to wszystko toną lukru i wyszło to co widzimy. Uważam, że teraz po zaręczynach będzie ich mniej.

ocenił(a) serial na 7
piekielny84

Haha co za ludzie;D

ocenił(a) serial na 7
greet

Tak...sceny Darhka i Malcolma to jedyne plusy tego odcinka;D

agueda0712

w sumie jak dla mnie to damian i malcolm to jedyne plusy tego sezonu. Jak na razie to damian wydaje się gościem którego nie da się pokonać. Ciekawe czy team coś wymyśli na niego. Liczę na to że oliver po wydarzeniach z końcówki odcinka trochę bardziej się za niego weźmie.

ocenił(a) serial na 7
greet

Miało nie dać się pokonać również Ra'sa z tego co pamiętam a Arrow team pokonał go zaskakująco szybko;p
Oliver wydaje się, być tak słabym bohaterem że szok...nie wyobrazam sobie żeby sam mógł w jakikolwiek sposób powstrzymać Darhka...jedyne co posiada to trochę siły i ...strzały;D

ocenił(a) serial na 10
agueda0712

Ra's z tego serialu, to był jakiś leśny dziadek, a nie przywódca Ligii Zabójców.Śmieszne to było i żenujące.Natomiast Damien i jego H.I.V.E. to lustrzana odbicie Ligii w wersji 2.0. Nie dość, że jego ludzie są mu stuprocentowo wierni i nie boją się śmierci, to jeszcze on sam jest tak niebezpiecznym typem, że znalezienie na niego sposobu nie jest łatwe.Konwencjonalne metody odpadają.

ocenił(a) serial na 9
mario_1981

Pewnie zwrócą się o pomoc do Flasha i coś wymyślą, tamci mają podobne problemy z meta-ludźmi więc tutaj z Damienem powinno im się coś udać, Cisco znajdzie sposób.

ocenił(a) serial na 10
djvito

Tu raczej w grę wchodzi szeroko pojęta magia.Będzie to (jak zawsze) powiązane z wydarzeniami z retrospekcji.Nie można "wyłączyć" mocy Damiena za pomocą naukowych rozwiązań, czy jakichś gadżetów.Tak myślę.

ocenił(a) serial na 9
mario_1981

No to pewnie znowu ujrzymy Constantine'a w akcji, ten powinien już dać rade pomóc.

ocenił(a) serial na 10
djvito

Wcale bym się nie pogniewał.Constantine w wydaniu serialowym był spoko.Keanu w tej roli nie był zły, na tamten czas, ale jakiś taki był przymulony, mało żywy.

mario_1981

Constantine w wersji Keanu byl okropny. Moze dlatego, ze film byl nudny. Ale z tego co czytalam to nie bedzie wiecej Constantine'a w Arrow

greet

Jakby usmiercili Felicity to przywrociliby ja do zycia tymi ziółkami co Olivera hahaha

ocenił(a) serial na 10
Yoschan

Podobno widzieli ją dalej na planie w dalszym odcinku. Ten serial wiele traci na tej postaci. Robią z tego serialu jakąś telenowele pff. Powinni ją ubić już w 1 sezonie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones