PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681562}

Biblia

The Bible
7,4 3 774
oceny
7,4 10 1 3774
Biblia
powrót do forum serialu Biblia

Historia, którą można by nazwać komedią pomyłek, gdyby jego główny bohater Jahwe ograniczył się jedynie do bycia mało rozgarniętym partaczem. Niestety, poza tym jest on również sadystycznym potworem, a to zamienia komedię w dramat z elementami humorystycznymi.

Ale do rzeczy. Biblia uczy nas, że było to tak...


Jahwe stworzył ogród Eden, a w nim parę ludzi, aby go wielbili. Jedyną rzeczą, której im zakazał to jedzenie zakazanego owocu. Więc aby upewnić się, że jego ukochane dzieci unikną jego gniewu i na zawsze będą mogły żyć w raju, Jahwe posadził zakazane drzewo w samym środku ogrodu, jego owoce uczynił niezwykle atrakcyjnymi i niebiańsko smacznymi, po czym pokazał je swoim dzieciom.
Wszystko to, ponieważ kochał on człowieka i chciał za wszelką cenę uniknąć wypędzania go z raju.
A dla absolutnej pewności, posadził on jeszcze na zakazanym drzewie super-elokwentnego i mega-przekonującego gadającego, latającego węża.

Ale to mu nie wyszło. Mimo wszelkich tych genialnych zabezpieczeń, sprawa się rypła Adam i Ewa jakimś sposobem spróbowali owocu, odkryli że to wąż mówił prawdę („otworzą wam się oczy”), a bóg kłamał („natychmiast umrzecie”), więc Jahwe wykopał ich z raju aby żyli na Ziemi w bólu i znoju, i wielbili go stamtąd.

Ale to mu nie wyszło, więc utopił wszystkich ludzi na świecie (od noworodków, po staruszki), wraz ze zwierzętami i roślinami, zostawiając jedynie jedną 8-osobową rodzinę znęcającego się nad własnymi dziećmi chronicznego alkoholika (Noe) – ponieważ uznał tą rodzinę za najlepszą na całej Ziemi, chcąc by wszyscy ludzie w przyszłości pochodzili od nich.

Ale i to mu nie wyszło, i ludzie znowu przestali go wielbić, więc pomieszał ludziom języki aby nie mogli ukończyć budowy wierzy sięgającej jego siedziby. Jak wiemy, siedziba Jahwe jest w niebie na wysokości niższych partii chmur cumulonimbus, a ludzkość posiadała technologię budowy struktur wysokości kilku kilometrów już od epoki brązu.

Ale i to mu nie wyszło (zaczynasz zauważać schemat?) więc spośród nich wybrał sobie jedno małe plemię i nakazał mu iść i wymordować pozostałe plemiona, ponieważ go nie wielbiły.

Ale i to mu nie wyszło, bo jego lud wybrany trafił w niewolę, co utrudniło im ten cały interes związany z wielbieniem Jahwe i wyżynaniem niewielbiących go plemion. Więc Jahwe zesłał na Egipt plagi, aby zmusić Faraona do uwolnienia jego najulubieńszego plemienia wędrownych pasterzy, jednocześnie sam siebie sabotując poprzez odebranie „wolnej woli” Faraonowi (ks. Wyjścia 9:12) i uniemożliwienie mu podjęcia decyzji o wypuszczeniu Żydów. Kombinacja sadyzmu i nierozgarnięcia Jahwe drogo kosztował fikcyjny Egipt.
Na szczęście dla Egipcjan Żydzi nigdy nie byli w Egipcie, więc cała historia nie mogła się wydarzyć nawet, gdyby Jahwe nie był mitem ukradzionym z wierzeń ugarycko-kananejskiego panteonu Elohimów.

Przeskakując kilka lat do przodu - jego naród wybrany pelta się przez lata błądząc w kółko po pustyni arabskiej (której przejście na piechotę zajmuje nie dłużej niż miesiąc).
Jahwe wzywa Mojżesza na rozmowę w 2 oczu, po czym daje mu dziesięć (spośród sześciuset trzynastu starotestamentowych) przykazań. Najważniejsze z tych 10 przykazań skupiają się na wielbieniu Jahwe jako super-hiper-najlepszego boga (wynik kompleksu niższości gnębiącego Jahwe od czasów koegzystencji w ugaryckim panteonie z resztą swoich braci (np. Baal i Jam), kochanką Aszerą oraz jego ojcem Elem), a pozostałe to głównie niezbyt udana kopia Kodeksu Hammurabiego z Babilonu (na terenie którego Żydzi rzeczywiście byli w niewoli, i skąd skopiowali pokaźną część starotestamentowych mitów, jak chociażby potop będący zerżnięciem mitu o Gilgameszu).

Ale i to mu nie wyszło, bo po powrocie Mojżesza do obozu okazało się, że jego lud wybrany zaczął już wielbić innych bogów. Wystarczyło kilka dni bez Mojżesza, żeby ci geniusze - którzy sami byli świadkami wszechmocy i potęgi Jahwe męczącego fikcyjnych Egipcjan, rozstępującego morze, codziennie zsyłającego mannę z nieba i prowadzącego ich w nocy słupem ognia sięgającego nieba - stwierdzili „eeee tam, na cholerę nam ten bóg. Zaczniemy czcić kogoś innego”. Intelektem nie grzeszyli, ale cóż – jaki bóg, taki lub wybrany.

Więc Jahwe poganiał ich jeszcze po pustyni przez kilka dekad, po czym doprowadził swój lud wybrany do ziemi obiecanej. Co prawda była ona już zajęta przez inne ludy, ale nie było to nic, czego nie rozwiązałyby nakazane przez Jahwe systematyczne ludobójstwa, masowe mordy, czystki etniczne i zbiorowe gwałty.
I tak powstało królestwo ludu wybranego.

Ale... i to mu nie wyszło...
Więc stworzył on wcielenie samego siebie aby zstąpić na Ziemię, i poświęć siebie samego w ofierze samemu sobie, aby obejść prawo stworzone przez samego siebie, aby móc nam wybaczyć.
Zamiast po prostu wybaczyć i zapomnieć, jak każdy normalny kochający, niepatologiczny niepsychopatyczny i niemizogeniczny rodzić.

Ale... i to mu nie wyszło, i dzisiaj najszybciej rosnącą na świecie grupą wyznaniową są... niewierzący, a wiarygodność istnienia Jahwe nie przewyższa wiarygodności istnienia Doliny Muninków.

sudanka

>>>>> ad.1 Z twoich wypowiedzi nie wynika żebyś wiedział na temat Boga więcej od statystycznego chrześcijanina skoro szokują cię jakieś zdania wyrwane z kontekstu.

No więc drogi biegły w Biblii teisto zawstydź mnie swoim wyjaśnieniem biblijnego kontekstu, w którym wysłanie przez Jahwe dwóch niedźwiedzi aby rozszarpały 42. dzieci nie jest aktem bestialstwa Twojego boga.

Od dawna już się doprosić nie mogę.


>>>>> ad.2 Pozwól wierzącemu zdecydować w co chce wierzyć. Chyba że rościsz sobie prawo do narzucania innym swojego zdania.

Ależ każdy może sobie wierzyć, w co mu się podoba, tak samo jak każdy ma prawo go wyśmiewać, jeżeli jego wierzenia są absurdalnie niedorzeczne. Wolność słowa i wyznania, kolego.


>>>>> ad.3 Odwracasz kota ogonem. Dobrze wiesz że podstawowe przykazanie chrześcijanina to "nie zabijaj".

Zupełnie nie zrozumiałeś, co napisałem. Ty piszesz, że skoro bóg dał życie ludziom, to może im je zabrać. Czyli tym samym mówisz, że skoro rodzic dał życie dziecku, to może też je w każdej chwili zabić.

impactor

- Ależ każdy może sobie wierzyć, w co mu się podoba. - wartość logiczna = 1
- Ależ każdy może sobie wierzyć, w co mu się podoba, tak samo jak każdy ma prawo go wyśmiewać. - wartość logiczna = 0

Zamykam swoją wypowiedź w tym przedziale dyskusji.

neo256

Dobrze, że zamknąłeś. Szkoda tylko, że Twoja ostatnia wypowiedź nie ma sensu.

impactor

HAhahahah! I co tak cicho?

użytkownik usunięty
impactor

>>>>>>>>>>No więc drogi biegły w Biblii teisto zawstydź mnie swoim wyjaśnieniem biblijnego kontekstu, w którym wysłanie przez Jahwe dwóch niedźwiedzi aby rozszarpały 42. dzieci nie jest aktem bestialstwa Twojego boga.

Od dawna już się doprosić nie mogę.<<<<<<<<<<<

Wyjaśnienie:
http://acalyludpowieamen.pl/pl_PL/dlaczego-bog-kazal-2-niedzwiedziom-rozszarpac- 42-dzieci/

►►► Wyjaśnienie:

http://www.youtube.com/watch?v=fUQmfnUhioA

A gdzie? Tutaj:
1. http://www.filmweb.pl/forum/inne/%E2%98%85+Liczba+ateist%C3%B3w+przekroczy%C5%82 a+liczb%C4%99+teist%C3%B3w+%E2%98%85,2761524?page=5#post_14312247
2. http://www.filmweb.pl/forum/inne/%E2%98%85+Liczba+ateist%C3%B3w+przekroczy%C5%82 a+liczb%C4%99+teist%C3%B3w+%E2%98%85,2761524?page=6#post_14313236

impactor

"Wiara to wierzenie w twierdzenia na których prawdziwość nie ma dowodów"
Dostarczasz dowodów, próbując wskazać ich bezcelowość. To już nawet nie wiara - to logika.

impactor

Rozdajesz buziaki mężczyzną? Spoko...już wszystko wiadomo...Gówno widział!(no chyba, że google map). Kozak w necie piz da w świecie!

impactor

Kur"" facet, po co te spojlery?! Dopiero zacząłem oglądać :( Szkoda, że Jezus umrze, polubiłem go :(

impactor

Proszę nie naśmiewaj się z mojego Boga, on czyni rzeczy wielkie http://www.youtube.com/watch?v=BJaKQ_LQf1s&list=UUhIdLlwVNwTwF2lswUnIhJg
on uzdrawia http://www.youtube.com/watch?v=VEi8rWLdf-o&list=UUhIdLlwVNwTwF2lswUnIhJg
Masz prawo do wyrażania swojej opinii, ale każda opina powinna posiadać choć trochę szacunku do drugiego człowieka i do jego wierzeń.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jacula81

Człowiekowi małej wiary, który ogląda za dużo komiksów nie przetłumaczysz, to tak samo jest ze zwierzęciem, zwierze nie ma rozumu kieruje się instynktem, jak to powiedział Jezus Chrystus w Biblii, "Ten kto czuje się bez winy niech pierwszy rzuci kamień."

Lider_3

Poprawka: człowiekowi żadnej wiary. Wiara jest nieodróżnialna od naiwności i urojenia, więc staram się jak mogę aby moje życie było od niej wolne.


>>>>> to tak samo jest ze zwierzęciem, zwierze nie ma rozumu

Gratuluję, znalazłeś cechę wspólną wierzącego i zwierzęcia.
Jeżeli Ty w swojej wierze kierujesz się rozumem, to proszę bardzo - przedstaw racjonalny logiczny powód, dlaczego należy przyjąć istnienie Twojego ugarycko-kananejsko boga Jahwe za prawdę.

impactor

Argumentum ad persona! Brawo! No teraz wygrałeś na pewno! Nie jesteś w niczym lepszy frustracie!

PS: Wierzysz czy wiesz, że twoja stara jutro nie umrze?

jacula81

>>>>> zakompleksiony
Pudło.

>>>>> homoseksualisto,
Pudło.

>>>>> molestowany przez księdza w dzieciństwie
Pudło.

>>>>> będę się za Ciebie modlił abyś się nawrócił
A ja będę za Ciebie i Twobie podobnych myślał, bo Twoja kombinacja indoktrynacji religijnej, homofobii, ignorancji,i rzetelnej analizy rzeczywistości odebrała Ci zdolność do krytycznego myślenia.

impactor

Impactor , szkoda mi Ciebie bardzo bo jeżeli czytałeś Biblię to na pewno pamiętasz słowa Boga Jehowy ,, „Położyłem przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo; wybierz więc życie, abyś mógł pozostać przy życiu” (POWTÓRZONEGO PRAWA 30:19).Czy Ty już wybrałeś ?
Odpowiedz sobie sam . Ale pamiętaj każdy ma szansę bo „Bóg jest miłością” (1Jn 4:8).

joboxer

>>>>> Impactor , szkoda mi Ciebie bardzo bo jeżeli czytałeś Biblię to na pewno pamiętasz słowa Boga Jehowy ,, „Położyłem przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo; wybierz więc życie, abyś mógł pozostać przy życiu”

Jasne. Tylko dlaczego miałbym uważać Biblię za cokolwiek innego niż zbiór mitów epoki brązu wschodniego wybrzeża M. Śródziemnego?


>>>>> Czy Ty już wybrałeś ? Odpowiedz sobie sam
Tak, wybrałem prawdę. Wybrałem logikę, rozum i krytyczne myślenie, czyli jedyną znaną ludzkości, bez porównania najbardziej niezawodną drogę dochodzenia do wniosków możliwie najbliższych obiektywnej rzeczywistości. A ona jest dla Twojego bezpodstawnego, weryfikowalnie fałszywego wierzenia bezlitosna. Ponieważ Twoje wierzenie nie ma nic wspólnego z prawdą.


>>>>> . Ale pamiętaj każdy ma szansę bo „Bóg jest miłością” (1Jn 4:8).

Twój bóg Jahwe według Biblii jest także psychopatą-mizantropem wysyłającym niedźwiedzie by rozszarpywały grupy małych dzieci, propagatorem niewolnictwa, masowych gwałtów i czystek etnicznych, oraz krynicą nieskończonej niesprawiedliwości i sadyzmu za sprawą nieskończonej kary za skończoną zbrodnię.
Pomijając już jego nierozgarnięcie i nieudaczność opisane w pierwszym poście.

Więc nawet, jeżeli Biblia byłaby prawdą, to Twój bóg-potwór nie zasługiwałby od ludzi na nic innego niż pogardę i potępienie.

impactor

Twój wybór już zapadł ! Ale niestety wynika on z tego , ze jesteś zaślepiony - „Bóg tego systemu rzeczy ( Szatan )zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga” (2 Koryntian 4:4).

joboxer

Tak tak, wiem, że zamiast merytorycznej, rzeczowej odpowiedzi mozesz zasypać mnie całą baterią cytatów nijak mających się do rzeczy.

Zrób mi przysługę - zapomnij i cytatach i powiedz mi sam od siebie na jakiej podstawie stwierdziłeś, że biblijny bóg Jahwe jest tym dobrym, a Szatan tym złym?

impactor

Jesteś inteligentnym człowiekiem i jak sam widzisz że Biblia sama potrafi się obronić . Mimo ,że masz trochę wiedzy biblijnej to nie oznacza , ze będziesz miał wiarę w Boga. Najpierw musisz chcieć dociec prawdy a to oznacza dokładne przeanalizowanie wręcz studiowanie listu od Boga jakim jest Pismo Święte. Sam tego nie dokonasz .Potrzebujesz pomocy. Obwiniasz Boga ale wyciągnij do niego rękę a da Ci się poznać . Dopiero otworzą Ci się oczy . „Zbliżcie się do Boga, a on zbliży się do was” (Jakuba 4:8). Tego Ci życzę ....

joboxer

&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Jesteś inteligentnym człowiekiem i jak sam widzisz że Biblia sama potrafi się obronić .

I dlatego twierdzę, że nie potrafi się obronić, oraz że jej lektura to jedna z najlepszych dróg do ateizmu?


&gt;&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Mimo ,że masz trochę wiedzy biblijnej to nie oznacza , ze będziesz miał wiarę w Boga. Najpierw musisz chcieć dociec prawdy a to oznacza dokładne przeanalizowanie wręcz studiowanie listu od Boga jakim jest Pismo Święte.

I to też zrobiłem, a ponieważ zależy mi na prawdzie, nie utrzymuję wierzeń, które nie noszą żadnych poszlak bycia prawdą, a noszą za to kolosalną wręcz ilość poszlak bycia nieprawdą – tak jak Biblia.


&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Obwiniasz Boga ale wyciągnij do niego rękę a da Ci się poznać .

Jak mogę obwiniać coś, w czego istnienie nie wierzę wobec braku jakichkowliek podstaw pozwalających uznać go za cokolwiek innego, niż mit o wiarygodności Zeusa, Kriszny, Ozyrysa czy Doliny Muminków?



&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Sam tego nie dokonasz .Potrzebujesz pomocy.

Samemu trudno wyrwać się z wywołanego przez religię paraliżu intelektualnego, który odebrał Ci zdolność krytycznego myślenia w obszarze Twojej religii.
Dlatego tu jestem – aby podać Ci dłoń i pomóc Ci zrobić ten pierwszy krok ku prawdzie, przełamując ten paraliż. Nie jest to zadanie proste, bo religijna indoktrynacja od lat dziecięcych dokonuję potężnych spustoszeń w dziedzinie logiki i oceny rzeczywistości, uczulając człowieka przeciwko wszystkim rzetelnym sposobom docierania do prawdy. Ale wyjście z tego jest możliwe.

Polecam Ci lekturę tego wątku: http://www.filmweb.pl/film/Pasja-2004-38233/discussion/Dobra+ekranizacja+słabej+ fikcji+(cz.+3),2246770?page=5

Poza ogromem informacji na temat Twojej własnej Biblii, jest tam tez kilka przykładów dekonwersji z chrześcijaństwa na skutek poznawania prawdy i stopniowej rekonwalescencji sparaliżowanego przez wiarę intelektu.
Szczególnie polecam wczorajszą dekonwersję użytkownika Amerrozzo – inteligentnego, oczytanego i wcześniej głęboko wierzącego chrześcijanina, który od blisko pół roku prowadził ze mną dyskusję na temat zasadności wiary chrześcijańskiej. Aż do wczoraj.
Przeczytaj sobie jego wcześniejsze argumenty, oraz to jak dzisiaj odpowiada on innym teistom. Zapytaj go, dlaczego porzucił on swoją wiarę, której tak żarliwie i elokwentnie wcześniej bronił.


Pamiętasz cytat z Ew. Jana 8:32?
„Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.” Z religii.
Ironia kocha religię.

Nie bój się prawdy, i daj sobie pomóc.
Tego Ci życzę ....

impactor

Współczuję blokady na poznanie tego co prawdziwe...Gdybyś czytał Biblię z głębsza analizą to nie pozwoliłbys sobie na bezpodstawne wypowiedzi. A nie mają one podstawy ponieważ słowa wyrwane z kontekstu mogą mieć milion różnych znaczeń. Naucz się najpierw tego co oznacza zdanie "Biblia tłumaczy się sama" może wtedy dopiero poznasz jaki jest jej przekaz i co czeka nas już wkrótce.

tornadoes

A teraz zamien słowo Biblia na słowo Mity Greckie i ładnie wytłumacz, dlaczego Twoja wypowiedź ma sens w wypadku jednego zbioru mitów, ale już nie w wypadku drugiego.

impactor

Wiesz, prawda jest taka, że nigdy nie przeczytałeś Biblii tak żeby sprawdzić każdy element, każdą wypowiedź i każde wydarzenie....Jesteś niby wygadany i niby taki inteligentny, uwierzysz jak zobaczysz konkretne argumenty więc zrób to...obal Biblie, jej wiarygodność, ale najpierw przeanalizuj całą zanim zabierzesz się do oczerniania i krytykowania, bo wybacz ale widać że tylko troszeczkę ją liznąłeś.

tornadoes

Wiesz, prawda jest taka, że nigdy nie przeczytałeś Mitów Greckich tak żeby sprawdzić każdy element, każdą wypowiedź i każde wydarzenie....


►►► zrób to...obal Biblie, jej wiarygodność

Żeby coś obalać, najpierw musisz zademonstrować że to jest wiarygodne. Dopóki tego nie zrobisz, nie ma czego obalać.
Niestety, jedyne co potrafisz, to powtarzać stwierdzenia bez pokrycia, które nawet nie są apologetyką, tylko zwykłą mową bez jakiejkolwiek treści.

impactor

Aha, czyli mam rozumieć że nic nie jest prawdą, żyjemy w wielkiej bańce mydlanej a to co płynie w twoich żyłam to tylko woda z cukrem

tornadoes

zademonstruj więc mi wiarygodność swojej prawdy

tornadoes

Twoje zbytnie wynoszenie się i chore filozofowanie tak naprawde Ci szkodzi, człowiek wyniosły nie widzi nic po za swoją racją

tornadoes

myśle że twoje motto życiowe to upokarzanie ludzi poprzez pokazywanie im że czesto sami nie wiedzą co mówią, za to ty wiesz doskonale i przez to już musisz mieć racje

tornadoes

możesz używać trudnych słów i sformułowań, ale pytanie czy to ma oznaczać twoją racje?

tornadoes

myślę że gdzies Cie zakuła moja poprzednia wypowiedź, bo już po drugiej nie czaisz sie ze sformułowaniem typu "jedyne co potrafisz"

tornadoes

też masz ostro poryte;p

tornadoes

Nie rozumiesz nawet, co się do Ciebie pisze. Dalsza rozmowa jest więc niemożliwa.

impactor

może i nie rozumiem...twoja mowa jest dla mnie tak za wiła że aż bezsensowna...ciekawe czy w życiu codziennym tez taki jesteś

tornadoes

pewnie masz duży problem z rozmowami ze zwykłymi ludźmi

tornadoes

ale tak na serio....dla mnie biblia jest wiarygodna i żaden z twoich argumentów do mnie nie trafia i nie dlatego że czegoś nie rozumiem, ale dlatego że widzę że nie poznałeś jej na tyle żeby móc kontrargumentować

ocenił(a) serial na 7
impactor

Dzięki takim poglądom zachód się laicyzuje i... wpuszcza do siebie muzułmanów, którzy od wiary nie odstąpią.

Lewactwo tępi chrześcijaństwo a ma czelność bronić muzułmanów. I tak Europa jest podbijana przez ciemnogród.

shamar

&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Dzięki takim poglądom zachód się laicyzuje i... wpuszcza do siebie muzułmanów, którzy od wiary nie odstąpią.

Czyżbyś nie rozumiał znaczenia słowa „laickość”?


&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Lewactwo tępi chrześcijaństwo a ma czelność bronić muzułmanów. I tak Europa jest podbijana przez ciemnogród.

Pijesz do mnie? Nie jestem lewicowcem, a wytykanie idiotyzmu islamu zajmuje mi więcej czasu, niż chrześcijaństwa. I to nie w internecie, tylko na żywo z grupami muzułmanów w miejscach publicznych oraz mułłami i imamami w meczetach. To samo tyczy się wszystkich innych religii teistycznych, z jakimi się spotykam, czyli m.in. różnych odmian hinduizmu, judaizmu itd., itp.

To głupie uczicie, kiedy ludzie niepodzielający Twoich absurdalnych wierzeń nie wpisują się do Twoich żałosnych ignoranckich stereotypów. Prawda?

ocenił(a) serial na 7
impactor

Tutaj była moja odpowiedź, która się nie zapisała. Więc będzie w skrócie.

* nie jestem ortodoksyjnym czy nawet praktykującym katolikiem
* laickość tyczy się tępienia chrześcijaństwa a jednocześnie stawiania nad nim islamu (więc dziś to już quasilaickość)
* jeśli mam wybierać pomiędzy "ciemnogrodem katolickim" a islamskim wybieram ten "nasz"
* o całunie słyszał? czytał więcej niż 2 książki?

shamar

>>>>> * laickość tyczy się tępienia chrześcijaństwa a jednocześnie stawiania nad nim islamu (więc dziś to już quasilaickość)

Czyli rzeczywiście nie masz pojęcia, co znaczy laickość.
Laickość, to świeckość czyli brak wpływu jakiejkolwiek religii na państwo. JAKIEJKOLWIEK, czyli islamu, chrześcijaństwa, hinduizmu, Jedi, czy pastafarianizmu.


>>>>> * jeśli mam wybierać pomiędzy "ciemnogrodem katolickim" a islamskim wybieram ten "nasz"

No wybacz, ale ja wolę nie mieć ani dżumy, ani cholery, tylko być zdrowym.


>>>>> * o całunie słyszał? czytał więcej niż 2 książki?

O weryfikowalnych badaniach całunu wykazujących jego bezużyteczność dla przydawania prawdopodobieństwa twierdzeniom n/t Jezusa słyszał?
Cokolwiek poza komiksami czytał?

Jaki autor, takie argumenty.

ocenił(a) serial na 7
impactor

"Czyli rzeczywiście nie masz pojęcia, co znaczy laickość. "

Raczej, że rzeczywiście nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Chyba nie trzeba być zbyt rozgarnietym, żeby widzieć, że laicyzowanie rdzennych kultur doprowadziło do "rozprzestrzeninia islamu". trzeba?

"O weryfikowalnych badaniach całunu wykazujących jego bezużyteczność dla przydawania prawdopodobieństwa twierdzeniom n/t Jezusa słyszał? "

Spodziewałem się takiej odpowiedzi... LAIKA. LAIKA, który raz przeczytał coś o datowaniu CO2 i już biega szczęśliwy i napompowany, że ma rację do swych quasiracji. Więc ponwonie nie będę pytał -
Czy czytałeś więcej niż 2 książki i czy zauwazyłeś pewne nieścisłości, przemawiające za autentycznością.

shamar

>>>>> Raczej, że rzeczywiście nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Chyba nie trzeba być zbyt rozgarnietym, żeby widzieć, że laicyzowanie rdzennych kultur doprowadziło do "rozprzestrzeninia islamu". trzeba?

Mówimy o definicji słowa laickość, a nie Twojej mylnej interpretacji jej wpływu na rzeczywistość. Zgodziłeś się, że nie wiesz co znaczy słowo „laickość”, a teraz wysuwasz kolejne bzdurne twierdzenie.


>>>>> Spodziewałem się takiej odpowiedzi... LAIKA. LAIKA, który raz przeczytał coś o datowaniu CO2 i już biega szczęśliwy i napompowany, że ma rację do swych quasiracji.

Haha. Laikiem jesteś najwyraźniej Ty, bo po przeczytaniu kilku nieobiektywnych publikacji ignorujących proces peer review (który je zdyskredytował) doszedłeś do wniosku nie na podstawie rzetelnego procesu analizy dowodów, tylko na skutek własnej preferencji.

Dobrze, że głowa Twojej religii – Papież Franciszek – ma więcej wiedzy na ten temat oraz oleju w głowie i tak jak każdy poprzedni papież ostro odradza przyjmowanie całunu za autentyczny.
Przeczytaj sobie artykuł papieża :"Dołączam do was zebranych przed Całunem" w „The Vatican Today”, albo artykuł w The Economist „Pope Francis and the Turin Shroud: Making sense of a mystery”.

I kto tu niedostatecznie czyta?


>>>>> Więc ponwonie nie będę pytał -
Czy czytałeś więcej niż 2 książki i czy zauwazyłeś pewne nieścisłości, przemawiające za autentycznością.

„ nieścisłości przemawiające za autentycznością” - to krótkie zdanie podsumowuje Twoją nieznajomość rzetelnego procesu dochodzenia do prawdy, i niezdolność do wyciąganiu walentnych wniosków. Dziękuję.

ocenił(a) serial na 7
impactor



Powielasz te swoje, z góry ustalone bzdury, nt. na który nie masz żadnego pojęcia.

Szkoda mego czasu.

impactor

Misiu kolorowy! Jesteś bardzo elokwentny, a i dowcipu odmówić Ci nie można. Wybrałeś niestety nieodpowiednie miejsce do szerzenia swoich poglądów. Jak raczyłeś zauważyć, przeciętny katolik wie na temat Biblii niewiele, a już zmuszanie go do własnych interpretacji zakrawa na skandal.Nie szukaj tu partnerów do merytorycznej dyskusji, bo tylko niepotrzebnie siejesz Im ferment w głowach. Logika wskazuje, że nie przyniesie to korzyści ani Im, ani Tobie. Jeśli faktycznie odczuwasz "powołanie" do "uświadamiania" ludzi, to powinieneś przenieść dyskusję na inny poziom. Książkę napisz, wykłady jakieś poprowadź, zwołaj grupę ludzi żywo zainteresowanych tematem, oczytanch i o różnych poglądach. Wytykanie dyletantom na FW ich oczywistych braków wiedzy, to chyba nie ta droga. No chyba, ze źle Cię oceniłem i czerpiesz przyjemność z bicia piany i zawstydzania wierzących, ale mam nadzieję, ze nie o to w Twoich wywodach chodzi. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Ja_pitole

Ten koleś ewidentnie ma problemy ze sobą, im bardziej merytoryczne argumenty mu przedstawiasz tym większe nasilenie epitetów z jego strony pod twoim adresem. Ludzie powinni się dystansować od takich.

&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Ten koleś ewidentnie ma problemy ze sobą, im bardziej merytoryczne argumenty mu przedstawiasz

Oj, Vergo, Vergo. Ty masz czelność pisać coś o merytoryce? Każdy Twój argument okazał się głupotą i to nie jakąś wyszukaną, tylko taką najniższej rangi. Starczy, że wspomnę o Twoim argumencie niemożności "wyewoluowania" kamyka w samochód, jako przykładzie obalającym ewolucję...

Dla zainteresowanych szczegóły merytorycznych argumentów Vergo do wglądu tutaj:
http://www.filmweb.pl/film/Pasja-2004-38233/discussion/Dobra+ekranizacja+słabej+ fikcji+(cz.+3),2246770

użytkownik usunięty
impactor

Świetnie, że zapodajesz link do tematu w którym się do reszty kompromitujesz :D

Ja_pitole

&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; Logika wskazuje, że nie przyniesie to korzyści ani im, ani Tobie.

Zdecydowanie nie mogę się zgodzić. Ja udoskonalam swoją argumentację, kiedy raz na ruski rok jakiś teista przedstawi jakiś nowy argument.
A co do teistów, to ich korzyścią jest otworzenie oczu i dekonwersja, czego już kilka przykładów jest tutaj: http://www.filmweb.pl/film/Pasja-2004-38233/discussion/Dobra+ekranizacja+słabej+ fikcji+(cz.+3),2246770?page=5


&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; eśli faktycznie odczuwasz "powołanie" do "uświadamiania" ludzi, to powinieneś przenieść dyskusję na inny poziom. Książkę napisz,

W trakcie pisania. Po części moja bytność tutaj, to research do tej właśnie książki.


&gt;&gt;&gt;&gt;&gt; zwołaj grupę ludzi żywo zainteresowanych tematem, oczytanch i o różnych poglądach.

Dlatego zazwyczaj rozmawiam z księżmi, mułłami, rabinami i kapłanami np. Kriszny, a nie szeregowymi wiernymi. To tutaj to tylko mały wycinek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones