PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800447}
7,2 49 883
oceny
7,2 10 1 49883
6,4 11
ocen krytyków
Chilling Adventures of Sabrina
powrót do forum serialu Chilling Adventures of Sabrina

Specjalny odcinek! I tym razem sezonowo.

,,Chiling Adventures of Sabrina" to serial, który nie dawno recenzowałem, więc kto jeszcze nie czytał, to zachęcam serdecznie no i takie małe wprowadzonko. Sabrina jest pół śmiertelniczką i pół czarownicą. A co za tym idzie? Musi zdecydować czy zostanie czarownicą, czy śmiertelniczką. Jednak tym razem ocenimi tylko ten specjalny odcinek - ,,Zimowa Opowieść".

,,Zimowa Opowieść" opowiada o dalszych losach Sabriny, Zeldy, Hildy, Ambrose'a i wielu innych. Sabrina po zostaniu czarownicą razem z ciotkami i Ambrosem obchodzi takie święto jak Przesilenie (u śmiertelników - Święta Bożego Narodzenia). W tym celu zapala się specjalne drzewko (u ludzi - choinka), ponieważ tej nocy duchy nawiedzają domy. Niestety dostają się one do domu Sabriny, są to duchy zmarłych dzieci. W tym przypadku musi znowu razem z ciotkami je wypędzić. Bardzo, ale to bardzo podobał mi się ten pomysł. W ogóle zrobienia takiego świątecznego, specjalnego odcinka. I zostało to zrealizowane również fantastycznie. Był to faktycznie taki przedsmak przed 2 sezonem.

Znowu aktorsko wymiata Miranda Otto w roli Ciotki Zeldy oraz Lucy Davis w roli Ciotki Hildy. Były one znakomite. Trochę też podciągnęła się Kiernan Shipka w roli Sabriny. Tutaj wypadła o wiele lepiej, no i oczywiście Chance Perdomo, który też znakomicie wystąpił. Wprowadzili oni na pewno inne spojrzenie na Święta, bardzie mroczniej, ale to wyszło tylko na plus. Jeżeli chodzi o scenariusz, to naprawdę przyjemnie się go słuchało, czuć było i Święta i Halloween w jednym. Dialogi pomiędzy bohaterami nie były ,,sztuczne", a wszystko było spójne i logiczne.

Co do wątków, to najbardziej podobał mi się wątek Sabriny i jej matki oraz Cioci Zee i Leticii (córki ojca Blackwooda), ale też wątek Susie oraz wątek zmagań z duchami. Jednak po kolei. Wątek Sabriny i jej matki był naprawdę interesujący, ciekawie było patrzeć na rozwój wydarzeń oraz co potoczy się dalej. Fantastyczny był wątek cioci Zee i Leticii, ale też bardzo wzruszający. Wątek Susie też był ciekawy, ponieważ wprowadzał trochę akcji i też takiego horroru z piekła rodem, a wątek zmagań z duchami był takim idealnym dopełnieniem całości. Takie Święta Czarownic!

Przechodząc, jeszcze do efektów technicznych, to zdjęcia, dźwięk i muzyka były znowu genialne. Fantastyczny był też montaż.
Podsumowując, specjalny odcinek serialu ,,Chiling Adventures of Sabrina" - ,,Zimowa Opowieść" dostaje ode mnie 9 / 10. Oby więcej takich smaczków przed sezonem 2. To by było na tyle i do zobaczenia w kolejnej recenzji.

ocenił(a) serial na 8
Franek_321

Mam odmienne odczucia. Sabrina ponownie podejmuje masę niedorzecznych decyzji nie bacząc na konsekwencje, ingeruje w życie śmiertelników. Polano gaśnie i spodziewamy się co najmniej inwazji piłą mechaniczną a nachodzą ich psotni chłopcy. Ogólnie wiało nudą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones