PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800447}
7,2 49 714
ocen
7,2 10 1 49714
6,4 10
ocen krytyków
Chilling Adventures of Sabrina
powrót do forum serialu Chilling Adventures of Sabrina

mógłby choć raz stworzyć serial bez nachalnej, lewackiej propagandy? Pierwszy odcinek a tu już narzekanie murzyna na białą supremację, rasistów etc. Chciałbym zwykły serial oglądając który mógłbym się dobrze bawić bez lewactwa i prawactwa.

Poza byciem gadzinówką serial nudny, postaci nijakie, nie przekonał mnie w ogóle.

Gothabella

W marketingu są trzy najważniejsze impulsy: seks, przemoc i władza. W filmach jest podobnie.
-kobieta w roli supersiłacza... no średnio. Żołnierze, gangsterzy, kibole - sami faceci. Chociaż już można je ładnie wpleść w wątek frontu wschodniego 2 WŚ, gdzie zdarzały się kobiety będące snajperami, ale generalnie wyjątki trzeba rozpatrywać osobno.
-kobieta w roli supernaukowca - tak wiem, nie ma różnic w inteligencji, ale z naukowców 95% Polaków wymieni wśród kobiet tylko Marie Cuire-Skłodowską i nie wymieni żadnej kobiety filozof.
-kobieta superpolityk - zdarza się i to już tak nie kłuje w oczy.
-kobieta szpieg... też nie kłuje w oczy.
-kobieta samotna matka - nie kłuje. Z resztą tak jak samotny ojciec.
-kobieta skrajny tępak, który nic nie ogarnia- kłuje w oczy, w tej roli też mężczyźni wypadają bardziej przekonująco.
Różnimy się. Mężczyźni są wyżsi od kobiet, Arabowie mają gęste brody, a indianie nie mają ich wcale, Japończycy są inteligentniejsi od Europejczyków, którzy są z kolei inteligentniejsi od latynosów, którzy są inteligentniejsi od czarnoskórych. Faceci są znakomici w naukach ścisłych, a kobiety mają wyższą inteligencję emocjonalną. To nie są stereotypy, to są fakty. Generalnie chodzi mi o to, żeby się nie obrażać jak nie ma do tego powodu. Jeśli ktoś wsadzi do filmu Tajwańczyka z naturalnymi blond włosami, to będzie kłuć w oczy tak jak kobieta rzucająca facetami o ścianę. Obie sytuacje się nie zdarzają.

ocenił(a) serial na 3
Q__

Salem było genialne bo niczego nie udawało...to przypomina okultystyczną papkę ni to dla dorosłych ni do młodzieży...przyznam że obejrzałem tylko i aż 1wszy odcinek i mam dosyć, jak coś chce być do wszystkiego to jest do niczego i taki jest ten serial, chce dogodzić wszystkim i na siłę jechać po bandzie by za chwilę skupić się na romansach rodem z Disneya oczywiście politycznie poprawnych a więc z wątkami homo, nie muszę oglądać dalej bo już po 1wszym odcinku widać w którą stronę ten serial zmierza

PabloPicasso

dokładnie

Q__

zgadza się :)

NudleKnorr

nie zesraj się z tą lewacka propagandą XD

ocenił(a) serial na 2
ajkusz

Powiedział ktoś od kogo śmierdzi łajnem.

Dulk9

jesteś mistrzem comebacków

ajkusz

615 filmów idź się synek utop

użytkownik usunięty
kadim_filmweb

Napisał kadim_filmweb, który przylazł w jednym celu: wyszydzić i wyśmiać innego użytkownika z powodu ilości cudzych ocen bez żadnego racjonalnego powodu. Kabarecik :D

ocenił(a) serial na 5
NudleKnorr

Prawda? Ja już też mam serdecznie dość. Pierwszy odcinek, a przesłanie z niego takie: do bólu walcz o swoje lewactwo, a jak ktoś Ci stanie na drodze, to go zgnój i po trupach do celu..
No trochę słabo. Jasne, szanujmy się, ale każdy odcinek każdego serialu Netflixa nie musi o tym krzyczeć w każdej niemal scenie xD.

NudleKnorr

PROPAGANDA xd Miej wyjeane a będzie ci dane

NudleKnorr

Prawusy jak wam się lewicowe wartości nie podobają to sami zostańcie artystami i nakręćcie jakieś filmy w których bohaterem jest zawsze biały samiec a geje, murzyni i feministki służą mu tylko do tego żeby ścielić łóżko po ciężkim dniu walki o dobro narodu.

ocenił(a) serial na 6
videodrom

O nie nie tak myślą tylko lewacy. Tylko odwrotnie. To biali ludzie są teraz traktowani jak najgorsze ścierwo. Nawet przez innych białych. Lewicowe poglądy to jest jakaś choroba. Przykłady :
- lewica krzyczy wolność słowa, ale jeżeli masz inne poglądy to zaraz rasizm nazista faszysta
- wolność religijna tylko że jak okazuje się że jesteś katolikiem to zaraz że pedofilia że narzucasz swoje poglądy innym ale za za to że jesteś muzułmaninem drzesz mordę błogosławiąc swojego Boga pedofila, modlą się w parkach ma ulicy .... nie ma problemu nie ma problemu. To że zmusza się 10 letnie dziecko do ślubu i stosunku co jest pedofilią... NIE MA PROBLEMU
- 11 letni chłopiec LGBTABCDEFGHIJK tańczy w klubie dla dorosłych homoseksualistów jest bohaterem lewicy. No jeżeli to normalne to wybaczcie ...
- kolejny punkt imigranci... ludzie to zaszło do takiego stopnia że muzułmanie są tacy dobzi (A nie są #niewszyscy) że białych w Afryce którzy mają tam Holokaust XXI wieku szarzy obywatele nie chcą przyjmować do siebie i zadają durne pytania czy są biali czy są katolikami... lewackie pranie mózgów
- nazywanie np głosujących na Trumpa w tym osób czarnych nazywa się rasistami
- użycie słowa gej jest już obraźliwe, nie pamiętam która aktorka ale wspierającą te wszystkie ruchy przepraszała za nazywanie gejem mężczyzny który jest homoseksualny bo to straszne bo to złe
- mówienie kobiecie żeby się uśmiechnęła żeby nie była smutna to molestowanie seksualne bo to niby rozkaz nie komplement ... brak mi słów
- taka Antifa to też robią tylko i wyłącznie dobre rzeczy hmmm ?
- np taka zabawna rzeczy z naszego podwórka kobiety na czarnym proteście chcą zabijać dzieci ale np karpi już nie he
I takich przykładów jest więcej. I to dobija się na filmach serialach. Legendy czy Sabrina to wszystko ku ucieszy feministek. Te lewackie myślenie jest pełne zakłamania hipokryzji wulgarności a nawet dochodzi do tego że ludzie zakłamują prawdę wypaczają ją, zaznaczę prawdę naukową biologiczną.
Jeżeli nikt nie widzi jaki jest teraz hejt na białych ludzi to współczuję i niech rzuci okiem na Amerykę tam na ulice niech obejrzy parę wywiadów np.

ocenił(a) serial na 9
Groszek_13_13

"Jeżeli nikt nie widzi jaki jest teraz hejt na białych ludzi to współczuję i niech rzuci okiem na Amerykę tam na ulice niech obejrzy parę wywiadów np." :

D :D :D Najlepiej na jutubie! To okno na świat prawdziwych partiotuff! Obejrzyj parę wywiadów z Anglii i dowiedz się co myślą o nas, Polakach.

> kobiety na czarnym proteście chcą zabijać dzieci

Chcemy mieć prawo do przerwania ciąży w razie zagrożenia życia lub zdrowia! Chcemy mieć prawo do przerwania ciąży w przypadku ŚMIERTELNYCH i NIEULECZALNYCH wad płodu. Przestańcie więc pieprzyć, że chcemy kogokolwiek zabijać, bo na czarnych protestach było mnóstwo matek i kobiet w ciąży. Piękne sobie wystawiasz świadectwo - ciemnoty i ignorancji. Możesz mieć swoje zdanie na temat aborcji, ale nie kłam. Nie kłam, że chodzi o zabijanie. Zgwałconej córce każesz rodzić dziecko gwałciciela, myśleć o gwałcie codziennie, przez 9 miesięcy? A może każesz jej umierać przy porodzie? Bo właśnie o to w tych protestach chodzi. O godne życie, bez strachu, że lekarz ci nie pomoże w obawie o fałszywe oskarżenia. Że nie zbada ci dziecka, w obawie o fałszywe oskarżenia.

Dzięki takim ignorantom jak ty, dzięki tym, którzy chcą nas katować noszeniem ciąż z bezczaszkowymi płodami, katować nas patrzeniem na śmierć naszych dzieci w męczarniach, narażać nasze życie i zdrowie, dzięki takim, którzy chcą mieć nad nami kontrolę, powstają takie seriale i filmy. I będzie ich więcej i więcej. Wyobraź sobie zły człowieku, co czuje matka, która rodzi i wie, że zamiast kupować łóżeczko, kupi trumienkę. Przeczytaj wywiad z rodzicami "dziecka Chazana" Sorry, że nie na temat, ale znam taką historię z bliskiego otoczenia. A tacy jak ty jeszcze jej powiedzą, że chciała zabić...


PS. Naucz się pisać po polsku, bo zęby bolą od czytania. Dobzi? Te myślenie? Karpi? Masz 13 lat? To jeszcze życia się nauczysz. Masz więcej niż 20? To nadziei nie ma.

ocenił(a) serial na 9
babajagna

A, jak tak lubisz poznawać świat przez oglądanie wywiadów, polecam reportaże z Salwadoru - 20 lat za poronienie. Albo wyobraź sobie, że twoja żona jest w ciąży, a lekarz nie zbada dziecka, bo istnieje 0,001%, że je uszkodzi i zostanie oskarżony o aborcję. Albo poroni i zamiast się wypłakać w domu, siedzi na przesłuchaniu w prokuraturze podejrzana o aborcję. Tak dzieciaku - to wszystko walka o coś, co ty nazywasz "zabijaniem dzieci".

ocenił(a) serial na 6
babajagna

Serio ? Tylko do tej jednej rzeczy potrafisz się odnieść? I to jeszcze błędnie. Zrozum kobieto że w Polsce można wykonać aborcję jeżeli jest zagrożenie życia, jeżeli kobieta została zgwałcona. I nikt tego nie chciał zmieniać. Tylko kochani Kodziarze namieszali. I ciekawi mnie jedna rzecz skąd te czarne marsze ? Za PO było takie samo prawo i jakoś nie wychodziłyście na ulice. Ciekawe. Zaznaczając że nikt nie chciał tego zmieniać. Gratuluję rozumu. I źle napisałem o marszu bo głównie chodziło mi o hasła tam głoszone np aborcja daje życie itp. I na bank wiarygodności dodają panią kobiety mające po 60-70 lat. Na 100% dodają wam wiarygodności. Czepia się Pani że źle piszę... jutube. I czy to specjalnie czy nie, zarzucać komuś błędy i samemu je robić. Nie wypada. I słowo o tych wywiadach. Tak na Youtube i w Internecie gdzie nie panuje AŻ taka cenzura. Ja nie wiem skąd Pani czerpie wiedzę ale telewizja to nie jest dobre źródło. O Polakach powiada Pani? Zdanie kompletnie bezsensu gdyż mi chodziło o ludzi białej karnacji, a nie o Włochów Czechów czy Portugalczyków. Niech Pani poczyta co takiego wyrabia się z białymi w np Afryce. Tak Pani broni aborcji. To niech Pani sobie wyobrazi że ma Pani dzieci. I pewnego dnia ktoś do pani wpada i panią gwałci I zabija męża tak samo A pani dzieci gotują obdzierają ze skóry i wieszają na płocie. A co najważniejsze rząd daje na to przyzwolenie. Jakby się Pani czuła? Ameryka. Jeżeli podczas rozmowy z feministkami macie inne poglądy to jaki jest najczęstszy argument ? Że ty jesteś biały A jeżeli do tego jeszcze heteroseksualny i chrześcijanin to człowiek ma przesrane. Więc jak mówię nie chodziło mi o konkretną narodowość. I z tego co wiem o Polakach w Anglii a duża część mojej rodziny tam pracuje to nie jest AŻ TAK źle jakby sugerował Pani wpis. I jeszcze jedno. Ja piszę do pani z szacunkiem A Pani co wypisuje? Nie weźmie Pani pod uwagę że ktoś piszę np w pośpiechu lub na telefonie. Wyobrażam sobie jaka Pani była pełna złości podczas pisania odpowiedzi na mój komentarz. I sugerowanie że skoro robię błędy to mam 13 to już po prostu brak kultury A przedewszystkim brak kreatywności. I szczerze bo ja niczego nie ukrywam. Mam 21 lat i jak każdemu człowiekowi i mi zdarza się popełnić błędy. I podaje Pani przykład rodziny. Ja też dam. Niech Pani poczta sobie np o dr Bawerze Aondo-Akaa. I skoro użyła Pani takich słów do mnie to i ja napiszę coś o pani. Nie wie Pani NIC o mnie nie wie Pani jakie mam poglądy i nie na tematy tylko I wyłącznie aborcji, ale jednak Pani pisze. Za to mi Pani wydaje się osobą u której zdania odmienne niż Pani wywołują agresję, nerwy. I tak piszę Pani o rodzinie. Chciałbym zobaczyć Pani minę jak podchodzi do pani własna mama i mówi że miała być pani usunięta. Chciałbym zobaczyć Pani minę chciałbym poczuć pani uczucia jakby się Pani wtedy czuła. Mojemu przyjacielowi niedawno zmarła córeczka. Wyobraża sobie Pani jaki był jego ból jaki był mój ból gdy jej trumnę przykryła ziemia? Jego dziewczyna szybko zaszła w ciążę. Jednak NIGDY nie pomyślała o aborcji, bo odrazu pokochała to dziecko i jak sama mówiła czy zdrowe czy chore wychowała by je jak najlepiej by potrafiła. A miała prawo usunąć. Jednak tego nie zrobiła. Dlatego boli mnie że kobiety które mogą mieć zdrowe dzieci ze zdrowego związku nie z gwałtu, które mają środki by je wychować (nie piszę tutaj o przypadkach dziecka np z gwałtu czy jeżeli jest zagrożenie życia lub brak środków) decydują się na aborcję. No i mamy XXI wiek są środki są zabezpieczenia A jednak ludzie dalej są lekkomyślni I nie używają ich. I na koniec brać dzieci na takie parady ? Dam sobie rękę odciąć że wśród tych dzieci znajdą się matki które chciały je usunąć. Czy taka 13 zajdzie w ciążę? Otóż nie. Ale to trzeba tłumaczyć trzeba rozmawiać uczyć. A nie brać na takie parady. Kończąc nie będę pisał jeszcze więcej na temat jaką Pani wydaję się osobą gdyż ja w odróżnieniu od Pani potrafię okazać szacunek drugiej osobie a nie oceniać po jednym komentarzu o ironio w internecie. Poza tym mój komentarz głównie był o poprawności politycznej która jest używania na takim poziomie że to się po prostu w głowie nie mieści.

Groszek_13_13

Przecież właśnie chcieli ograniczyć prawo do aborcji i stąd wziął się w ogóle czarny protest xD Przeczytaj cokolwiek, a potem zaczynaj się na ten temat wypowiadać, bo to jak podkreślasz, że "nikt nie chciał tego zmieniać", gdy było dokładnie odwrotnie, to już jakiś wyższy brak wiedzy. Naprawdę nie trzeba wszystkiego wiedzieć, ale proszę nie udawać w takiej sytuacji, że się wie i zgrywać typa, który zjadł wszystkie rozumy xD Jeśli Twoje pozostałe "przykłady" wielkiego gnębienia białych są tak samo rzetelnie potwierdzone, jak wiedza o czarnym proteście, to chyba nie ma z Tobą o czym rozmawiać.
A już te wstawki o dziewczynie kogoś tam, która nie przerwała ciąży, a mogła, to nie wiem, co mają wnosić, bo nie słyszałam, żeby lewica walczyła o nakaz aborcji, więc nikt by jej nie zabronił donosić tej ciąży, jakby chciała.

ocenił(a) serial na 6
sound_frequency

Jakbyś ty trochę poczytała to byś wiedziała że prawo miało być przekształcone a przyszli Kodziarze i namieszali. Brak wiedzy. Powiem tak. Ekspertem nie jestem a i tak moge ci powiedzieć więcej niż część tych kobiet na tych protestach. Gnębienie białych hmmm. Proszę trochę sobie poczytać co tacy biali ludzie mają w Afryce. No ale co ja tam wiem. Działań lewicy nie komentuje bo po prostu są jej różne odłamy. A z moją koleżanką bradziej chodziło mi o to że jest młoda życie przed sobą i mogła usunąć i żyć jak to często na marszach słychać #niewszyscy ale dziewczyna że tak czy siak urodzi.

Groszek_13_13

Ale niech sobie rodzi, kogo to interesuje xDD No, to miało być przekształcone czy nie? Miało być ograniczone i stąd się wziął protest, a to, że potem część grupy poszła ze swoimi postulatami dalej, to już inna sprawa. Sam protest był sprzeciwem wobec zaostrzenia ustawy i nie wiem, jak można funkcjonować w tym kraju i tego nie wiedzieć.

ocenił(a) serial na 6
sound_frequency

Widzę bardzo dorosłe podejście ale mniejsza... Od 93 aborcja w Polsce jest dozwolona w trzech przypadkach. I nawet jeżeli po moich wcześniejszych wypowiedziach można odnieść wrażenie że jestem anty aborcyjny ale tak nie jest. Z tego co wiem prawo miało zostać lekko przekształcone co nie oznacza że ograniczone. I już żeby zakończyć ten cały aborcyjny wątek bo sam zaraz sobie coś usunę to napisze tylko że to całe towarzystwo #niewszyscy uważam za hipkrytów. Solidaryzacja z dziećmi a zespołem Downa ale bycie za aborcją jeżeli jest możliwość że urodzi się takie dziecko. Ratujmy karpie, adoptujmy pszczołe, nie możemy rodzić dzieci bo mieszkanie małe albo odlot we Francji równe prawo dla drzew. I tym co teraz napiszę mogę Panią tylko bardziej poirytować ale uwaga nie tylko kobieta powinna decydować o aborcji bo jest też ktoś taki jak ojciec. I to tylko moje wyrobione zdanie. Mam prawo takie mieć. I rzadko się wypowiadam wogóle na takie tematy ale pewnych zachowań nie idzie przemilczeć no ale cytując Panią kogo to interesuje XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Pozdrawiam Ja i martwe płudy w moich beczkach ktore leżą obok feminazistek :)

ocenił(a) serial na 6
Groszek_13_13

A aborcją powinna być legalna do 8-9 tygodnia życia.

Groszek_13_13

Powoływanie się na dzieci w beczkach to dosyć ostre zaoranie, bo nikt nie mordowałby urodzonych dzieci, gdyby mógł przeprowadzić aborcję. Natomiast co do bycia niezainteresowaną ciążą znajomej, którą ona chce utrzymać - nie interesuje mnie to, ponieważ ten przypadek nie ma znaczenia w kontekście dyskusji. Nikt nie chce nikogo do aborcji zmuszać, a to, że ona w swojej sytuacji uznała taką decyzję za najlepszą, nie znaczy, że każda inna osoba musi postąpić tak samo. To jest jej sprawa, która nie ma nic wspólnego z ewentualną liberalizacją czy zaostrzeniem ustawy.
I nie, aborcja miała zostać ograniczona do jednego przypadku - zagrożenia zdrowia i życia matki. Stąd się w ogóle wziął czarny protest, był odpowiedzią na próbę znaczącego ograniczenia już i tak ograniczonego prawa.
No, i wszystkie te przykłady z dzieci z zespołem Downa czy karpiami będą dla Ciebie zrozumiałe, jeśli dostrzeżesz, że osoby pro-choice uznają, że najzwyczajniej w świecie nikt nie powinien być przymuszony do podtrzymywania przy życiu jakiejkolwiek istoty kosztem swojego ciała. Urodzone dzieci i zwierzęta nie siedzą w niczyjej macicy.

ocenił(a) serial na 6
sound_frequency

Kocham czarny humor. Nie głosowałem na tych ch PIS PO czy jakieś posranej Wiosny ale PiS ma większość ludzi i nie było by problemu zeby zrobić takie coś w 24 godziny. Elektorat natomiast jest podzielony. Aborcja powinna być legalna. Ale właśnie w pewnych przypadkach a nie ze każda np studentka która zarabiała inaczej czy po prostu dawała d ma lecieć do lekarza. Legalna w przypadku gwałtu zagrożenia życia matki czy dziecka i do 4-5 tygodnia ale nie tak jak coraz głośnej krzyczą że nawet do 9 miesiąca. Ale na litość mamy XXI w tabeli zabezpieczenia no i niestety coraz mniej odpowiedzialnych i głupich ludzi. Wie pani jaki byłby najlepszy sposób na rozwiązanie problemu wogóle? Zakaz seksu. I problem z głowy :) ale żarty zartami dodam tylko że liczy się każde życie ale porównując zwierzę do dziecka do istoty która może mieć realny wpływ na świat to jakaś kpina. Jest przecież mnóstwo ludzi którzy są chorzy od narodzin a jednak żyją niektórzy są dużymi osobowościami i nie jeden przeżywa życie lepiej niż zdrowy człowiek. I tylko na koniec dodam że każdy ma swoje zdanie powinien je wyrażać i dziękuję za jakże interesującą koweracje

NudleKnorr

Może Cię to zaskoczy ale uwaga uwaga... ludzie narzekają.

ocenił(a) serial na 2
NudleKnorr

Ja pomimo iż nie jestem katolikiem wyłączyłem serial jak tylko zaczęli robić ukryty pojazd po katolikach. Jak chcą podejmować ten temat to niech zrobią o tym serial, gdzie od początku wiadomo, że to bedzie o tym, a nie włączasz sobie serial by odpocząć od codziennych spraw, a tu pełno gadania o religii, ktore jedzie katolików i inne bardzo propagandowe sceny.
zresztą sam serial ogolnie jest słaby, żadnych zaskakujących zwrotów akcji żadnych poruszających momentow, żadnego budowania relacji.

NudleKnorr

Polecam Ci 1 odcinek 2 sezonu i wątek Susie XD Pojechali tam już kompletnie, umarło coś we mnie jak zobaczyłem co wpuszczają w serial. Serio polecam

ocenił(a) serial na 7
Niekryt

właśnie to oglądam i rozwazam porzucenie tego serialu bo po prostu nie zniosę już tej lewackiej zarazy.

conti01

Dla samego sp**** całości fabuły polecam obejrzeć do końca, podpowiem nawet do ostatniego zdania wypowiedzianego przez Sabrinę XD Podpowiem również, że to był moment w któym wiedziałem, że już nigdy nie obejrzę niczego od nich (riverdale itp.) mózg w kawałkach.

NudleKnorr

Czarnych czy Azjatów jest więcej, niż białych, więc co w tym dziwnego, że ludzie o innym kolorze skóry się pojawiają w serialach? Akurat czarni często narzekają na białych, często podkreślają problemy związane z ich kolorem skóry, więc nie ma w tym nic nierealistycznego. To, że w Polsce nas otaczają głównie ludzie biali, to nie znaczy, że tak jest na świecie. Inne kraje są multikulturowe, a rasa latynoska, czarna i azjatycka jest znacznie bardziej liczna niż rasa biała.
Co do homoseksualizmu, to osób homoseksualnych na świecie jest około 2 - 7%, osób biseksualnych od 2 do nawet 11%. Dużo ludzi podczas życia ma kontakt płciowy z osobami tej samej płci, co nie czyni ich gejami/lesbijkami, tylko osobami biseksualnymi. Szczególnie kobiety.
Natomiast Ambrose też nie jest gejem, tylko biseksualistą. Także ja nie widzę nic niezwykłego w występowaniu postaci biseksualnych w serialach.
I owszem, Netflix jest lewicowy, taki mają klimat i ich seriale są skierowane do ludzi o tego typu poglądach. Lewica istnieje i to spora grupa osób, także Netflix ma dla kogo robić seriale i tworzy je dla określonych od odbiorców. Masz jeszcze seriale HBO, FOXa, Shomax i wielu innych bardzo dobrych producentów, nie musisz oglądać Netflixa. Ja na przykład unikam produkcji, które promują poglądy, które mi nie odpowiadają, po co się denerwować? Wielu ludziom odpowiada natężenie wątków LGBTQ, a ludzie o innych kolorach skóry są również zadowoleni, że bohaterowie z którymi mogą się utożsamiać pojawiają się licznie w serialach. Dla każdego znajdzie się serial, który będzie najprzyjemniejszy w odbiorze, nie rozumiem po co się katować serialami Netflixa, jeśli nie przepada się za lewicową ideologią. Ja przykładowo nie przepadam za natężeniem seksu w serialach, a np. w produkcjach HBO zawsze muszą pojawić się cycki i wciśnięta na siłę scena seksu. Takze mimo że uważam wiele seriali HBO za bardzo dobre, to często ich unikam, bo to ciągłe r...anie w każdym odcinku serialu HBO mnie żenuje.

Progresywna

dobrze jest poczytać sensowną wypowiedź pośród papki żenujących idiotów. jest tutaj niesamowitą rzadkością. ten kraj jest tak zacofany w swoich poglądach i egocentryczny - nijak nie potrafią zaakceptować , że inne kraje mentalnie przekroczyły średniowiecze jak i tego że jak są kręcone jakiekolwiek produkcje filmowe czy tv to z myślą o gr. docelowej danego kraju. a nie wszystkie kraje [na szczęście] są podobne do Polski. tak więc dziękuję Ci za tą Twoją wypowiedź. tylko jeśli mogę, chciałabym zauważyć że Ambrose nie jest biseksualny tylko panseksualny :)

NudleKnorr

Do "prawaka" masz bliżej niż Ci się wydaje - jeśli uważasz że to "nachalna, lewacka(?) propaganda".

ocenił(a) serial na 7
NudleKnorr

Niestety za dużo na siłę wciskanych udziwnień. Po tym serialu nie mam wrażenia różnorodności, a pchania na siłę trans, hetero i inno seksualistów, Murzynów, feministek i innej nowomody.

JosephineBlake

"nowomody"? czarni, homoseksualiści to "nowomody"? cóż, polska mentalność w pigułce. spuszczenie trochę ze swoich ograniczonych powodów wyszłoby ci na dobrze - wiedziałabyś na przykład, że w tym serialu nie ma żadnych transseksualistów. w sumie, mało kto tutaj to ogarnia: polacy mają żenujące pojęcie o seksualności.

ocenił(a) serial na 7
isobel

Jest różnica między poruszaniem problemów mniejszości A budowaniem świata serialu wyłącznie na nich. A w tym serialu to dominuje. Daleko mi do "prawaka" czy "lewaka" czyli dzielących społeczeństwo pojęć polskiej obecnej propagandy. Próby przedstawienia świata opartego wyłącznie na tych pojęciach to kolejna moda, która minie. Serial bazuje na tym, co teraz wygodnie się wpuszcza wszędzie teraz. Inności zawsze były i będą ale twierdzenie, że są tylko one to bzdura. Swoją wypowiedzią udowadniasz jedynie, że jesteś tworem współczesnej propagandy.

JosephineBlake

"Jest różnica między poruszaniem problemów mniejszości A budowaniem świata serialu wyłącznie na nich".

najwyższa pora ci uświadomić, że filmy i seriale są odzwierciedleniem danej rzeczywistości a Stany Zjednoczone to nie druga Polska. ani homoseksualiści ani czarni nie uchodzą tam za wynaturzenie. jest tam pełne zróżnicowanie rasowe, wyznaniowe i seksualne. to jest właśnie ich rzeczywistość.

i "mniejszości dominują"??? w serialu mamy dokładnie 3 czarnoskórych bohaterów i 2 postacie lgbtq+. cała reszta obsady - pozostałe 95% - jest biała i hetero. najlepsze, że o tej dominacji mniejszości i budowaniu na nich świata serialu ty tak kompletnie na serio. to bynajmniej nie zaskakujące, że dla kogoś o tak ograniczonych poglądach jak twoich moja wypowiedź to "twór współczesnej propagandy". rok 2019 i wszystko co z tym związane ewidentnie wychodzi po za możliwość twojego rozumowania. jak to jest urodzić się w złej epoce?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
JosephineBlake

dobrze wiedzieć, że twoje poglądy bardziej zacofane być nie mogą. zamiast narażać się na produkcje z taką dominacją mniejszości (trzy czarne postacie na krzyż, nie daj boże jedna z nich może być homo) przerzuć się lepiej na coś czego nie będziesz musiała oglądać w bólach. na coś polskiego ;)

ocenił(a) serial na 7
isobel

Uśmiałam się. Sama jestem mniejszością, co nie znaczy, że muszę przyjmować bezkrytycznie takie bzdety i zachwycać się na siłę ich jakością.

JosephineBlake

"bzdety" rodzaju? samej obecność kolorowych i homoseksualistów? naprawdę ciężko przyjąć ci do wiadomości, że świat nie jest złożony z białych heteryków. to, że wmawiasz samej sobie że jesteś mniejszością nie znaczy, że naprawdę do niej należysz.

ocenił(a) serial na 7
isobel

Zacietrzewienie młodości. Dorosniesz to zrozumiesz, bo dopiero wtedy nauczysz się czytać że zrozumieniem.

JosephineBlake

gdybyś faktycznie należała do mniejszości jak twierdzisz,

-nie określałabyś "trans, hetero i inno seksualistów, Murzynów" itd. jako "nowomody" i o tym jak to ww "wciskani są na siłę"

- odnosząc się do serialu o Sabrinie i garstce występujących tam mniejszościach nie chrzaniłabyś o ich "dominacji" (taa... nadal mnie to b. bawi. i jednocześnie b. żenuje)

- a myślenie kogoś, kto posługuje się logiką i stwierdza oczywiste fakty definiujesz jako "twór współczesnej propagandy". [słowa na 'p' oczywiście nie mogło zabraknąć ;) ]

pisz więcej - autentycznie polska mentalność w pigułce jak się patrzy :)

NudleKnorr

Dzięki za wpis, nie będę tracił czasu.

Co do "lewactwa i prawactwa", to w naszym polskim wydaniu są to dwa konary tego samego drzewa. Naobiecuj, rzuć dla gawiedzi ochłapy, siądź na tronie, dziel i rządź. ;)

NudleKnorr

na cały serial w jednym jedynym odcinku jeden raz kolorowa bohaterka powiedziała coś o białej supremacji (w dodatku słusznie) i rzecz oczywista jest to rozdmuchiwane do potęgi entej ... w tym kraju nie możliwe jest obejrzenie produkcji w jakikolwiek sposób krytycznie wypowiada się o uprzywilejowanej białej rasie, bo to niby propaganda i rasizm. ba, już sam fakt że występuje aktor rasy innej niż biała podchodzi pod bezczelną propagandę. że niby daleko ci do typowego prawaka? no nie. sam się zdradziłeś swoim wpisem: jesteś prawakiem pierwszej wody jak się patrzy. wiem że najlepsze seriale są amerykańskie lub angielskie, ale jest świetna rada na twoje problemy: nie oglądaj ich. zostań przy polskich programach. pełna zgodność mentalności.

NudleKnorr

To sobie oglądaj polskie seriale. Te co lecą na TVP. Powodzenia

ocenił(a) serial na 3
Lara_21

Coś mi ten twój tekst przypomina: "Jak ci się nie podoba Wielka Polska Katolicka, wolna od LGBT to nie krytykuj, tylko spakuj się i wyjedź". xD

ocenił(a) serial na 10
NudleKnorr

Jednak prawackie ograniczenia kognitywne zawsze przebiją się lekkim fetorkiem przez uperfumowane pseudonormalnością bzdety typu 'daleko mi do prawaka'. Nie oszukuj się. Nie oszukuj innych.

ocenił(a) serial na 2
NudleKnorr

Chciałem zobaczyć serial o nastoletniej czarownicy, jednak dziś po zobaczeniu rozdziału 12 dałem sobie ostatecznie spokój. Przymykałem oko na kompletnie niepotrzebny wątek homoseksualny, ale wątek z tą koleżanką, która nagle się okazuje być mężczyzną mnie dobił. "Theo wygląda na dziewczynę, ale nią nie jest". To jest chore, po co takie coś w serialu. Ma waginę, jest kobietą, to proste. Nie można sobie wybierać płci w zależności od ochoty. I to dążenie do dostania się do męskiej drużyny, mimo braku umiejętności, braku w ogóle jakichś podstaw, dlaczego dziewczyna miałaby grać w męskim zespole. I od razu oskarżenia o szowinizm i inne bzdury. I ta pomoc Sabriny, która sprawiła, że nagle zaczęła dobrze grać w tego kosza. Czy to nie podchodzi pod dyskryminację Suzie? Skoro jej pomaga to uważa ją za gorszą, że sama by sobie nie poradziła. To jest to samo co dodawanie dodatkowych punktów kobietom na rekrutacjach za samo bycie kobietą. Przecież jeżeli byłyby tak samo zdolne to powinny startować z tej samej stopy. Tak samo Sabrina, która chce być starostą, bo oni są seksistowscy i ona to zmieni. Kompletnie zniszczyli ten serial i to był mój ostatni odcinek.

ocenił(a) serial na 9
NudleKnorr

Chcesz serial bez lewactwa i prawactwa? To może... przestań myśleć tymi kategoriami? Po prostu ohlądaj? Czy wszysyko musi kojarzyć się z polityką, serio? Jużnieltórym tak sprała mózgi? Jak kyoś się chce dopatrzeć to dopatrzy, jaka jest afera, że bajki Disneya są lewackie - najlepszy przykład doszuliwania się. Zapomniałam, że Król Lew namawia do rozeiązłości a Alladyn do ekschibicjonizmu.

NudleKnorr

Bo oczywiście tylko biały może być rasistą, a czarny zawsze jest dobry. Ciekaw jestem dlaczego NIGDY nie widziałem czarnego rasisty w tworach Netflixa, mimo, że poznałem kilku czarnych rasistów z USA w prawdziwym życiu, którzy codziennie używają słów typu ,,biały śmieć''. A co jak czarni rasiści poczują się oburzeni, że nie są reprezentowani? Ojj Netflix mógłby być trochę bardziej tolerancyjny dla swoich czarnych braci.

Krexx

W Orange is the new black masz również rasistki wśród czarnych postaci. W każdym serialu więziennym taki wątek występuje. I owszem, czarni rasiści również występują, ale jest to z reguły nienawiść spowodowana nierównościami, opresją i historią czarnych ludzi. To wciąż biali ludzie są tymi, którzy mają na świecie największą władzę i przywieleje. Chyba jedynie w RPA rasizm wobec białych przybrał formę ucisku i realnych nierówności i faktycznie biali są na gorszej pozychi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones