PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199096}

Czarodziejka z Księżyca

Bishōjo Senshi Sailor Moon Sailor Stars
7,7 13 263
oceny
7,7 10 1 13263
Czarodziejka z Księżyca
powrót do forum serialu Czarodziejka z Księżyca

Gdzieś wydaje mi się, że przeczytałam że tak, ale ja myślałam że wszystko i wszyscy związani z super s to fillery? Kto z tej serii był w mandze? Jeśli tak to była o nich zupełnie inna fabuła? Wybaczcie że pytam w serii stars ale tutaj najwięcej osób odwiedza a tam by mi nikt nie odpowiedział

into_the_moonlight

Super S jest adaptacją czwartej części mangi - mogło ci się wydawać, że wszystko z nią związane to fillery, bo ta seria jest pełna fillerów, ale Super S samo w sobie nie jest fillerem (hm... nadużywam słowa "filler" ^^;).

Fisheye, Tiger's Eye i Hawk's Eye pojawili się w mandze, ale odegrali tam dużo mniejszą rolę niż w anime (tutaj byli pełnoprawnymi przeciwnikami wojowniczek, w mandze pełnili taką samą rolę, co "mosters-of-the-day" w anime). Nehelenia, Zirconia oraz Kwartet Amazonek również pojawiają się w mandze (te ostatnie pełnią w niej większą rolę niż w anime, gdyż okazuje się, że też są Sailor Senshi, poza tym pojawiają się też w Starsach - no i są jedynymi mangowymi przeciwnikami Sailorek, które przechodzą na stronę dobra ;)).

ocenił(a) serial na 10
Gladka

A jaką rolę Amazonki odgrywają w Starsach? ;>

m_a_c_88

Zajmują się chronieniem Chibiusy (tak samo jak Innerki chronią Usagi) i - co jest niezwykłe jak na tą serię - udaje im się przeżyć do samego końca bitwy (czego nie udało się innym niż Usa Innerkom, Outerkom i Starlights).

Jakby co, to bazuję tlko na tym, co przeczytałam w Internetach - z mangi przeczytałam tylko 3 pierwsze rozdziały ;)

ocenił(a) serial na 10
Gladka

Czyli Chibiusa była w Starsach?
Spoczko, sama z mangi przeczytałam tylko Parallel, który niezbyt mi przypadł do gustu, niestety.

m_a_c_88

Tak - przez krótki czas, ale była (potem zniknęła z powodu śmierci Mamoru).

Parallel też przeczytałam i mam w sumie podobne wrażenia ;)

użytkownik usunięty
into_the_moonlight

Fillery to wypełniacze, odcinki, które powstają między kolejnymi rozdziałami mangi, zanim autor zdąży narysować następne przygody (np. odcinki anime pojawiają się co tydzień, a mangaka rysuje kolejne tomiki wolniej). Nie zawsze wypełniacze mają znaczenie negatywne, czasem są ciekawe, pozwalają lepiej poznać poszczególne wątki i bohaterów. Mnie na przykład podobał się wątek zakochanej Ami czy adoratora Luny - przy okazji Siedmiu Wspaniałych :) oraz postaci Ail i Ann, którym również nie sposób odmówić uroku, miłość Rei do Mamoru czy Makoto do swojego senpaia itd, historia Nehelenii czy wątek Amazon Trio.
W samej "Sailor Moon" raczej nie zauważyłam nieudanych odcinków, jednak powstało wiele klonów "SM" bywają odcinki-zapychacze ewidentnie robione na siłę, sztuczne i niezbyt budujące...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones