Czysta krew
powrót do forum 5 sezonu

Sezon 4 już za nami, więc dobrze by zacząć wątek poświęcony następnej serii. Pierwsze spekulacje już się pojawiają. :)

O powrocie Steve'a Newlina:
“It seems really clear to me that Steve was always just as attracted to Jason as his wife was,” McMillian says. “In his eyes, Jason Stackhouse is the guy that Steve really wanted to be. I think he had a really heavy man-crush on him … that might have gone a bit deeper. And I think Steve is more heartbroken that Jason slept with Sarah than he is that Sarah slept with Jason, if you know what I mean. I have my own theories and ideas of what Steve’s been up to off-screen – and I’m sure the fans do, too – and I’m sure the writers will fill that in. But I think the fact that he’s coming back for Jason is linked to that emotional undercurrent he was feeling in Season 2. I have no idea where the show is headed, but it’s great to be back, even just for a few hours on set.”

ocenił(a) serial na 8
milkaway

Zatem tak:
1) True Blood season 5 will likely premiere on HBO in June 2012;
2) Alan Ball, Kristin Bauer and Alexander Skarsgard have all stated in various interviews that we’ll see a flashback to when Eric turned Pam into a vampire;
3) Although season 5 is based on Dead as a Doornail, Alan Ball said that season 5 will combine elements from multiple books much more than in previous seasons (in other words, we could see events from books 6-?)
4) Characters who are confirmed for season 5 include: Sookie, Bill, Eric, Alcide, Lafayette, Arlene, Terry, Jessica, Hoyt, Sam, Jason, Pam, and Patrick;
5) Denis O’Hare confirmed that Russell Edgington will return in the True Blood season 5 premiere;
6) Scott Foley will return as Patrick Devins for at least half of the season 5 episodes;
7) Z wywiadu ze Stephenem Moyerem: "I know there is going to be an omnipresent power in season five," he hinted. "I know what it is. I think we could be heading towards an even greater season."
8) Poszukiwana do castingu: [NEW FEMALE VAMPIRE] 19 to 30s. A dangerous female seductress. Must be smoking hot! Nudity required.
Pozbierane z Internetu :)

ocenił(a) serial na 10
nikanike

To 5 sezon dopiero w czerwcu 2013? :(

ocenił(a) serial na 9
Cichy84

czerwiec 2012.

Bardzo interesująco się zapowiada. Powrót Russella i wariata Wielebnego w nowej postaci (btw. nie wiem czy zauważyliście, że miał kły na dwójkach) na pewno doda kolorytu. I ciekawe co z tą ósemką wyjdzie na nikanike liście :)

ocenił(a) serial na 7
Skw_

O, tych kłów nie dało się nie zauważyć. :) Jeszcze przed początkiem 4 sezonu pojawiały się spekulacje, czy Newlin nie został wampirem. A jednak tak! Ciekawi mnie niezmiernie, kto jest jego stwórcą.

Co do 5 sezonu to bardzo chciałabym zobaczyć przejęcie Luizjany przez władcę innego stanu. Moim zdaniem to świetny moment na taki zwrot akcji. Luizjana jest bardzo osłabiona - wszyscy szeryfowie oprócz Erica polegli, a król stracił poparcie ligi.

ocenił(a) serial na 8
milkaway

Mnie ciekawi to, że na tym parkingu odkopali zdaje się Russell'a Edgington.
Nie byłem pewien czy w poprzednim sezonie zrobili to by pozbyć się aktora z filmu, czy żeby zrobić mu wakacje.
Sądząc jednak po 4 sezonie to nie krępowali by się go zabić. Swoją drogą to ciekawe dlaczego Bill i Eric nie zabili Russel'a skoro chcieli się go pozbyć i mieli go unieruchomionego, zdaje się że wystarczy wbić kołek. Może są świadomi, że grają w filmie i Russell będzie potrzebny później :P

ocenił(a) serial na 7
Designer87

Z tego co pamiętam, to Russell miał być usmiercony w 3 sezonie, ale tak spodobał się zarówno twórcom jak i fanom serialu, że zostawili mu furtkę na powrót. Wyszło w końcu na to, że Eric chciał by Russell pokutował przez lata zakuty w srebro i zacementowany za śmierć jego rodziny. Prawdziwa śmierć byłaby za lekka. ;)

ocenił(a) serial na 10
milkaway

I tak odpokutował że w 5 sezonie go zobaczymy już się nie mogę doczekać :D

ocenił(a) serial na 7
ollcia020

Ja także, mogę sie założyć, że będzie chciał porwać Sookie.

ocenił(a) serial na 9
Designer87

nieee, to chodziło o to, że Ericowi objawił się Godric i powiedział mu, żeby go nie zabijali:D

ocenił(a) serial na 8
Renesme696

teraz znowu się objawi i powie "Ups... Hehe, myliłem się :P" ;D

ocenił(a) serial na 9
Designer87

dobre:P

ocenił(a) serial na 7
Renesme696

Godric właśnie chciał żeby go zabili i mówił że nawet dla niego będzie miejsce w niebie. Dlatego Eric postanowił go zacementować ;d

ocenił(a) serial na 10
Skw_

Wszystkie wampiry w TB mają kły na dwójkach.

ocenił(a) serial na 7
Black_Magik_Queen

you don't say

milkaway

http://www.wetpaint.com/true-blood/articles/spoiler-will-tara-appear-in-true-blo od-season-5
http://www.wetpaint.com/true-blood/articles/kristin-bauer-season-5-will-explore- pam-and-erics-complicated-past

ocenił(a) serial na 6
red_nails

Ciekawe mogą być te kawałki opowiadające o przeszłości Pam i Erica. 100 lat byli razem, a on ją zostawił dla kelnereczki o niemożliwie głupim imieniu. Musiało być ciekawie przez te 100lat.

ocenił(a) serial na 7
milkaway

http://insidetv.ew.com/2011/09/13/true-blood-scoop-season-five-preview/

ocenił(a) serial na 9
joan

Bill & Eric jak Thelma & Louise? No chyba sobie żartują... xD

vera232

Bromans tych dwóch? To chyba jakiś żart :D

ocenił(a) serial na 10
pkjm

Bill, Eric I Sookie to byłoby coś! :D

vera232

Czy to oznacza, że Bill i Eric skończą na dnie wielkiej dziury? A na krawędzi może bedzie stał Russel z betoniarką?

ocenił(a) serial na 9
rest_in_pis

tego nie wiem, ale to mogłoby być ciekawe :)
chociaż Russell wtopiłby strasznie, bo wystarczy 5 minut i już Sook przyszłaby na pomoc swoim ukochanym i rozwaliła ten beton jedną kulą światła ze swoich rąk. Szkoda betonu. :D

joan

"Season 5 will explore more fairies, new fairies, fairies in a way you haven’t really seen fairies. We will all, as well as Sookie, come to understand fairies more than in previous seasons.”" - kurde ale ja juz nie chce tyle tych wróżek, chce wiecej wampów !

i będzie BROMANCE - czyli relacja bez seksu, ale to znaczy że się do siebie duchowo zbliżą xd i będą się przytulac xd hahaha, chyba sie posikam jak będę ich widziec :D

ocenił(a) serial na 9
Eryniae

a ja już się nie mogę doczekać wróżek. w sezonie 4 było ich zdecydowanie za mało

milkaway

http://www.wetpaint.com/true-blood/articles/will-jesus-be-back-in-season-5-of-tr ue-blood-kevin-alejandro-speculates-
http://www.wetpaint.com/true-blood/articles/true-blood-season-5-spoilers-eight-j uicy-scoops

ocenił(a) serial na 10
red_nails

Boże chyba nie będę mogła na to patrzeć hahah :D :D Jestem tego samego zdania WIĘCEJ wampirów a mniej wróżek :) Pewnie po dogłębnym zbadaniu całej wróżkowej sprawy pokażą nam wszystko od podszewki ehhh

red_nails

Ja jestem ciekawa co to się okaże z tym Stevem Newlinem jako wampirem xd Nie powiem, ciekawy pomysł... Oczywiście, jestem również megaciekawa powrotu Russela, na którego czekam z utęsknieniem, i którego szczerze kocham ;] Interesują mnie również te silne i tajemnicze kobiety, może w końcu znajdą kogoś bardziej rozgarniętego dla Erica, bo pewnie Bill z niej nie zrezygnuje (choć dobrze by było). I widać nie jestem jedyną, która nie chcę poznawać nowych wróżek, a woli poznawać nowe wampiry ;D

ocenił(a) serial na 7
Shadow_24

Nie mogę się doczekać dostawy świeżych wampirów. ;) Wszytkie nowe wampiry w tym sezonie - reszta szeryfów Luizjany - były po prostu jednym wielkim rozczarowaniem. Steve Newlin w wersji undead będzie niesamowity na pewno. Może dostaniemy już serialową wersję De Castro i Victora Maddena. Jak już gdzieś wspomniałam powyżej ucieszyłabym się ogromnie, gdyby wykorzystali wątek przejęcia Luizjany.
Jestem ciekawa wróżek, mam nadzieję, że będą krwiożercze. ;)

ocenił(a) serial na 10
milkaway

Ja bym chcia\la zobaczyć Tarę jako wampira D

ocenił(a) serial na 7
ollcia020

Nie rozumiem jak Tara mogłaby zostać wampirem.
Przecież w TB potrzebny jest na to cały rytuał:
wypić krew,
nakarmić swoją,
a po tym przespać się w ziemi.

Tymczasem Tara jest już MARTWA, nikt mi nie wmówi, że ktoś może przeżyć chociaż sekundę z dziurą w głowie.

Poza tym, biorąc pod uwagę stosunek Tary do wampirów, wątpię by Sookie była na tyle okrutna by prosić Erica/Billa by ją przemienili.

Twoflower

Gdyby to był tylko postrzał to mogłaby być uratowana, bo faktycznie czasem kula (albo cokolwiek) ułoży się w taki sposób, że nie naruszy nam mózgu. Ale Tarze w sumie urwało kawałek głowy i rozpaćkało jej mózg, jeśli dobrze widziałam... No więc w sumie masz rację. Jednak na górze śpi chyba Lafayette, więc pewne zbiegnie na dół i zrobi z nią jakieś czary mary. Choć jest jeszcze wiele innych możliwości ; /

ocenił(a) serial na 7
Twoflower

Hm nie wiem, może jej puls całkiem nie wygasł jeszcze?
Swoją drogą, w jaki sposób w ogóle jest możliwe zrobienie wampira? W jaki sposób osoba mająca zostać przemnieniona przyjmuje krew od stwórcy po śmierci? Chyba że coś przeoczyłam.;)
Zgadzam się częściowo i do stosunku Tary jak i Sookie co do perpektywy zostania wampirem, ale w obliczu śmierci taki stosunek może się zmienić diametralnie.

milkaway

To jest ciekawe pytanie ;] Osoba, która zostaje "osuszona" chyba nie może tej krwi wypić. Może wciskają ją jakoś na siłę (tak, wiem jak to brzmi) ;D Nie było to nigdy w serialu wyjaśnione, ale jak ktoś się orientuje bardziej to może mnie oświecić...

ocenił(a) serial na 7
Shadow_24

Jedyny przypadek, jaki sobie przypominam, podawania krwi osobie nie przytomnej to Sookie, której Bill podał krew dożylnie po jej wcześniejszym osuszeniu w ciężarówce:]
Myślę, że jeśli Ball chce uratować Tarę to zrobi to za pomocą magii Sook:)

ocenił(a) serial na 10
Madeleine_filmweb

Ja nie pamiętam żeby Bill poił Jess swoją krwią jak ją przemieniał... no chyba że mi gdzieś to umknęło :) Nie wiem czy to możliwe czy nie ale mówię że chciała bym ją zobaczyć jako wampirzycę i jej minę :P

Twoflower

A ja uważam że Tara powinna być uratowana, ponieważ jak dla mnie ona i Lafayette to są jedne z najfajniejszych postaci, szczerzy do bólu, zawsze producenci fundują im ciekawe akcje Tara zawsze przyciąga psychopatów a Lafayette duchy. Do tego lubię dialogi między nimi. Tarze by się nie spodobało to że jest wampirem, ale potem pewnie w dalszych odcinkach by odkryła swoją siłę i była by świetną bronią na wrogów którzy chcieli by zrobić krzywdę jej bliskim, a szykuje się jak wywnioskowałam z ostatniego odcinka spora armia:) Już naprawdę nie mogę się doczekać na dalsze odcinki, mam nadzieję że do tego czasu nie zmaleje mi zapał.

ocenił(a) serial na 7
milkaway

Skany z Entertainment Weekly. Większość tych spoilerów już słyszeliśmy, ale jest ładne zdjęcie Alexa i Anny z sesji zdjęciowej..
http://i1239.photobucket.com/albums/ff505/Jordan_Moon/FinaleTextW.jpg
http://i1239.photobucket.com/albums/ff505/Jordan_Moon/EricSookieW.jpg

ocenił(a) serial na 9
milkaway

o bosh, Paquin wygląda tu koszmarnie :] co innego Alex, ale ją skrzywdzili strasznie...

ocenił(a) serial na 7
milkaway

Writer Raelle Tucker and Executive producer Alan Ball talk to TV Guide about the Season 4 finale and some hints about what will be happening in Bon Temps in Season 5.

Will Tara (Rutina Wesley) Survive? “I can’t say whether she will be back in her present form, but we’ll continue to tell Tara’s story,” says Tucker.

Are Bill (Stephen Moyer) and Eric (Alexander Skarsgård) marked men after killing Nan and her guards? “They’ve been fighting witches all season, and now they will have to fight the power elite of their own kind,” says Ball. Adds Tucker: “For once in their lives they need to rely on and trust each other. They team up to face a common enemy.”

Is Russell Edgington (Denis O’Hare) really back? Yes confirms Ball–and with “an interesting new alliance,” teases Tucker.

Will Werewolf Alcide (Joe Manganiello) finally win Sookie’s (Anna Paquin) heart? “They have a deep friendship and chemistry that we’ll continue to explore,” Tucker says. “But Sookie will be trying to stand on her own two feet next season.”

Will ghosts from Terry’s (Todd Lowe) past threaten his wife, Arlene (Carrie Preston)? “The ghosts will come back, and he and Arlene are going to be challenged by that,” Tucker confirms. “Terry’s PTSD comes from a particular incident we’ll learn more about. Scott Foley’s Patrick Devins has a huge part to play.”

What kind of vampire will former fang-hater Steve Newlin (Michael McMillian) be? “He will do what he believes is the righteous thing that God wants him to do, although it will be altered by his new condition,” Tucker says.

Any exciting new characters coming up? “There are a couple of new roles that will be very sexy,” says Ball. One in particular is “a strong, mysterious female at the center of one of our main stories,” Tucker says. “She’s fierce, one of the strongest women we will have seen on the show, a force to be reckoned with.”

Source: TV Guide Magazine, issue dated September 26-October 2, 2011

ocenił(a) serial na 8
milkaway

ach a teroz najgorsze przed nami musimy czekać na następny sezon (szkoda że TB nie ma dłuszych odcinków )

Baal

Janina Gavankar, serialowa Luna, zdradziła, że w 5 serii pojawią się nowe, nieznane nam, nadnaturalne postaci.
Aktorka oczywiście nie wyznała, co to dokładnie będzie, ale zapewniła, że fani będą bardzo zadowoleni, a postać ta będzie przerażająca i będzie napawać lękiem Bon Temps. Dodała także, że zmiennokształtni będą w nowej serii bardziej wyeksponowani, a wilkołaki będą z nimi mieć same problemy.

ocenił(a) serial na 8
edyyttaa

dziękuję za info ale teraz to naprawdę nie mogę się doczekać :)

edyyttaa

to by się dopiero zrobiło ciekawie gdyby np. Tara została zombie ;D

ocenił(a) serial na 7
milkaway

Czy tylko ja czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na to, że ze śmiercią rodziców Sookie jest coś mocno nie tak (chodzi mi szczególnie o sposób w jaki zgineli)?
Jakoś nie wierzę w tą historyjkę o nagłej powodzi czy co to tam było, a zresztą ten fakt (jak na mój gust) jest za często przypoinany, żeby nie krył w sobie drugiego dna...
Albo mam manie wyszukania dziury w całym albo coś jest na rzeczy

ocenił(a) serial na 7
taVia

SPOILER KSIĄŻKOWY W książkach rodzice Sookie zostali zamordowani przez wodne wróżki. Jestem ciekawa jak to będzie w serialu. Claudine powiedziała, że nie zabiła ich woda, tylko czy to oznacza że nie zginęli w wypadku, czy również wodne wróżki nie miały z tym nic wspólnego.

ocenił(a) serial na 7
milkaway

Tak właśnie myślałam. Ciekawe czy poruszą ten wątek w 5 sezonie?

ocenił(a) serial na 8
milkaway

Wodne wróżki? A co to znowu jest?

ocenił(a) serial na 7
raina_1240

W książkach wróżki dzielą się na różne klany z tego co pamiętam. Sookie, Claudine i reszta jej wróżkowej rodzinki to bodajże sky fairies.Natomiast rodzice Sookie zostali zabici przez water fairies. Pytanie czy w serialu będzie podobnie.

ocenił(a) serial na 8
milkaway

Matko xD Ta kobieta to ma wyobraźnię, czy w tych książkach są jeszcze normalni ludzie? ;D

milkaway

Wprowadzenie nowych postaci (casting)

http://www.trueblood-news.com/spoilers-casting-calls-for-season-5#more-56206

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones