PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862354}
7,4 50 466
ocen
7,4 10 1 50466
6,8 16
ocen krytyków
Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera
powrót do forum serialu Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Bardzo mile zaskoczony

ocenił(a) serial na 9

Jestem po 2 odcinku serialu i muszę przyznać, że totalnie mnie ten serial kupił. Netflix kojarzy mi się z produkcjami, które są typowymi skokami na kasę, pełnymi poprawności politycznej i rasowej z jedynie poprawną historią, która nie odkrywa niczego nowego. Tu jednak historia jest praktycznie gotowa i wystarczyło ją jedynie przedstawić na "wielkim ekranie". Moim zdaniem zdecydowanie udało się stworzyć odpowiedni klimat i powagę historii. Niektórzy narzekają na wątki rasowe ale tu akurat jestem jak najbardziej za, ponieważ historia Dahmera mocno jest powiązana z pojęciem rasizmu. W końcu wiele ofiar Dahmera było ciemnoskórych a w niektórych sytuacjach policjanci totalnie olewali sprawę właśnie ze względu na kolor skóry ofiar. Warto pochylić się nad grą aktorską Evana Petersa, który odegrał rolę Jeffreya znakomicie. Znam historię Dahmera od lat i często w różnych filmach dokumentalnych wspominało się o braku emocji na jego twarzy. Evan naprawdę wziął to sobie do serca i brak ekspresji mimicznej w jego wypadku potrafi wywołać mocne uczucie niepokoju i napięcia. Scena z 1 odcinka, w której próbował zabić swoją niedoszłą ofiarę jeżyła włosy na moich plecach. Czułem się niezręcznie przez cały przebieg tej sceny. Coś genialnego. Jeśli serial w dalszym ciągu będzie tak dobrze zrealizowany, to wreszcie będę mógł powiedzieć, że czuję się w pełni zadowolony z obejrzenia czegokolwiek na Netflixie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones