PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862354}
7,4 50 466
ocen
7,4 10 1 50466
6,8 16
ocen krytyków
Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera
powrót do forum serialu Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Ukazanie psychiki

ocenił(a) serial na 9

Jak dla mnie jeden z lepszych seriali. Świetnie została pokazana psychika głównego bohatera. Nie jestem za kultem morderców oraz psychopatów, jednakże ten serial dał nam wgląd do genezy ich przyszłych czynów. Tacy ludzie są po prostu złamani psychicznie, a to wszystko prowadzi ich do popełnienia zbrodni

ocenił(a) serial na 6
zywasmierc

Joker z 2019 roku najlepiej pokazuje jak samo społeczeństwo(rodzina, znajomi) tworzy potwory, których potem to samo społeczeństwo się boi. Najlepiej pokazać tego przykład używając postaci fikcyjnej(Joker), bo używając postaci prawdziwej(Dahmer) tragedia potwora zawsze będzie w cieniu tragedii ofiar i ich rodzin (w końcu są to osoby, które nie zawiniły temu, że Jeff stał się potworem, również im współczujemy).

zywasmierc

Po pierwszym odcinku serial wydawał mi się przeciętny. Jednak im dalej tym lepiej. Okazało się, że to naprawdę sprawnie zrealizowany serial, zagłębiający się w psychikę ludzką, pokazujący upadek jednostki i dalsze płynące za tym konsekwencje. Rodzice Dahmera przez swoje błędy rodzicielskie, poniekąd przyczynili się do stworzenia potwora. Przyznaję, że oglądając ten serial, współczułam mu. Samotność, odrzucenie, wyobcowanie, duże zaniedbanie ze strony rodziców- szczególnie matki. Dla niego nie było już ratunku. Gdy poznał w końcu mężczyznę, z którym łączyła go głębsza relacja, mimo, że doskonale wiedziałam, jak to się skończy, kibicowałam mu, by ułożył sobie z nim życie. No ale wiadomo, miał tak zniszczoną psychikę, że to było silniejsze od niego. Ogólnie ten serial pokazuje upadek społeczeństwa, nie tylko Dahmera i jego rodziców, ale też zakłamanie i nierówne traktowanie przez władzę mniejszości rasowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones