Detektyw
powrót do forum 4 sezonu

Chyba się skuszę

ocenił(a) serial na 10

Mimo, że nie pracuje nad nim Nic Pizzolatto, to jednak warto będzie popatrzeć. Choćby na Jodie Foster, która wraca do kryminału po wielu latach, kiedy rozmawiała z pewnym smakoszem :P

ocenił(a) serial na 8
LukaszJarosz25

Kto jest odpowiedzialny za 4 sezon jak nie Nic ? Bo jestem chyba do tyłu 

ocenił(a) serial na 10
kamcio3

Nica wyautowali albo sam zrezygnował. Prawa ma HBO i wybrał sobie nowych twórców.

ocenił(a) serial na 8
LukaszJarosz25

Jeśli wyautowali to szkoda jak 2 sezon był porażką tak moim zdaniem 3 sezon był bardzo dobry dalej nie to samo co 1 sezonie ale było znacznie lepiej.

ocenił(a) serial na 8
kamcio3

1 i 2 rownie dobre,3 odpuscilem bo podobno mega nudny.

ocenił(a) serial na 8
kamcio3

Z każdym kolejnym poziomem było kapkę gorzej - 3 jak dotąd najgorsza choć poniżej pewnego poziomu nie zeszła.

ediz4

Ilu ludzi tyle opinii.
To 2 sezon jest dla mnie najsłabszy, choć nadal uważam, że jest dobry. Natomiast 3ci to klasa sama w sobie. Może nie dorównuje pierwszemu, tempo jest niespieszne, ale nie jest to zarzut w przypadku tego serialu. Postacie obu głównych detektywów są świetnie rozpisane (byłem pod wrażeniem zwłaszcza gry aktorskiej Stevena Dorfa), jest genialny wgląd w psychikę Haysa (przedstawienie kilku planów czasowych obrazujące również jego problem z pamięcią), a stopień skomplikowania relacji międzyludzkich (także tych mąż-żona) bije realizmem. Tak właśnie by to mogło wyglądać, gdyby zdarzyło się naprawdę. Nie ma tu wybielania, nie ma generalizowania, jest prawda ukazana w różnych odcieniach i z różnych perspektyw. Ja na końcu 3ciego sez. płakałem, podobnie jak na pierwszym, więc dla mnie i ta seria jest świetna. Całości Detektywa po 3 sezonach wystawiłbym 8/10 i serducho.

ocenił(a) serial na 8
Anonimus_Perfidius

3 mocno przynudza i jest przekombinowana jak dla mnie.

ediz4

No dla mnie nie jest.
Te skoki po planach czasowych były ciekawym rozwiązaniem. Do tego tych kilka momentów, gdy główny bohater, zapatrzony w pustkę, patrzy na siebie samego, ale w innym momencie swego życia - cud miód, orzeszki. Mi podobał się ten sezon ze względu na warstwę emocjonalną i b.dobre ukazanie sfery psychicznej różnych postaci (nawet Amelia w osobie Carmen Ejogo jest świetną postacią). Akcji może tu nie za wiele, ale jako dramat kryminalny ta seria sprawuje się dokładnie tak jak powinna.

kamcio3

2 sezon nie był porażką, po prostu został nagrany w nieco innym stylu. Też po 2 pierwszych odc. chciałem wyłączyć, ale jednak warto oglądać dalej, bo 2 seria jest całościowo patrząc mimo wszystko dobra (7/10).

LukaszJarosz25

Po zwiastunie też chyba zdecyduje sie na seans, naprawde dobrze to wygląda. Do tego dawno niewidziana Jodie Foster w obsadzie. Klimatem 4 sezon przypomina Fortitude, a do tego są nawiązania do rewelacyjnego 1 sezonu.

ocenił(a) serial na 10
Gorzka_M

To mogą być takie nawiązania jak w trzecim sezonie, wrzucone do trailera po to, żeby skusić fanów pierwszego.

ocenił(a) serial na 8
LukaszJarosz25

A kto odpowiedzialny za ten sezon?

ocenił(a) serial na 10
aronn

A nie wiem, gdzieś to czytałem, ale już nie pamiętam. Jakaś babka.

ocenił(a) serial na 8
LukaszJarosz25

Dla mnie jak nie ma Nica to juz nie Detektyw.

ocenił(a) serial na 10
aronn

Trzeba dać szansę. Zawsze się tak mówi, a inaczej wcale nie musi znaczyć gorzej.

ocenił(a) serial na 9
aronn

Wielu powód zjazdu upatrywało nie tylko w braku Nicka, a także w bardzo dużej mierze w braku Cary'ego Fukanagi (jakkolwiek poprawnie to się odmienia), bo to on odpowiadał za reżyserowanie pierwszego sezonu i dokonał prawdziwego mistrzostwa.

ocenił(a) serial na 8
LukaszJarosz25

Słaby pierwszy odcinek 4 sezonu, zrobilili z tego skandynawski serial klasy B

tiglatpilesiar

pani Lopez ewidentnie nie dała rady, nie mam dużych nadziei względem pozostałych odcinków, po tym co zobaczyłem w 1 odc.

ocenił(a) serial na 10
tiglatpilesiar

Na razie powstrzymam się od opinii, bo to dopiero początek i jako całość wszystko może wyglądać inaczej, ale nie zmienia to faktu, że zbytnio nie zajarałem się pierwszym odcinkiem. Martwię się "unetflixowieniem" (w negatywnym tego słowa znaczeniu, bo przecież Netflix zrobił wiele dobra dla sztuki) HBO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones