PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679417}

Dom grozy

Penny Dreadful
7,7 33 982
oceny
7,7 10 1 33982
7,5 4
oceny krytyków
Dom grozy
powrót do forum serialu Dom grozy

Na początku wydawało mi się, że jego postać będzie mało ciekawa, ale w drugim odcinku w końcu
zaczęło coś się dziać. Widzimy, że budzi się i najwyraźniej nie pamięta, co robił poprzedniego dnia
(albo wie ale mu się to nie podoba). Stąd pytanie - którym potworem z 'penny dreadfuls' może być
Ethan? :)
Pierwsza na myśl przyszła mi nowela Dr Jekyll & Mr Hyde. Ethan mógłby w nocy "zmieniać się" w
swoje złe alter-ego, chociaż kilka istotnych szczegółów to nie pasuje względem książki. Jednak
później zauważyłam, że w czołówce pojawia się wilk (wilkołak?), a zaraz potem ujęcie Ethana. To by
mogło wskazywać, że jest jednak wilkołakiem, a one podobno też pojawią się w serialu. Jak
myślicie?

sibeling

Tez mi się tak wydaje, że może byc wilkołakeim. Serial rewelacyjny, długo czekałam na coś takiego, całkowicie moje klimaty. Eva Green rewelacyjna, w drugim odcinku podczas seansu niesamowicie zagrała.

ocenił(a) serial na 9
elizabethwesolowska

Podpisuje się pod tym, klimat i jeszcze raz klimat, wreszcie dostaliśmy serial w takich klimatach, którego nie ograniczają wymogi które stawiają ogólnodostępne stacje (patrz. Sleepy Hollow), brakuje jeszcze aby AMC lub HBO zrobiło serial w takiej tematyce, mam nadzieję że sprzeda się dobrze, chociaż myślę że o to się martwić nie musimy, to Showtime, oni nie anulują masowo seriali. Co do Ethana, ciężko stwierdzić jaką mroczną tajemnicę kryje, najbardziej pasuje mi Kuba Rozpruwacz, a przynajmniej mam wrażenie że twórcy chcą nam to lekko zasugerować, jednak może się okazać że kryje się pod tym coś więcej, nie zdziwiłbym się gdyby okazał się właśnie wspomnianym wilkołakiem ( wszystko, łącznie z samą czołówką wskazuje że takowy się pojawi ), w scenie z początku drugiego odcinka właśnie na to wygląda, nie wyglądało to na robotę człowieka, z drugiej strony, jeśli Ethan okaże się wilkołakiem, to kim tak naprawdę jest Sir Malcolm, mam wrażenie że nie wiemy o nim zbyt wiele i też skrywa jakąś tajemnicę.

ocenił(a) serial na 10
piotrekekole

Kim naprawdę jest Sir Malcolm? To wszystko zależy od tego jak twórcy serialu sobie wymyślili tę postać. Ale przede wszystkim jest to ojciec Miny Murray / Harker http://pl.wikipedia.org/wiki/Mina_Harker

piotrekekole

Chyba taki Van Helsing.

ocenił(a) serial na 8
Jeffrey_Goines

wg. 4 odcinka Van Helsing jest mentorem Malcolma i hematologiem, pomaga mu stworzyć "lekarstwo" ;)

konstar18

Zgadza się. Nie zdążyłam tego sprostować, bo czwarty oglądałam dzisiaj. Najciekawiej będzie jak Malcolm będzie zwykłym, szarym człowieczkiem :) Zastanawia mnie jednak czy Ethan jest wilkołakiem, czy też Jackiem the Werewolfripperem :) No i ciekawi mnie też postać Sembene. Z angielskiego universum brakuje jeszcze Sherlocka, Jekylla, Heathcliffa, bohaterów z kryminałów A.Christie no i Bonda, bo Sweeney pojawił się miedzy wierszami :)

ocenił(a) serial na 8
Jeffrey_Goines

Sembene pewnie jest Piętaszkiem a Malcolm Robinsonem Cruzoe :P.
Coś czuję, że ten serial łączy hybrydowo postaci: tak jak Frankenstein będzie "Upiorem z Opery/Teatru" tak Wilkołak poprzez rozrywanie osób na strzępy stał się Rozpruwaczem. Ale dopóki nie bedzie sceny mówiącej wprost kto, co i po co, to można gdybać :D No i Brona jako narzeczona Frankiego? Może po to była ta opowiastka o narzeczonym co ją bił :D
5 odcinek będzie genezą Vanessy i przedstawi jej relacje z Miną. I ciekawe jaką rolę odegra Dorian. Może to on będzie głównym evil mastermindem, przy którym ten jednowymiarowy Dracula/Wampir "The Master" [samo zło] się schowa.

Jeffrey_Goines

Bond już jest XD

sibeling

Jak dla mnie, to Ethan jest wilkołakiem ....Przynajmniej tak mi się wydaje. A klimat serialu jest genialny:) Drugi odcinek zdecydowanie lepszy niż pilot :)

sibeling

Po trzecim odcinku myślę, że jest w teamie wilkołaków. Swoją drogą dobrze, że Josh się wkońcu pojawił po długiej medialnej przerwie.

ocenił(a) serial na 9
sibeling

moim zdaniem jest wilkołakiem/Kubą Rozpruwaczem - przypominam scenę, gdy ta baba gapiła się na niego tak znacząco podczas wynoszenia zwłok z domu :)

użytkownik usunięty
sibeling

Obstawiam (i jak widzę nie jestem w tym sam), iż jest on wilkołakiem-Kubą Rozpruwaczem. Wilkołakiem bankowo, w końcu wyraźnie pokazali, że dogadał się z samcem alfa watahy wilków. Aczkolwiek może twórcy nas zaskoczą, pozostaje nam tylko czekać. :-)

użytkownik usunięty

Bez kitu, że się tak wyrażę. Wtedy w zoo. Ale mimo wszystko, Eathan mi zupełnie nie pasuje na wilkołaka - oprócz tego, że dosyć często załatwia sprawy rewolwerem, to przez cały sezon jest kreowany na pozytywnego bohatera. Opiekuńczy, zaradny, wygadany, no i tolerancyjny ;), a tu mi na końcu wyjeżdżają z owłosionym Eathanem-wilkołakiem. To mi nie przypadło do gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones