PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679417}

Dom grozy

Penny Dreadful
7,7 33 982
oceny
7,7 10 1 33982
7,5 4
oceny krytyków
Dom grozy
powrót do forum serialu Dom grozy

Pokrótce, bo skasowało mi całe wypociny, ale temat warto założyć, bo odcinek zacny.
Należę do tych, która retrospekcja się podobała, w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu. Nie brakowało mi nawet innych bohaterów, a to za sprawą Cut-Wife, która dzięki LuPone podbiła moje serce. Zamiast starej wiedźmy, dobra stara babulinka. Nie zasłużyła sobie na taki los, a hipokryzję obnaża fakt, kto rzucił pochodnię.

Kali też kozacko, bo nie lubię jej, a jej postać mi się podoba. I naprawdę się jej bałam jak stała pod chatą.

Vanessa- nie ma co się rozpisywać, ale tylko dlatego, że jak zawsze jest dobrze. Zdeterminowana i odważna. Ciekawe czy pociągną wątek Lucka, bo Cut-Wife powiedziała, że będzie za nią kroczył legion. Mieliśmy wampiry, teraz czarownice. Ciekawe czy od początku chcieli tak fabułę ułożyć, czy to sukces pierwszej serii nadał temu kierunek. Doczekamy się Szatana?

Co do odcinka- dali nam chyba wszystko, jeżeli chodzi o deprawację :) Znęcanie się nad zwierzętami, bdsm, napastowanie seksualne, próbę gwałtu, aborcję, okaleczanie i morderstwo. Aż się boję pomyśleć, co dadzą w kolejnym epie.

ocenił(a) serial na 9
LeiaSkywalker

Ale kiedy Czarownice próbowały 'przejąć' Cut-Wife przed jej domem, Vanessa wyraźnie obserwowała tę scenę zza okna przez parę dobrych chwil, więc dalej wydaje mi się to niewiarygodne, że jej nie rozpoznała.

slizu

Niby tak, ale nie musiała dostrzec twarzy. Myślę, że w zamyśle twórców było tam na tyle ciemno, że jej nie widziała wyraźnie. No w każdym razie ja to kupuję, dla mnie w pewnym sensie jest to prawdopodobne. Oczywiście pewnie też masz rację, że jednak pomysł pojawił się później, ale jest to dość zgrabnie połączone.

ocenił(a) serial na 8
slizu

Wymyślone na potrzeby drugiego sezonu i to niestety widać. Niespójność jako tako przykryta, ale i tak wciąż widoczna. Dziwne też jest to, że Vanessa nie podzieliła się z ekipą tak dramatycznymi przeżyciami na wcześniejszym etapie. Niby chcą odnaleźć Minę, wygrać z "siłami ciemności", ale Panna Ives ukrywa tak istotne dla powodzenia sprawy fakty. Gdyby scenarzysta uwzględnił wcześniej pomysły z drugiej serii, Vanessa nie zrobiłaby tego i powiedziałaby im na etapie pierwszego sezonu. Kolejna sprawa to znamię na plecach głównej bohaterki. Nie pamiętam, czy było to pokazane w pierwszym sezonie i nie widziałem póki co kolejnych odcinków (moja prośba o unikanie spoilerów), ale kiedy chłopaki opiekowali się nią podczas opętania, na pewno zwróciliby na coś takiego uwagę. Tak więc poprawcie mnie, jeśli coś pominąłem.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Wiedźmy przychodzą do chatki po Vanessę, nie udaje im się, bo babcia stawia opór i chata jest chroniona zaklęciem. W końcu jednak wąsacz - marionetka czarownicy - ma Vanessę w swoich rekach, ale wiedźmy nie korzystają z okazji i puszczają ją wolno. Dlaczego rezygnują z tak dogodnej okazji? Będzie to później wyjaśnione?

slizu

A mnie dziwi to w drugą stronę. Czemu na seansie Madame nie rozpoznała Vanessy? Muszę oglądnąć jeszcze raz ten odcinek...

Qwertyna71

No właśnie chyba ją poznała, bo od początku 2 sezonu wie, że Vanessa to Vanessa, zaczepila tez sir Malcolma w ostatnim odcinku 1 sezon tez nie bez przyczyny:)

ocenił(a) serial na 9
Jeffrey_Goines

wiedźmy nie mogły przejść między kamieniami więc dlaczego nie przechodziły obok? :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones