PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616779}

Dwie spłukane dziewczyny

2 Broke Girls
7,0 41 069
ocen
7,0 10 1 41069
7,5 2
oceny krytyków
Dwie spłukane dziewczyny
powrót do forum serialu Dwie spłukane dziewczyny

Nie wiem skąd oni biorą te kawały typu: Duża Day ,polski dzień w który świętuje się ,że
dziewczynka osiągnęła 1,80 wzrostu...Mało śmieszne ,naciągane.

ocenił(a) serial na 9
magamka

mnie tam bawia, tak jak polish vogue lol

ocenił(a) serial na 8
magamka

A ja wiem. Od Polaków mieszkających w Stanach właśnie. Wymyślają sobie takie uda, żeby pokazać, jak "bogatą" kulturę ich kraj posiada.

ocenił(a) serial na 6
anajka_fw

http://kwejk.pl/obrazek/1489020/warszawa.html O tym mówię.Jest tyle prawdziwych rzeczy i sytuacji z których można się śmiać więc nie rozumiem tego typu żartów.Wielu Amerykanów nie wie gdzie leży Polska czy też Warszawa ,więc takie dowcipy tym bardziej ich ogłupiają.

ocenił(a) serial na 8
magamka

Ale właśnie tak się Polacy za granicą zachowują, Nie tylko w Stanach, wszędzie. Smutna prawda jest taka, że największe buraki najbardziej się w oczy rzucają.

ocenił(a) serial na 9
anajka_fw

widzę, że masz duże doświadczenie

ocenił(a) serial na 8
tekjow

parę miejsc w swoim życiu "zaliczyłam" - na tyle dużo, by móc wyrazić taką opinię. Pisząc "buraki" miałam na myśli określony typ ludzi, nie narodowość.

ocenił(a) serial na 9
anajka_fw

mnie również nie chodziło o narodowość, a o uogólnianie.

ocenił(a) serial na 9
tekjow

okey, muszę się wtrącić :)
Anajka nigdzie nie uogólnia - stwierdzenie "największe buraki najbardziej sie w oczy rzucaja" sugeruje właśnie brak uogólniania, chodzi o to, że tacy ludzie, którzy chcą zabłysnąć jako wielcy kosmopolici i światowcy właśie najgorsze świadectwo wydają Polakom, nie chodzi o to, że sa w większości, chodzi o to, że są "głośni"; (nawet nie czuję, że rymuję :))
mi się wydaje, że to te same typy, co po roku, a nawet po 6 m-cach, pobytu w Stanach albo GB, wracają (bądź przyjeżdżają na "trochę") do rodzimego kraju i udaja, że "zapomnieli polskie słowo" i sila się na sztuczny akcent, co uważam za tak samo żąłosne, jak wymyślanie dowcipów o własnej narodowości.

ale trzeba uczciwie przyznać, że w Stanach taką opinie wyrabiają nam nie tylko niemądrzy rodacy, ale także niestety Żydzi (oczywiście nie wszyscy!); podejrzewam, że to forma podziękowani za to, iż tylu uratowaliśmy z holokaustu; jak głosi mądre przysłowe -"za każdy dobry uczynek zostaniesz ukarany"- :)))

ocenił(a) serial na 6
Sylwiaczek666

Ekhm, nie tylko ratowaliśmy ale i mordowaliśmy. Polecam poczytać coś więcej niż książki zatwierdzone przez ministerstwo edukacji i polecane przez nauczycieli na lekcjach. ;)

ocenił(a) serial na 9
Grisa94

ej, nie twierdzę, że nie mordowaliśmy, najgorszymi kapo dla Żydów byli Żydzi ("pianista" chociażby to pięknie pokazuje)i, a dla Polaków Polacy - to też wiadomo.
zanim zarzucisz komuś, że jest stronniczy albo nie zna historii, upewnij się, że na pewno tak jest :))

w Polsce groziła kula w łeb przechowanie Żyda. w żadnym innym okupowanym kraju nie było aż takich restrykcji. a mimo to, my uratowaliśmy najwięcej Żydów. powiem Ci jeszcze jedną zabawną rzecz - byli wśród uratowanych Żydów tacy, którzy skarżyli się po wkroczeniu wojsk radzieckich na tereny polskie donosili, że mieli złe warunki u rodzin, które przechowywały ich z narażeniem życia (Niemcy potrafili spalić całą rodzinę Polaków i Żyda/Żydów, których ta rodzina ukrywała - zamykali wszystkich w drewnianym pomieszczeniu i podkładali ogień). niektórzy rosyjscy oficerowie okazywali się ludzcy, ale byli też tacy, co rozstrzeliwali taka rodzinę, w myśl zasady, że za każdy dobry uczynek spotka Cię zasłużona kara.
czasami, zanim ich rozstrzelali ,brutalnie gwałcili kobiety i dziewczynki, ot tak - w ramach rozrywki.

i nie bój się za bardzo "wybielania" Polaków, bo jak pójdzie tak dalej, jak idzie obecnie, to niedługo ministerstwo będzie zatwierdzało tylko te książki, w których mowa będzie o "polskich obozach śmierci" i o w"wyzwoleniu Niemców spod okupacji nazistowskiej" (kim byli ci mityczni naziści pytam się - kosmitami?). i istnieją marne szanse na to, że będzie inaczej.

to może Ci się wydawać obrazoburcze, co powiem, ale - niestety - są tacy Żydzi (bo przecież nie wszyscy), którzy na holokauście robią interes stulecia - im można obrazić każdego, ale każdy, kogo oni nie kochają i nie kto im nie liże tyłka w każdej chwili może dostać łatkę antysemity. straszne, ale prawdziwe.

ocenił(a) serial na 10
Sylwiaczek666

Ciekawe, że w serialu też nieźle jadą po Żydach, np: odcinek z bar micwy, gdzie ortodoksyjną rodzinkę pokazano z nie najlepszej strony, a zwłaszcza jeśli chodzi o smarków, którym hormony i szmal pomieszało we łbach i portkach.

Grisa94

Daj przykład jak to Polacy mordowali żydów. Jedwabne ,jedyny przyklad sie nie liczy poniewaz nam go nie udowodniono ,wręcz przeciwnie ,śledztwo wstrzymano kiedy wyszlo ,ze zrobili to Niemcy.

ocenił(a) serial na 6
Ottiss14

Oj przepraszam, zapomniałam całkiem o tym wątku.
Sylwiaczek666, tak w sumie to nie zarzuciłam Ci że jesteś stronnicza albo nie znasz historii, po prostu wiem jaki jest sposób nauczania w szkołach i poleciłam przeczytanie czegoś więcej, z perspektywy czasu rzeczywiście widzę że mogło to zabrzmieć nieprzyjemnie, mój błąd.;)
W każdym razie masz sporo racji, ale jednak nie ze wszystkim się zgodzę. Jest to temat który dość obszernie zgłębiłam i niestety musiałabym o tym pisać naprawdę długo żeby nie uogólniać, ale postaram się skrócić. Wbrew pozorom często Niemcy nie byli aż tak restrykcyjni, nie zamierzam tu ich broń Boże bronić, w końcu skutkiem ich działań były miliony zamordowanych, ale też nie demonizujmy ich, To też byli ludzie, zdarzało się, że przymykali oko na pewne rzeczy, czasem nawet nie z żalu wobec ofiar ale z lenistwa. Pamiętajmy, że Niemcy są zorganizowanym narodem. To z reguły nie wyglądało tylko tak: odstrzelmy Żydka i cześć. Trzeba było pisać raporciki. No ale jak tłum ze wsi im kogoś przyprowadził to już nie mogli tego olać, musieli działać. Oczywiście często sami organizowali takie rzeczy, nie mówię że nie, oczywiście że Polacy ukrywali Żydów, ale zdarzało się dość często, że gdy Żydom skończyły się pieniądze na utrzymanie, stawali się zbędni. Albo sąsiad donosił na sąsiada że ukrywa Żydów, bo była wielka zazdrość, że ktoś sobie trzyma Żyda w piwnicy i dostaje za niego pieniądze.
Byli też niewdzięczni Żydzi, owszem, mnóstwo. Byli tacy którzy od razu wstąpili w szeregi radzieckie gdy tylko przyszły wojska. I mścili się, oj mścili. Ale byli też Żydzi którzy ratowali Polaków swoim potwierdzeniem, że Ci wspierali ich w czasie okupacji niemieckiej. Najgorsze jest to, że te czasy są bardzo mętnie przedstawione nawet w dokumentach, pamięć też jest wybiórcza. Rosyjska propaganda działała wtedy na wysokich obrotach, często sami wydawali gazetki z antysemicką propagandą, żeby nastawić Żydów przeciwko Polakom. Brali w swoje szeregi mnóstwo Żydów, którzy często na to szli, czemu? Bo przez kilka lat byli uciśnieni a teraz nagle mogli pokazać władzę. I to też było ZSSR na rękę, wśród Polaków zwiększała się nienawiść do Żydów. A skoro wśród krajan (no bo nie oszukujmy się, Żydzi bardzo wsiąkli w Polskę, mieszkali od wieków jako nasi sąsiedzi) panuje niezgoda to okupantowi jest to bardzo na rękę, odciąga uwagę od ważniejszych spraw, prawda? O tym można pisać i pisać. W każdym razie Polacy często nie przepadali za Żydami, nie oszukujmy się. Byli z reguły bogatsi, bardziej wykształceni, do tego stereotypy wykształcane przez wieki, że Żyd chytry, fałszywy morderca Chrystusa. Żydzi też nie byli bez winy, czuli się lepsi i wielu pałało przez to do nich niechęcią. Więc przyznajmy się wreszcie do tego, że nie byliśmy tylko walczącymi w obronie sprawiedliwości bohaterami. W każdym społeczeństwie znajdują się marginesy, a wojna często wyzwala w ludziach najgorsze instynkty.


@Ottiss14
Śledztwo z tego co wiem wstrzymano dlatego, że rabini nie zgodzili się na ekshumację ciał, gdyż zabrania im tego religia. Żadnych Niemców to tam nie było, nie ma na to dowodów. Jeśli słyszałeś o "łuskach które znaleziono w ruinach po spalonej stodole" to podczas I wojny przechodził tam front i to normalne, że znalazły się łuski. Z tego co czytałam badanie izotopów węgla to potwierdziło.
Inny przykład, gdzie Polacy mordowali Żydów? W tym momencie nie mam książek, które czytałam a aż tak dobrej pamięci nie mam, ale był to np. Radziłów. Trzy dni przed Jedwabnem, dzięki temu, że ta część mieszkańców, która nie brała udziału w zbrodni wysłała wiadomości do Jedwabnego aby uciekać, części Żydów udało się ukryć. Oczywiście śledztwo też zostało wstrzymane co mnie nie dziwi, skoro wszczęto je kilkadziesiąt lat po tragedii. Wiem, że ciężko jako Polakowi w coś takiego uwierzyć, ja sama przysiadłam do tych lektur z nastawieniem typu "ale wymyślają, chcą zwalić winę na Polaków i odebrać przedwojenne ziemie" itp. Dlatego bardzo ostrożnie weryfikowałam fakty i podchodziłam do nich z dużą dozą ostrożności. Wiadomo, że emocje mogły wpływać na wypowiedzi obu stron, każdy chce się wybielić. Ale fakty mówią same za siebie. Polecam przeczytać "My z Jedwabnego" Anny Bikont, kobiety który odkryła swoje żydowskie pochodzenie i starała się dotrzeć do tego, co się naprawdę wydarzyło w tych miasteczkach. I naprawdę przykro się to czyta. Kiedy Żydzi którzy wciąż są zmuszeni mieszkać obok morderców swoich rodziców czy dziadków i boją się pisnąć słówko, kiedy jeden z bardzo poważanych obywateli siedział kilka lat za brutalne mordy z których w końcu został oczyszczony, chociaż nawet Polacy zeznawali przeciwko niemu. Kiedy czytam, jak próbowała zrobić wywiad z mieszkającym tam starszym Żydem, zgodził się na rozmowę, a gdy przyjechała po raz kolejny nawet jej nie wpuścił bo grozili jego dzieciom.
Druga pozycja którą polecam to "Po zagładzie, Stosunki polsko-żydowskie 1944-1947". autorstwa Jana Chodakiewicza. Jest to bodajże mężczyzna żydowskiego pochodzenia mieszkający w Ameryce. Bardzo ciekawa analiza, dużo suchych faktów, facet dokopał się do mnóstwa mało znanych źródeł i mimo że jest Żydem i mógłby stronniczo interpretować dane, przedstawia je naprawdę obiektywnie moim zdaniem. odwołuje się do mnóstwa dokumentów, do których można zdobyć dostęp. Pisze zarówno o szemranych zachowaniach Polaków jak i Żydów. Polecam,

Grisa94

Rozpisałaś się tak ,że nie chce sie tego czytać. Wpisz sobie na YT: "Leszek Żebrowski Jedwabne".
Tak sie dziwnie składa ,ze te wszystkie rzekome "pogromy" byly zawsze pod okupacją i jakoś dziwnie zawsze byli w to "zamieszani" okupanci.

ocenił(a) serial na 10
Ottiss14

Pogromy i inne patologie często odbywają się podczas okupacji i działań wojennych...

Skandal

W Polsce tylko i wyłącznie. A co do sprawców zazwyczaj już wiemy ,ze robił to okupant. Np.w Kielcach gdzie szczelny kordon sluzbistów odgradzal ludzi od miejsca gdzie tluczono ich żydowskich sąsiadów. Również ksieza próbowali ich powstrzymac.
Metoda użyta w Jedwabnem to metoda niemiecka używana wcześniej w samych Niemczech. Ofiarami w Jedwabnem byli nie tylko zydzi ale i Polacy ,a mord mial tlo polityczne.

ocenił(a) serial na 6
Ottiss14

Widziałam ten filmik. Dlatego też zgłębiłam swoją wiedzę i poczytałam "trochę", a przez "trochę" mam na myśli kilka dość obszernych książek o tej tematyce + potwierdzone dane, które były dostępne w czytelniach w moim mieście. Jeżeli Ty nie jesteś w stanie przeczytać kilkunastu linijek i się do nich odnieść, a mnie odsyłasz do jakiegoś filmiku, to naprawdę Twoje słowa i przekonania wykreowane na zerowej praktycznie wiedzy nie przedstawiają żadnej wartości w tym wątku.

Grisa94

Ja nie jestem historykiem ,wierzę człowiekowi którego nikt nie potrafi zagiąć bo mówi tylko o faktach które potrafi udowodnic i nie buduje on wiedzy na ksiazkach pisanych przez żydów ,czy "amerykańskich naukowców" którzy chcą łatwej kasy i zapewnionego poklasku ,a na źródłach ,bezpośrednich relacjach i ich krytyce. Dlatego proponuje ,zebys wybrala sie na jego wyklad kiedyś i pozadawala mu swoje odkrycia. Moze jako pierwsza go zagniesz.

Grisa94

Przeczytałem co napisałaś i niczego nie dowiodłaś. Mówisz o ksiazkach pisanych przez żydów o wstrzymanych śledztwach. Niczego nam nie udowodniono. Wstrzymano ekshumację wlasnie dlatego ,żeby moc nadal opluwać Polaków. W Jedwabnem zginęli nie tylko zydzi ,a sama sytuacja byla skandaliczna bo to powazna sprawa i śledztwo w Polsce wiec jak mozna bylo sluchac kaprysów ludzi innej wiary i innego pochodzenia czy nawet z innego kraju. Absurd. Woec powtarzam ,poza żydowskimi wymyslami nigdy nam niczego nie udowodniono. Jeśli chcesz to wierz dalej w ta polonofobiczna propagandę i jej przyklaskuj.

ocenił(a) serial na 6
Ottiss14

Niczego nie udowodniłam? Przytoczyłam Ci tytuł książki, w której znajduje się ogromny spis dokumentów, z których korzystał autor, do których sam możesz się dostać. Jak już pisałam, sama byłam sceptycznie nastawiona i czytałam zarówno relacje potwierdzające panujący w kraju antysemityzm, jak i relacje utrzymujące, że żadnego antysemityzmu nie było. I uwierz, miałam nadzieję, że po odsianiu przesadzonych skrajnych informacji dojdę do innych wniosków, w końcu wiem, że w starym domu mojej rodziny ukrywano Żyda. Ale niestety fakty są inne.
Wciąż piszesz, że niczego nam nie udowodniono. Jak nie udowodniono? W śledztwie IPN uznano, że bezpośrednimi sprawcami byli mieszkańcy Jedwabnego i okolic. Zresztą nawet gdyby nie udowodniono, dziwi Cię to? Ilu zbrodniarzy wojennych dożyło sobie spokojnie starości? No właśnie.
A co do tego, że są to książki pisane przez Żydów, po raz kolejny, dziwi Cię to? O życiu pod okupacją niemiecką czy ruską pisali w większości okupowani Polacy czy Niemcy i Rosjanie? To chyba normalne, że każdy pisze o tym co go boli. Jak kogoś kopnąłeś jak byłeś w podstawówce to leciałeś do pani i sam na siebie skarżyłeś?

anajka_fw

true stroy... parę razy mi się zdarzyło być świadkiem tego jak Polacy potrafią za granicą zrobić bydło... a najgorsze jest klaskanie w samolocie po lądowaniu!

belamyszkow

Skad wiesz, ze to jest bydło? Moze piloci to lubia?

belamyszkow

Skad wiesz, ze to jest bydło? Moze piloci to lubia?

LeiaSkywalker

wg mnie to piloci mają to głęboko w dupie :)

belamyszkow

To jak mają w dupie, to w czym problem?:) Nie ma to jak założyć temat, że Amerykanie jadą po Polakach, samemu czepiając się jakichś drobiazgów.

LeiaSkywalker

przecież to nie ja założyłem ten temat :) mnie akurat nie przeszkadzają te żarty o Polakach w tym serialu - wręcz przeciwnie - parę razy nieźle się uśmiałem, zwłaszcza przy motywie "zmarłej niani kozy" :D

belamyszkow

Wiem, że nie Ty. Odpowiedź, mimo, że skierowana do Ciebie bardziej jednak dotyczyła ogólnego wydźwięku dyskusji w tym wątku. A żarty o Polakach mnie też nie przeszkadzają, jednak wolę jak są jakieś bardziej konkretne, wyśmiewają jakieś przywary, kompleksy, stereotypy. A tutaj szczerze mówiąc nie za bardzo to widzę. Nawet sama Sophie jest jakaś taka mało "polska" - odważna, pewna siebie, bez kompleksów...może zamiłowanie do tandety mogłabym kupić:)

ocenił(a) serial na 8
magamka

No tu by się akurat zgadzało, to miasto tylko z tym mi się kojarzy, prawdziwą perełką polskich jest Kraków każdy obcokrajowiec ci to powie co był w Polsce

knocun1

A ja się z Tobą kolego nie zgodzę. Sam osobiście słyszałem jak Włosi i Japończycy zachwycali się tak pogardzaną przez samych Polaków "warszawką". Mnie się też Warszawa podoba. Może w tym cytacie o szczurach i alfonsach chodziło bardziej o ludzi.Co symbolizuje szczur i alfons?

użytkownik usunięty
anajka_fw

o angolach też powinna być masa kawałów o żenującym poziomie ze względu na ich zachowanie za granicą, a jakoś nigdzie tego nie widać. Ogólnie ostatnio zauważyłem że zaczyna się wyśmiewać Polaków w amerykańskich serialach, może mają jakieś kompleksy względem nas.

ocenił(a) serial na 8

W Hot in Cleveland jest duzo polskich akcentow i wszystkie sympatyczne.

loonatyk

Jest taki film Olej Lorenza, i tam też jest polski pozytywny akcent

magamka

Ja tam nie mam kompleksów i żarty o Polakach mnie śmieszą, zresztą nasze żarty w stylu "polak, rusek i niemiec" mają taki sam wydźwięk. Dziwisz się że amerykanie nie wiedzą gdzie jest Polska, a czy Ty wiesz gdzie leży Burkina Faso i jaka jest stolica tego kraju. Polska jest wspaniałym krajem, ale to nie jest pępek świata, trochę dystansu do siebie. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
northrock

musiałam się zatrzymać i odpisać: wiem gdzie leży i znam stolice Burkina Faso - ale to pewnie przez to, że nauczycielka od gegry wymagała znajomości położenia i stolic wszystkich państw świata

ocenił(a) serial na 8
magamka

Wzięli sobie Polskę jako przykład wielkiej wiochy i wymyślają zupełnie bezsensu święta, miejsca itp. Może mało śmieszne, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Darzę ten serial dużą sympatią, może dlatego :)

ocenił(a) serial na 8
skinnymonster

w innych serialach śmieją się z Hindusów, Niemców czy Żydów i jakoś wam to nie przeszkadza, trochę dystansu ;)

ocenił(a) serial na 8
juchol

No dobrze, są niewybredne żarty o Polakach ale przecież Sophie jest urocza i wcale źle nie reprezentuje Polaków ;)))

ocenił(a) serial na 2
juchol

Z Żydów się nie śmieją bo produkują praktycznie każdy serial i film w US. ;)

ocenił(a) serial na 8
DrBrzezina

jak to nie? a Big Bang Theory czy Entourage? :P

ocenił(a) serial na 2
juchol

Aż tak nie śledzę żartów w serialach :)

ocenił(a) serial na 2
juchol

Ale nawet jeśli już te żarty o Żydach są to nie tak prostacki jak o Polakach (czy raczej wypadałoby napisać polaczkach)

ocenił(a) serial na 5
DrBrzezina

Z Żydów śmieją się też w South Park i Family Guy. :)
W Big Bang Theory za to w jednym z ostatnich odcinków jest fajna scena z polskim akcentem jak to Sheldon grając w kalambury "mylił" znaczenia słów i polish wziął za Polish i śmieszne rzeczy rysował. :) Warto obejrzeć.

ocenił(a) serial na 5
saitek

Przypomniało mi się... Jeszcze Betty White gra Polkę w Hot in Cleveland. Fajna postać i sporo zabawnych żartów o Polsce.

ocenił(a) serial na 8
saitek

pisalem o tym kilka "okienek" wyzej ;)

ocenił(a) serial na 5
loonatyk

No tak ale ja w 2012 roku. :)

ocenił(a) serial na 8
saitek

racja :)
dopiero teraz zwrocilem uwage na date .... ale siara ;)

ocenił(a) serial na 2
saitek

Widziałem tą scenę akurat :)

ocenił(a) serial na 10
DrBrzezina

Obejrzyj sobie odcinek z bar micwy to Ci szczeka opadnie...

juchol

W Dwóch Spłukanych też się śmiali, kiedy dziewczyny robiły babeczki dla żydowskiej rodziny.

użytkownik usunięty
juchol

tylko spróbowaliby nakręcić coś śmiesznego o żydach, zaraz byłoby to antysemickie i rasistowskie, żydzi tylko o żydach mogą kręcić komedie, a także o innych, reszta świata o żydach nie ma prawa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones