James Frain I

James Dominic Frain

7,2
4 552 oceny gry aktorskiej
James Frain I
Jest najstarszym spośród ośmiorga rodzeństwa. Studiował na University of East Anglia w Norwich i kontynuował naukę na londyńskiej Central School of Speech and Drama. Tam został odkryty przez Sir Richarda Attenborough, który obsadził go w dramacie "Cienista dolina". Był to filmowy debiut młodego aktora.

Prawdziwa jego kariera kinowa zaczęła się jednak dopiero po rolach w dwóch wysoko ocenionych filmach: "Hilary i Jackie", w którym zagrał charyzmatycznego pianistę, oraz w "Elizabeth". Następnie wziął udział w "Uwikłanym" Johna Frankenheimera oraz w "Gdzie serce twoje" z Natalie Portman i Ashley Judd.

Wystąpił w szeregu brytyjskich przedstawień teatralnych, między innymi z zespołem Royal Shakespeare Company i na West Endzie. Dużo pracuje w telewizji, między innymi dla BBC, dla której wystąpił w "Młynie nad Flossą" oraz "Devil's Advocate".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 marca 1968

miejsce urodzenia: Leeds, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 183 cm

żona Marta Cunningham (od 2004), 2 dzieci
W 1990 roku ukończył studia dramatyczne i filmowe w University of East Anglia w Norwich (Anglia, Wielka Brytania) z tytułem licencjata. W 1993 roku ukończył aktorstwo w Central School of Speech and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma siedmioro młodszego rodzeństwa, w tym brata Bena.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych