film

Oto jest głowa zdrajcy

A Man for All Seasons
1966
2 godz.
7,7 5 174
oceny
7,7 10 1 5174
8,0 10
ocen krytyków
Kiedy Henryk VIII stara się zyskać aprobatę arystokracji dla swojego rozwodu, sir Thomas More znajduje się w potrzasku między królem a Kościołem rzymskokatolickim. więcej mniej
Oto jest głowa zdrajcy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 6 nagród Oscar, 20 innych nagród oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Film opowiada o ostatnich latach życia sir Thomasa More'a (Paul Scofield), wielkiego angielskiego humanisty, cieszącego się autorytetem moralnym w całej Europie i jego konflikcie z królem Henrykiem VIII (Robert Shaw). Angielski monarcha postanowił porzucić swoją żonę, królową Katarzynę i poślubić Annę Boleyn (Vanessa Redgrave). More nieFilm opowiada o ostatnich latach życia sir Thomasa More'a (Paul Scofield), wielkiego angielskiego humanisty, cieszącego się autorytetem moralnym w całej Europie i jego konflikcie z królem Henrykiem VIII (Robert Shaw). Angielski monarcha postanowił porzucić swoją żonę, królową Katarzynę i poślubić Annę Boleyn (Vanessa Redgrave). More nie chciał otwarcie buntować się przeciw swemu monarsze. Złożył więc urząd i wycofał się z życia publicznego.

boxoffice
$28 350 000 w USA
budżet
$2 000 000
na podstawie
Robert Bolt (sztuka)
studio
Highland Films
tytuł oryg.
A Man for All Seasons
inne tytuły
A Man for All Seasons Kanada
więcej
Richard Burton odrzucił propozycję zagrania Sir Thomasa More'a.
Producenci filmu początkowo zamierzali obsadzić Laurence'a Oliviera jako Tomasza Morusa i Aleca Guinnessa jako kardynała Wolseya, ale Zinnemann wymógł zaangażowanie odpowiednio Scofielda i Wellesa.
Julie Christie odrzuciła propozycję zagrania roli Margaret More.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych