PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285050}

Devil Beside You

E Mo Zai Shen Bian
7,8 850
ocen
7,8 10 1 850
E Mo Zai Shen Bian
powrót do forum serialu E Mo Zai Shen Bian

Do seriali podchodzę z dużą rezerwą, ale słyszałam wiele dobrych słów o tej produkcji więc w końcu zdecydowałam się obejrzeć. Zdecydowanie wolę filmy, ale czasem można zrobić wyjątek od reguły. I jestem naprawdę bardzo miło zaskoczona. Serial wciąga nieprzeciętnie. Może niektóre rzeczy faktycznie trzeba traktować z przymróżeniem oka, ale generalnie całość miażdży. Niby nic nadzwyczajnego, jakaś tam historia jak milion innych, ale "Devil beside you" ma napradwę w sobie coś wyjątkowego. Nie wiem, może to ta naturalność, normalność właśnie? Jesteśmy przyzwyczajeni do amerykańskich seriali gdzie nastolatki przyjeżdżają do szkoły mercedesami, a całość jest oparta na najgłupszych dialogach i bardzo płytka. Tutaj natomiast mieliśmy do czynienia z grupą zupełnie normalnych ludzi, normalna szkoła, normalni głupi kumple (Yang Ping był rewelacyjny ;)), normalne koleżanki, normalne problemy, które mogłyby dotyczyć nas samych. Także Ahmon i Qi Yue nie byli przesadnie słodką, absurdalną parą (a tego nie znoszę), tylko byli po prostu normalni. I właśnie dlatego ta naturalność tak ujmuje. Dobrze opowiedziana historia z wieloma zwrotami akcji, było też śmiesznie (np odcinek z zabawą w chowanego... hehe). Co raz to pojawiają się nowe postacie, które wnoszą coś nowego (Meidi, Ahrang, dawny nauczyciel Qi Yue, itp), także ani na moment nie jest nudno. Zakończenie faktycznie jest dość...hmm bolesne? Choć to prawda, że można je odbierać na różne sposoby.

Serial dostarcza wiele emocji (i wzruszeń nieraz też), naprawdę chyba nigdy żaden serial nie wciągnął mnie tak bardzo i aż tak się podobał. Dlatego też BARDZO polecam, nie tylko fanom produkcji azjatyckich (choć im na pewno przede wszystkim). Ja sama coraz bardziej zakochuję się w kinie azjatyckim, ale muszę przyznać, że wszystkie najlepsze filmy które do tej pory obejrzałam z Azji były właśnie z Tajwanu. Może to zbieg okoliczności, ale one mają w sobie coś specyficznego, coś czego nie znajdę gdzie indziej.

10/10 POLECAM!!!!


PS: jeśli "znawcy tematu" mogą mi polecić jeszcze jakieś dobre dramy Made in Taiwan to z pewnością obejrzę :)

ocenił(a) serial na 8
styropian22

osobiście polecam to http://www.filmweb.pl/serial/Dui+Huan+Ai-2007-392535 :) tajwański "mars" też jest fajny :)))
no ale co kto lubi.

styropian22

Zgadzam się z tobą :) Azjatyckie kino ma w sobie coś wyjątkowego..:) I ta drama też ..dużo uśmiechów wzruszeń..takie filmy zmuszają nas czasem byśmy się zastanawiali nad sobą :). Pozdrawiam:)

ocenił(a) serial na 8
styropian22

Ja polecam koreański Full House i Personal Taste. Uzależniłam się :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones