SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Fala zbrodni

2003 - 2008
40 min.
7,1 21 468
ocen
7,1 10 1 21468
2 031
chce zobaczyć
Policjanci specjalnego oddziału OPZ zmagają się ze zorganizowaną przestępczością. Więcej Mniej
Fala zbrodni zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

"Fala zbrodni" opowiada o specjalnej jednostce policji o nazwie OPZ, która została stworzona do walki z przestępczością zorganizowaną. Nowy oddział jest skuteczny. Rosyjska mafia o nazwie Siergiejskaja wchodzi na polski rynek likwidując jednocześnie konkurencyjne grupy krajowe. Na czele tej organizacji staje tajemniczy Sergiej, który"Fala zbrodni" opowiada o specjalnej jednostce policji o nazwie OPZ, która została stworzona do walki z przestępczością zorganizowaną. Nowy oddział jest skuteczny. Rosyjska mafia o nazwie Siergiejskaja wchodzi na polski rynek likwidując jednocześnie konkurencyjne grupy krajowe. Na czele tej organizacji staje tajemniczy Sergiej, który pojawi się dopiero pod koniec filmu. Budrys jeden z policjantów OPZ zostaje zaszantażowany i zmuszony do tego, aby został informatorem mafii. Tymczasem ginie płatny morderca Siergiejskiej, a następnie zostaje wprowadzony na rynek nowy narkotyk o nazwie Hax. Szajba i Czarna odkrywają wytwórnię i krzyżują plany Siergiejskiej. Zaczyna się ostra walka OPZ z mafią, policja tym bardziej jest zawzięta, bo rosyjska grupa postrzeliła najlepszego człowieka OPZ, Rafalskiego. Specjalny oddział policji już wie o wszystkich planach Siergiejskiej i ma zamiar dopaść Sergieja, który ukrywa się w Rosji. Następuje jego ekstradycja do Polski i próba odbicia go przez żołnierzy jego mafii.

na podstawie
Måns Mårlind (pomysł) /
studio
ATM Grupa S.A. (produkcja wykonawcza) / Magna Entertainment (produkcja wykonawcza) / Telewizja Polsat
tytuł oryg.
Fala zbrodni
inne tytuły
Magdalena Schejbal ubiegała się o rolę "Czarnej". Ostatecznie angaż otrzymała Agnieszka Dygant.
Początkowo to Anna Chodakowska miała zagrać rolę Renaty Lemańskiej jednak w ostatniej chwili zrezygnowała z udziału w serialu. Angaż otrzymała Dorota Kamińska.
W odcinku 15 "Terror na żywo" podczas sceny w której Szajba i Młody wsiadają do windy, w lustrze odbija się operator.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych