For All Mankind (2019)
For All Mankind: Sezon 2 For All Mankind Sezon 2, Odcinek 10
Odcinek For All Mankind (2019)

Siwy

The Grey 1h 16m
8,7 215
ocen
8,7 10 1 215
For All Mankind
powrót do forum s2e10

Po takim sobie, rozwlekłym i telenowelowatym sezonie, ostatnie trzy odcinki były naprawdę dobre. Szkoda tylko że przygotowanie gruntu pod ten wybuchowy finał trwało ponad połowę sezonu.
Ed pokazał że wciąż ma "right stuff". Wyciągnął wnioski z poprzedniego kryzysu i tym razem rozwiązał go modelowo, nie tracąc kontroli nad sytuacją ani na chwilę. Poza tym wyciągnął Gordo z impasu i sprawił że ten odzyskał Tracy (nawet jeśli tylko na krótką chwilę...). Gordo mi cholernie zaimponował, pokonując własne demony, w zasadzie siłą własne woli. Obrał cel i go zrealizował. Respekt. Finał wątku jego i Tracy prawdziwie słodko-gorzki.
Ellen i Tom Paine (oraz Bradford) mają krew Stevensów na rękach. I o ile Tom był sprawnym biurokratą ale i ignorantem; Ellen wiedzy na temat niuansów NASA odmówić nie można. Straciłem dużo sympatii do tej postaci.
Karen jest kompletnie popieprzona. Pod koniec pierwszego sezonu wydawało się że wychodząc z cienia Eda odnalazła siebie, przestała być wydmuszką, idealną pokazową żoną astronauty. W drugim sezonie zachowuje się irracjonalnie. Edowi chyba będzie lepiej bez niej.
Mam nadzieję że Margo i Siergiejowi (Adamczykowi ;) ) wyjdzie.Pomijając zagmatwaną sytuację i naciski polityczne, pasują do siebie. Plus autentycznie fajna rola Adamczyka.
Wydaje mi się że sezon 3 przyjmie formułę bardziej przypominającą rozpisany na kilka lat sezon 1 niż 2. Obstawiam że nie skoczymy od razu do roku 1995 i załogowej misji na Marsa, spodziewałbym się połowy-końcówki lat 80tych i pokazania budowania międzynarodowej współpracy a lot na Marsa będzie raczej finałem sezonu, jeśli nie serii.
Poza tym chcę zobaczyć Kelly Baldwin latającą na Tomcatach :)

SzalonyChemik

Nie zachowuje się irracjonalnie jest postać jest wręcz perfekcyjnie napisana i wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak mocno to wszystko się klei i ma sens. Ktoś bardzo doświadczony pisał tą postać.


Nie ma w jej zachowaniu niczego irracjonalnego.
Sam przechodziłem podobną przemianę i zachowywałem się tak samo.
I tak ich związek raczej nie miał już racji bytu, to nie jest ta sama osoba.

Zetnakatel

Szkoda tylko że zapomniała iż rozmowa jest najlepszym sposobem rozwiązywania problemów i konfliktów. Rzeczy w rodzaju nakłaniania Eda do powrotu do latania a potem robienie mu problemów z tego powodu. Pójście do łóżka z Dannym i potem traktowaniem tego jakby to nic nie znaczyło (dla niej samej). Wygadanie się przed Edem tuż przed lotem w taki sposób (albo buzia na kłódkę do jego powrotu albo od razu kawa na ławę).
Moim zdaniem są to przykłady zachowań irracjonalnych. Nie znaczy to że twierdzę że postać jest napisana źle czy niespójnie.

Zetnakatel

Też się zgadzam, postać Karen (zaraz po Gordo) jest najlepiej napisaną w 2 sezonie. Przemiana jak najbardziej na plus, jej wątek bardzo mi się spodobał i ciekaw jestem jak rozwiną to w 3 sezonie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones