PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840024}

Gambit królowej

The Queen's Gambit
8,1 166 115
ocen
8,1 10 1 166115
6,9 36
ocen krytyków
Gambit królowej
powrót do forum serialu Gambit królowej

Nie wiem czy to prawda, jednak fakty bijące z serialu są zero jedynkowe. Wiem, że dla niektórych to oczywista oczywistość ale da się zauważyć 2 "niekontynuowane" motywy:

1 - modelka była podstawioną agentką KGB, która tylko udawała zwiewną damulkę. Miała po prostu upić główną bohaterkę przed grą z arcymistrzem.

2-Telefon w pokoju hotelowym był na podsłuchu. Dla tego ten agent CIA zabronił głównej bohaterce z niego korzystać. Podczas ostatniej partii szachów arcymistrz z wkurzoiną miną (nie chciał) wykonał ruch szachowy, który był dziwny, i nie był planowany przez gl. bohaterów.

Wsio wskazuje na KGB, ale to moja teoria. Choć fakty same się nasuwają racji mogę nie miec. Co sądzicie?

Chodzi o to że to fajny motyw. Podsunąć coś widzowi ale nie kontynuować tego. Żeby widz sam się kapnal że coś śmierdzi.

ocenił(a) serial na 8
trojan87

Bardzo trafne spostrzeżenia, też mi te wątki utkwiły w pamięci

ocenił(a) serial na 10
trojan87

Wszystko prawda modelka to jaskółka z KGB podsłuch w Moskwie był ale przegapiłeś Meksyk gdzie przed finałem sowieci "przygotowali" tequile mamie.

ocenił(a) serial na 6
nocnymarian

nie ma na to żadnych dowodów, mama chorowała więc wykończyła się sama, poza tym efekt by był gdyby Beth wiedziała przed meczem a nie po. Oczywiście że podsłuch by był w pokoju hotelowym ale w filmie go nie było.

ocenił(a) serial na 10
TheBadGoodAndUgly

Zgoda te rzeczy nie są podane na tacy acz sprytnie niedopowiedziane KGB w windzie i ich rozmowa mama skarżyła się na tequile w efekcie na finale puste krzesło co zaprzątało głowę jej bardziej niż sytuacja na szachownicy to samo w Moskwie ekipa rozkminiła wszystkie możliwe logiczne warianty na co była przygotowana o czym on wiedział bo ich też słyszał konsekwencją było inne nielogiczne zagranie jej spojrzenie na sufit przebłysk geniuszu....ten serial ma świetnie rozpisane i rewelacyjnie zagrane role świetny montaż zdjęcia dla mnie perełka polecam obejrzeć UWAŻNIE na raz.

ocenił(a) serial na 6
nocnymarian

sam sobie przeczysz - gdyby Borgow lub KGB podsłuchało w filmie ich rozmowę telef to nie musiałby nielogicznie i nerwowo zagrywać któregoś (sic!) z kolei ruchu po wznowieniu, tylko od początku wznowionej partii zagrałby inaczej niż oni założyli. Inaczej trzeba byłoby założyć że był już przegrany z chwilą przerwania partii - o czym on i cały jego sztab nie wiedział - ha ha. Doszukujecie się na siłę rzeczy których nie ma, "logika" filmu nie przewidziała

ocenił(a) serial na 10
TheBadGoodAndUgly

Jeszcze raz:w Moskwie zagrali najlepsi których wcześniejsze partie były opisywane w książkach i magazynach-tak pod kątem gry znali się jak łyse konie-tak amerykanie zagrali zespołowo-tak przed przerwą zapisujesz swój następny ruch-tak Borgov słyszał ich rozmowę wg mnie tak ciebie nie a teraz sedno sprawy to nie był serial o nim a o niej jej geniuszu i nietuzinkowych
zagraniach wszystko szło po jego myśli do momentu spojrzenia w sufit przeanalizowania wszystkich opcji po czym nie dała mu żadnych szans.PS Borgov od początku zdawał sobie sprawę że jest po prostu lepsza.

ocenił(a) serial na 6
nocnymarian

mieszasz - co to ma do rzeczy, Sowieci też grali zespołowo na Borgowa, co jest zresztą zgodne z historią, nie szło po jej myśli bo spojrzała w sufit dopiero po zaskakującym desperackim ruchu Borgowa, który miał problemy żeby odpowiedzieć na jej ruchy od początku bo ich nie znał, to ona ich podsłuchała a nie oni ją i to jest BZDURA

ocenił(a) serial na 10
TheBadGoodAndUgly

Polecam obejrzeć tym razem UWAŻNIE sowieci cały czas grali "zespołowo" i to ich była siła (partia) nie podsłuchiwała tylko była świadkiem narady do wcześniejszej gry nie musiała podsłuchiwać była lepsza.

ocenił(a) serial na 6
nocnymarian

dwa razy przegrała i się konsultowała a była lepsza tjaaaa

TheBadGoodAndUgly

Rzeczywiście prezentujesz logikę arcymystrza szachowego:). A skąd wiesz, że Borgov nie zagrywał do pewnego momentu według podanego wrozmowie telefonicznej scenariusza posunięć ? Może chciał uśpić czujność by zadać cios w odpowiednim momencie. Zresztą podczas rozmowy były rozpisane bardzo rózne scenariusze posunięć. A już ta wypowiedź odnośnie wątpliwosci odnośne podsłuchów bo nikt tego nie powiedział wprost jest oderwane od realiów czasów "zimnej wojny". Czy według ciebie Townes był gejem mimo, że takie słowo przecież nie padło? A może zabrał kumpla do Las Vegas czysto towarzysko na wódkę i by pograć w kasynie w wolnym czasie oczywiście ?

ocenił(a) serial na 6
Filbo

No prezentuję, z każdym ruchem miał coraz mniej możliwości a jego gra była rozszyfrowana, poza tym skoro wiedział dlaczego był zdenerwowany (może udawał zdenerwowanie żeby się nie dowiedziała, że była podsłuchiwana ha ) i wykonał ruch desperacki dość nieoczekiwany. Jakie były realia "zimnej wojny" to ja wiem pytanie czy lewicowy Netflix wie lub chce wiedzieć. Każdy element tego serialu wskazuje celowe odsuwanie tych elementów, które mogłyby Rosjan urazić - głupi pracownik Depart Stanu, jakieś dewotki, i mili sympatyczni Rosjanie kibicujący przeciwnikowi.

TheBadGoodAndUgly

Zwróć uwagę na gest Borgova przy nieoczekiwanym posunięciu pionkiem. Ten gest mówił wręcz"mam cię ". Co do kibicujących jej Rosjan to faktycznie przerysowane. Może kibicowali bo jest kobietą bez względu na narodowość? Trochę naciagane. Akurat w tym serialu jest bardzo mało lewackiej poprawności. I za to autorzy mają u mnie duży plus. Nie ma liżących się kobiet z ich rozterkami wplecionych na siłę w poboczne wątki . Albo gejów trzymających się za ręce. Jedyna scena seksu 30 sekundowa była w ubraniu:)

trojan87

Zgadzam się z tą teorią. Nasuwała się podczas oglądania, że telefon od modelki akurat w tym momencie przed pojedynkiem nie był przypadkowy. KGB. Serial świetny. Obejrzałem od dnia premiery już kilka razy. Na początku nastawienie moje było sceptyczne. Na Netflixie nie ma zbyt wielu pozycji wartych obejrzenia. Po kolejnych powtórzeniach zacząłem odkrywać ludzi z dalszego planu scen. Statystów. Ich miny, gesty. Zafiksowałem się. Może dlatego, że kiedyś grałem w szkolnych turniejach a może dla tych pięknych oczu. Piękna scenografia, muzyka i ten klimat lat 60-tych. No i szachy:). Choć jedna niedoróbka aż w oczy biła. Beth została wysłana po 3 paczki fajek. Sprzedawca kładzie na blacie jedną. Gdy przegląda Przegląd Szachowy trzyma najpierw karteczkę by w następnym ujęciu pojedynczą paczkę fajek. Wychodzi ze sklepu nadal jedna paczka. A wchodząc do domu ma już trzy.

trojan87

A jaki mógł być przekaz tej bierki, którą Dorociński na koniec partii oddaje Beth? Też doszukuję się w tym jakiegoś dodatkowego sensu...

ocenił(a) serial na 7
Anturium

myślę, że to po prostu metafora, że oddaje jej tytuł mistrza

ocenił(a) serial na 6
trojan87

1. Nie ma dowodów w ten sposób można każdego podejrzewać
2. Borgov był wkurzony bo czuł że przegrywa -co to znaczy że zrobił ruch wbrew sobie? Z tego co zrozumiałem plan ustalili przez telefon, gdyby Borgov wiedział o tym powinien poprowadzić grę inaczej, całą grę a nie tylko jeden ruch, bo to za mało.

ocenił(a) serial na 6
TheBadGoodAndUgly

i jeszcze jedno w którym miejscu agent ostrzega ją przed podsłuchem, nic takiego nie znalazłem

ocenił(a) serial na 10
TheBadGoodAndUgly

A Ty dalej swoje to są smaczki nie powiedział że jest na podsłuchu ale nie odbieraj sama (bo jest na podsłuchu) " gdyby Borgov wiedział o tym powinien poprowadzić grę inaczej, całą grę a nie tylko jeden ruch, bo to za mało" to było dokończenie a nawet końcówka więc sytuacja na szachownicy już jakaś była.

ocenił(a) serial na 6
nocnymarian

Nie wymyślaj "smaczków" których nie ma. Nie powiedział "nie odbieraj sama" - "Druga: wpuszcza pani tylko mnie
i odbiera telefon ode mnie". O podsłuchach nic nie było, przecież dobrzy Rosjanie nie podsłuchują mogą co najwyżej dzwonić z głupimi propozycjami - tak należy to rozumieć

ocenił(a) serial na 10
TheBadGoodAndUgly

E o7 24 min rozmowa w samolocie 3 reguły 2-nie otwierasz drzwi i nie odbierasz sama telefonu chyba że ja zadzwonię o podsłuchach nie było mowy.

ocenił(a) serial na 6
nocnymarian

człowieku z logiki zarobiłbyś dwóję - "nie odbierasz sama telefonu chyba że to ja dzwonię" czyli ma odbierać z nim jak on dzwoni no ciekawy koncept

ocenił(a) serial na 10
TheBadGoodAndUgly

On i tak nigdy by nie zadzwonił bo mieszka za ścianą

nocnymarian

Dobre:)

ocenił(a) serial na 6
nocnymarian

czyli dialog nie miał sensu (to fakt) podobnie jak wasze domniemania

ocenił(a) serial na 7
trojan87

Modelka była raczej zazdrosna o Benny'ego, co zostało wprost pokazane, dlatego chciała się zemścić na Beth, nie ma żadnych przesłanek za tym, że mogło to być KGB. Z drugiej strony Beth sama stwierdziła, że jej stan nie miał znaczenia - i tak by przegrała, bo była wtedy po prostu gorsza od Borgova.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones