PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122540}

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd Gig

Kōkaku Kidōtai S.A.C. 2nd GIG
8,2 3 688
ocen
8,2 10 1 3688
8,0 2
oceny krytyków
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd Gig
powrót do forum serialu Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd Gig

azunime od 12 lat nie czaje aż takie brutalne seksu dużo w sumie sam się przekonam bo jak skończe 1 sezon to biore się za 2

Chucky_Tbg

A co to - filmy od 18 to od razu krew i sperma na ścianach? :) GiTS to twór dość skomplikowany, 12-latek raczej go nie ogarnie :P

ocenił(a) serial na 10
Chucky_Tbg

Ghost powinien być minimum od 18 lat wzwyż. Choć mówiąc szerze i tak większość nawet dorosłych odbiorców zostanie przytłoczona światem Ghosta i nic nie wyniesie z niego. Jednak dla ludzi lubiących wysilić szare komórki podczas seansu to jest prawdziwa uczta.

martinez88

Czyli ta baja jest za mądra dla ludzi poniżej 18 roku życia?
Wiesz, raczej ciężko "wysilić szare komórki" patrząc na prześwitujące przez bluzeczkę cycki. Moim zdanie nie lada wysiłkiem musi być oglądanie tej bajki. Myślę również, że ograniczenie wiekowe to zwykły zabieg, którego celem jest wmówienie widzowi, że ogląda coś poważnego. Oczywiście nikogo nie chcę zbijać z toru, ale prawda jest taka, że fascynacja filmem animowanym, tak samo jak zabawa klockami lego, powinna z wiekiem minąć.

ocenił(a) serial na 10
Pinzel

Jak widząc 3/4 społeczeństwa podniecających się wysokobudżetowymi filmami to myślę, że tematyka Ghosta jest tak niszowa, że i tak mało który nieletni byłby zainteresowany tym filmem. Obejrzeć może oczywiście, bo jest ciekawy estetycznie, ale czy pojmie? Jeśli piłeś bezpośrednio do mnie, z aluzją filmy animowane = klocki lego, jest mylna, bo raczej chodzi tu o fantastykę niż o styl kinematografii.

martinez88

Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Mam rozumieć, że prześledziłeś gust całej populacji, a dane którymi się posługujesz są wynikiem Twoich badań? Życzyłbym nie tylko sobie, żeby 3/4 społeczeństwa w ogóle fascynowało się kinem, a jakim to już zupełnie inna kwestia. Zastanawiam się tylko po co formułujesz tak zawiłe posty zamiast od razu napisać: "Mam skończone 18 lat i jestem bardzo inteligentny, bo oglądam i rozumiem filmy animowane dla dorosłych, a wszyscy inni są skończonymi idiotami". Gratuluję dorosłego podejścia do życia. No i ten "styl kinematografii"! Kolego, nie dość, że wysysasz z palca dane statystyczne, to jeszcze tworzysz nowe pojęcia. Domyślam się oczywiście, że chodziło Ci o gatunek filmowy jakim jest film animowany. Kreskówki ze względu na swój charakter kierowane są przede wszystkim do dzieci, a ponieważ nie wszyscy ludzie z nich wyrośli, powstają dla nich takie oto produkcje. Skoro Ghost jest takim świetnym filmem, dlaczego nie powstał w wersji fabularyzowanej? Zapewne dlatego, że jego fabuła nie zainteresowałaby żadnego reżysera, nie mówiąc już o widzach. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Pinzel

Kreskówki nie są skierowane wyłącznie dla dzieci w przypadku tworu jakim jest japońskie Anime. Zachęcam do lepszego zapoznania się z tematem. A dopiero potem wyciągnie daleko idących wniosków.


A co do samego serialu , to może 18 jest lekko zawyżona. Niestety zgadzam się z przedmówcą który słusznie powiedział ze ten serial nie będzie zrozumiały. Jest to Anime polityczno-sensacyjne i wiele wątków jakie są zawarte w jego fabule jest zdecydowanie skierowanych do widza dorosłego , i do takiego celowany był ten serial. Jak i z resztą całokształt tematyki związanej z Ghost In The Shell.

Pinzel

Do Pinzela: Z reguły powstrzymuje się od ataku bez argumentów. Wiele osób ulega emocjom na filmwebie. Tutaj nie wytrzymałem i zrobię to jak 3/4 społeczeństwa. To co mnie uderzyło: "Kreskówki ze względu na swój charakter kierowane są przede wszystkim do dzieci, a ponieważ nie wszyscy ludzie z nich wyrośli, powstają dla nich takie oto produkcje". Z tego wynika, że ja (student "x"-roku biotechnologii; narzeczony, szachista) i niektórzy mi podobni są infantylnymi i niedojrzałymi emocjonalnie osobami.

Skoro jesteś taki mądry i wszystko wiesz lepiej, a w dodatku w Polsce zwykli "zjadacze chleba" stanowią wg Ciebie mniejszość (p. Martinez88 użył stwierdzenia "3/4 społeczeństwa" w znaczeniu jako "większość społeczeństwa"), to włącz swoim dzieciom "Welcome to Pia Carrot" - pełnometrażowy hentai, przecież też jest animowaną kreskówką.
P.S. Nie chce zaczynać kolejnej wojny p. Pinzel. Doceniam twój racjonalizm (" wysysasz z palca dane statystyczne"), ale czasem w pewnym momencie należy przystopować. I jeszcze jedno, "bajka dla dzieci" i filmy animowane łączy tylko styl kinematografii, a nie domyślny odbiorca. Gdyby było tak jak napisałeś to film stworzony całkowicie komputerowo byłby "bajką" dla dzieci.

Pozdrawiam

Pinzel

Oj Pinzel, Pinzel. Właśnie przybiłeś sobie łatkę kwazi-intelektualisty, który będą poważnym i szanowanym obywatelem nie może pojąć swym ograniczonym umysłem, że polskie społeczeństwo jest skażone takimi wynaturzonymi mutantami, jakimi są dorośli oglądający "bajki". Bo jak można oglądać bajki w tym wieku?! Otóż można, i gwarantuję, że sam to robisz. Czym innym jest gruba większość filmów? - bajkami zrealizowanymi w inny sposób niż animacje. Pozdr.

Pinzel

""Skoro Ghost jest takim świetnym filmem, dlaczego nie powstał w wersji fabularyzowanej?""

Jak to nie powstał? A 2 filmy fabularne (pełnometrażowe) to niby co ma być? No chyba, że jako "fabularyzowany" masz na myśli film z prawdziwymi aktorami? Jeśli tak, to najwyraźniej bardzo niewiele wiesz na temat japońskiej kultury filmowej. Inna sprawa że nie każdy musi się znać na wszystkim, ale jak się nie znasz to siedź cicho.

Ma prawo Ci się nie podobać, ale fakt że coś jest niszowe dla nas nie oznacza że w Japonii jest tak samo. Inny świat i tyle. A poglądy innych ludzi warto szanować, często mogą wynikać z głębszego rozumienia tematu. No chyba że uważasz że od nikogo nie możesz się nic nauczyć....

I cytat na koniec "Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones