PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628533}

Hell on Wheels: Witaj w piekle

Hell on Wheels
7,8 5 178
ocen
7,8 10 1 5178
Hell on Wheels: Witaj w piekle
powrót do forum serialu Hell on Wheels: Witaj w piekle

No i po mym oglądaniu Hell on Wheels, ale po serii zabawnych i tragi-komicznych zdarzeń odpuściłem sobie- jest tyle innych seriali, bym miał się tu „bić” z takim gniotem.
Co tu mamy? Po całkiem klimatycznym pilocie i szeregu wpadek (wybaczamy!- wszak to pilot!), gładko raczą nas pierwszym odcinkiem, gdzie poznamy bogatą (lub ubogą…) wyobraźnię scenarzysty…
Acz po kolei zadam pytanie, które już w pilocie mnie zaciekawiło:
- skąd wiedział nasz bohater, że dany żołnierz (cel jego morderczych zakusów) odwiedzi kościół i podejdzie do konfesjonału? Hmmm. Ujmijmy, ze na potrzebę mocnego otwarcia chłopka dostał cynk od scenarzysty, ale dalej mamy już co lepsze perełki….
Indianie- no i oto klasyczni Czerwonoskórzy, niemal wycięci z lat 70- tych. Głupi zresztą jacyś i nieudolni… Jeden z nich sam zapuszcza się za dwójką białych i oczywiście co? Dostanie w lampę od baby z Niu Jorku… Dryjcie Narody! A jak nieudolne bydle zginie (killer blond In action), to go współplemieńcy nie odnajdują, wszak to z 15 metrów, szmat trawy i krzaczorów do przejścia. Ba, pewnie tak się wkurzyli na tego partacza, że nawet ciało współplemieńca zostawiają niepogrzebane, mimo że obozowisko białych uprzednio doszczętnie plądrują… Z drugiej strony racja- jak ciele dał się zabić, niech leży!
Ale za to pojawia się pani w odrostach (skąpstwo kadr na etat blondynki został osłodzony nieudolnym farbowaniem, do tego mocny makijaż- jakże typowy dla kobiet w prerii…, tam bez umalowanych oczu ani rusz… Litości!
Pierwszy odcinek!!! Na moment przejdźmy do naszego Głównego Bohatera, ten podstępnie uwięziony, wyswobodzi się ( a jakże), wszak nie po to gwóźdź wystaje, by kajdany nie mogły zostać wyrwane. Taki to chwat. Potem następuje kulminacja radości wolnej amerykanki umysłowej: podam fakty, połączenie to koktajl, a raczej wiadro pomyj;
- południowiec, kojarzony jako plantator, jest poszukiwany w miasteczku, na pewno nagroda jest za tegoż, kto może mu pomóc?
- namiot pełen czarnych, to wszak oczywiste, dlaczego? Pytam, bom głupi- to empatia Czarnych, wczoraj im kajdany zdjęto, dziś oni Białych oswabadzają, takie Panie tu ewolucyjny mają miejsce…
Zatem kto pomaga… Ku-Klux- klan powinien oprotestować tę produkcję., ;)
Dość. Na pilocie od „ple jera” odkryłem stop, na kompie delete. Rozbrat wzięty. Precz mi z takim kałem filmowym!
Na obronę powiem, że serial ma Świenty klimat, zamysł i realia tudzież frapujące… Niemniej po powyższych rewelacjach aż nadto mi starczy tych ozdobników, dzięki którym wszystko ładnie się ułoży…
Zwłaszcza, ze nasz gwoździowy Hero ma we wspomnieniach małżonkę „ przypadkowo” podobną do killer blondynki, która w tzw. Międzyczasie zdążyła pobić Dr Quinn i się sama zszyła usztywniaczem do stanika. Znów tępi Czerwonoskórzy jej nie wytropili, a do tego powinni dostać mandat od leśniczego, bo w małym gaiku zostawili niezgaszone ognisko, sikać nie mieli czym, czy co? Jakby całą preria spłonęła, to co by powiedzieli w domu? No właśnie…

zsamot

Człowieku... Nie twierdzę, że nie masz racji, może masz, oglądałem pierwszy odcinek zaraz po premierze czyli już z rok temu najmniej, ale... Piszesz tak chaotycznie, że tego nie idzie zrozumieć, po pierwszym przeczytaniu... Chociażby to zdanie: "- południowiec, kojarzony jako plantator, jest poszukiwany w miasteczku, na pewno nagroda jest za tegoż, kto może mu pomóc?". Sorry ale po prostu nie rozumiem co dokładnie w tym miejscu wytykasz...
Mam nadzieję, że odpowiedź nie będzie w stylu "wróć się do podstawówki tam uczą czytać", bo i mój post nie miał na celu obrażać. Po prostu przeczytałem Twoją wypowiedź z ciekawości, a męczyłem się nad nią okropnie:)

ocenił(a) serial na 9
DCiebiera

Mam tak samo jak ty.

skalp_el

...miasto moje a w nim....

DCiebiera

Jak może mieć rację? Przecież opisuje zupełnie inny "serial" a raczej odcinek. Gdyby tak pisał Sienkiewicz, nigdy bym nie przeczytał "janko muzykanta"... koszmar.

ocenił(a) serial na 5
DCiebiera

Stylizacja celowa...

Tym co sie podobało... zazdroszczę, przed nimi wiele podobnych "hitów", jest co oglądać...

zsamot

Przeczytałam. Może i racja. Współczuję nastawienia, tj. gdybym tak filmy oglądała w odniesieniu do rzeczywistości- to wszystkie doprowadzały by mnie do szału (część tych wybitnie irracjonalnych to robi)

ocenił(a) serial na 5
kult_urka

Czyli logika, odniesienie do epoki - nieważne? Bo to film? No to już wolę obejrzeć "Shreka". Przynajmniej jest zabawnie.

zsamot

Dalej ściągaj seriale ... i wiesz co pisz scenariusze. Po tym co "napisałeś" uważam, że całkiem inny odcinek oglądaliśmy.

ocenił(a) serial na 9
zsamot

Czepiasz się trochę na siłę. To, że blondynka jest umalowana? Jak by to miało być "akuratne" historycznie to połowa miasta nie miałaby zębów, cera jak papier ścierny i tona brudu, a wszystkie dziwki przeżarte syfem. Ale współczesny widz nie chce oglądać szczerbatych brzydkich ludzi, tylko ładnych bohaterów, dlatego trzeba nieco oswoić rzeczywistość.

ocenił(a) serial na 5
tomash_10

Twierdzisz, że "współczesny widz" jest głupi?

ocenił(a) serial na 9
marscorpio

Nie, twierdzę że widz nie chce oglądać serialu, w którym postaci są brudne i schorowane. Gdyby Eve miała dwa zęby, trądzik zżerający pół twarzy i syfillis, raczej nikt by z nią nie sympatyzował. Gdyby Buchannon miał marskość wątroby i chodził co rusz do burdelu też nie doczekałby się fan clubu. Wiadomo - pozytywni bohaterowie są ładni i zdrowi, a jak ktoś musi mieć zepsute zęby to będzie to Indianiec albo jakiś zbój. Tak się robi żeby nie odrzucać przypadkowego widza (wiadomo die hardowi fani westernów byliby szczęśliwi gdyby rzeczywistość była wiernie oddana) bo kasa się musi zgadzać

ocenił(a) serial na 5
tomash_10

Czyli współczesny widz jest głupi. ;-)

ocenił(a) serial na 6
tomash_10

Nie przesadzałabym. może najładniej nie pachnieli, ale istnieją ludzie ładni (tak, wiem, trudno się z tym pogodzić ;) ), więc całkiem prawdopodobne że główni bohaterowie tak by wyglądali (no, oprócz prostytutek, tu się zgadzam). Poza tym Bohannon chodził cały czas przybrudzony (no fakt, trochę za białe zęby ;) ). Cullen i Lilly byli jeszcze dość młodzi, więc możliwe że wyglądali dobrze, Lilly całe życie była "robiona", dbała o siebie, a odrosty? włosy od słońca płowieją nierównomiernie, akurat te zarzuty są dziwne. Najbardziej mnie razi niedopasowanie aktorów do postaci. Mam wrażenie, że są przeniesieni z XXI wieku i przybrudzeni lekko. A przecież gusta co do wyglądu się zmieniają. A Bohannon i jego dziewczyny wyglądają czasami jak z wybiegu z XXI w. Mimo że pan B. wygląda niesamowicie ;). Rozumiem, że główni bohaterowie mają być piękni (widać w seriali, że każda z tych postaci ma powodzenie), ale nie przekonuje mnie dobranie twarzy. Wg mnie wtedy obowiązywały trochę inne kanony piękna. Ale to taki mały minus, tak jest prawie w każdym serialu.

ocenił(a) serial na 5
zsamot

Co do serialu, zgadzam się. Nie dooglądałem nawet pierwszego sezonu, poprzestałem bodaj na 8 odcinku. Western to niegdyś był mój ulubiony gatunek filmowy. Ale to to nie to.

Co do Twojej wypowiedzi, momentami piszesz nieprecyzyjnie. Stylizacja nie-stylizacja, ale wolałbym rozumieć zarzuty, które stawiasz serialowi. Tym bardziej że pewnie bym przystał na wszystkie, gdyż odnajduję w tej Twojej wypowiedzi podobne odczucia, jakie towarzyszyły mnie podczas kontaktu z HoW. Oczywiście, przystałbym, gdybym tylko wiedział, czego niektóre z tych zarzutów dotyczą. ;-)

Pośpiech szkodzi. Lepiej napisać coś spokojniej, ale - w uporządkowany, klarowny sposób.

zsamot

wszystkim pragnącym realiów lat 1870 polecam Deadwood:) naprawdę warto

ocenił(a) serial na 5
holy_shit_89

Sprawdzę. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones