PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618075}

Impersonalni

Person of Interest
7,9 12 287
ocen
7,9 10 1 12287
Impersonalni
powrót do forum serialu Impersonalni

Właśnie zwiedziłem 44 minuty pilotowego ocinka i mam mieszane uczucia odnośnie decyzji CBS. Zapłacili mase forsy za rolę Michael'a Emerson'a ale to James Caviezel jest tu gwiazdą. Aktor który grał w kilkunastu średnich filmach i bardzo monotonnym serialu The Prisoner (ciekawa rola ale strasznie rozwleczony ten miniserial) w pierwszym odcinku (premiera 22.09) jest bardzo przekonujący. Emerson czyli Finch w serialu trzyma poziom i gra osobę o podobnym charkaterze co w LOSTach.
Serial ciekawie się zapowiada (motyw jak w większości seriali czyli poznawanie głównych obhaterów, motywy działan i jedno-odcinkowa sprawa plus grubsza warstwa fabularna możliwa do pociagniecia przez kilka odcinków), fajne zwolnienia, przejścia scen, kamera niebanalnie się prezentuje plus retrospekcje.
Ja osobiście będę śledził kolejne odcinki, w prawdzie FALL 2011 dla mnie zapowiada się bardzo interesująco (TBBT S05, Supernatural S07, Fringe 04, Haven S02 kończy się podobnie jak Breaking Bad S04 i Alphas S01 ale za to ciag dalszy The Walking Dead S02, Dexter S06 i nowości takie jak Terra Nova i Grimm) myślę, że znajdę i na P-o-I jeszcze czas.

A jak wam podoba się ten serial? Jak gra Emerson razem z Caviezel'em? Dużym plusem jest chyba tempo i tylko krótkie monotonne wstawki z retrospekcji.

ocenił(a) serial na 7
temptershell

Ja się waham co dać za ocenę. Emerson cały czas przypomina mi Bena z Lost też mówił o liczbach listach i to jak przekonał Calvieleza do współpracy przypominało mi jak wkręcił Saida w zabijanie dla siebie ludzi. Tam też było o celu w życiu i stracie ukochanej, poza tym myślałem że będzie mocniejszy, a tu Calvaliez biegał bił i strzelał ludziom w nogi. Dobrze też, że maszyna którą zbudowała postać grana przez Emersona nie znajduję się na wyspie xd Ale możliwe że zobaczę kolejny odcinek, póki co nie daje oceny.

temptershell

Dla mnie odcinek rewelacyjny. Na razie 8/10

temptershell

do ulubionych nie dodam ale serial(e01) na pewno jest przyzwoity.

eete

Ocenianie serialu po obejrzeniu jednego odcinka jest głupotą. Zawsze oceniam serial po obejrzeniu przynajmniej jednego całego sezonu, nie podoba mi się to wystawiam swoją ocenę, podoba się to nie wystawiam oceny tylko oglądam kolejne sezony.

Wracając do odcinka - sam odcinek oceniłem na 9. Naprawdę świetna robota, po zeszłorocznej klapie J.J. Abramsa - Undercover teraz wrócił z pilotem naprawdę świetnie zapowiadającego się serialu. Od początku do końca super się ogląda, gra aktorska na wysokim poziomie. Postać pana Fincha bardzo przypomina Bena z Lost, ale najwidoczniej Emerson się doskonale czuje w takich rolach bo zarówno w Zagubionych jak i Person of Interest wygląda bardzo wiarygodnie. Caviezel również świetnie, sceny retrospekcji też bardzo fajne. Muzyka bez zarzutu. Serial zapowiada się jak na razie bardzo ciekawie.

n_nowak

dlatego nie oceniam jeszcze :) jednak nie oszukujmy się - podobnie jak przy poznawaniu ludzi czy rozmowie o pracę pierwsze wrażenie jest ważne.. dla mnie OK i liczę, że się rozkręci :)

ocenił(a) serial na 9
n_nowak

Dokładnie, więcej będzie można powiedzieć dopiero za kilka tygodni, bo taki The Event też miał dobrego pilota, a kolejne odcinki były okropne.
Tutaj za serialem stoją nazwiska i widać ich wpływ na jakość produkcji. Gra aktorska nie była zła, choć Emerson może wyciągnąć z siebie więcej jak tylko będzie chciał (trochę to kulenie jest słabe, ale mniejsza o to). Reese zapowiada się na ciekawą postać, mam nadzieję, że urozmaicą jego przeszłość, bo na razie jest dość oklepana. Liczę na rozwój wątku z maszyną, bo jeśli nie będą tego zgłębiać (i przeszłości Fincha), to serial się znudzi. Dialogi są fajne, ambitne, widać profesjonalną rękę Nolana. Podobają mi się ujęcia z kamery.
A tak w ogóle, to w serialu pojawiło się nawiązanie do lost: http://www.darlton.pl/phpbb3/viewtopic.php?p=49942#p49942 i do fringe: http://www.darlton.pl/phpbb3/viewtopic.php?p=49967#p49967 Lubię takie easter eggi, dodają smaczku. :)

temptershell

Dla mnie taki sobie , liczyłem na dłuższe wprowadzenie.Coś niespecjalnie długo Reese musiał być przekonywany przez Fincha do wzięcia roboty.Dodatkowo skorumpowani gliniarze którzy złapali Reese'a to musieli być super profesjonaliści skoro żaden go nie przeszukał i nie znalazł granatu(Może takie czepialstwo z mojej strony ,ale po prostu rzuciło mi się to w oczy).
To dopiero pierwszy odcinek , zobaczymy co dalej.

ocenił(a) serial na 8
cuddy18

Mnie też jakoś strasznie uderzyło to że tak łatwo dał się przekonać, tak jakby ufał stuprocentowo pierwszej lepszej napotkanej osobie.. -Teraz będziesz ratować ludzi, - hmm Ok. Niemniej jednak całokształt nieźle, zobaczmy co będzie dalej ; )

ocenił(a) serial na 9
temptershell

Jak dla mnie zapowiada się wyśmienicie co prawda do tego serialu zwabiła mnie rola Michaela Emersona ale James Caviezel nawet dobrze wypadł w tym pilocie jak na razie jestem pod wrażeniem, zobaczymy jak będzie dalej.

DRSRng

A mnie przyciągnął Jonathan Nolan, koleś ma głowę do scenariuszy, myślę, że będzie to ekstra serial...

temptershell

Jeszcze nie oglądałam, ale mam taki zamiar- nie ukrywam, że przyciąga mnie Emerson- w Lost zagrał rewelacyjnie!!!

ocenił(a) serial na 9
temptershell

Chyba żartujesz. Gdyby nie Emerson to ten serial w ogóle byłby beznadziejny, ale i tak jest nieciekawy. W ogóle mnie to nie wciągnęło, kiepsko kręcony, w sensie, że nie podobają mi się ujęcia kamerą, no i cały ten pomysł w ogóle... maszyna jakaś. I teraz w każdym odcinku będą ratować kolejną osobę z listy... normalnie bardzo "ciekawe".

lostek815

Niestety muszę się zgodzić. Serial po pierwszym odcinku sprawia wrażenie mocno naciąganego, wszystko jest sztuczne włącznie z głównym bohaterem (Christian Bale w wersji uboższej). Emerson nawet nie daje rady, powtarza postać z Zagubionych i tyle.

Zoraj

Odcinek był na pewno ciekawy, nie nudził, miał sporą dawkę akcji. Za Caviezelem nigdy nie przepadałem i nie interesowałem się specjalnie tym serialem głównie z tego powodu że grał tam jedną z głównych ról, jednak skusiłem się i nie czuje się jakoś zawiedziony pilotem. Bohater jakiego gra sprawia wrażenie uboższej wersji Jacka Bauera, ale daje radę. Co do Emersona to się zgadzam, jego postać w pilocie okazała się odzwierciedleniem Lostowego Bena, ale mnie się jego gra podobała i podoba nadal. Zobaczymy co nam pokażą ci aktorzy w późniejszych odcinkach.

Jeżeli komuś się nie podobają ujęcia kamerą to nie znaczy że serial jest kiepsko kręcony. Dla każdego coś innego. Nie podoba się to trudno. Co do tego jak się rozwinie akcja i co będzie głównym wątkiem (raczej się taki pojawi) nie ma co spekulować bo twórców ogranicza tylko ich wyobraźnia. Pilot mnie nie zawiódł i moim zdaniem Caviezel gra w pilocie przyzwoicie (nigdy dotąd jego gra nie była dla mnie znośna).

temptershell

Jestem już po:) Zapowiada się ciekawie, ale z oceną jeszcze się wstrzymam.

temptershell

pilot był bardzo dobry, zachęcił mnie do oglądania kolejnych odcinków

ocenił(a) serial na 8
bulls2010

Pilot dobry, zapowiada się ciekawy serial, ale z Homeland nie ma szans, którego pilot był wyśmienity.

temptershell

Obejrzałem pilot dziś, ale spodziewałem się czegoś więcej szczerze powiedziawszy. Nie ma co oceniać serialu po pierwszym odcinku, ale będę oglądał na pewno.

ocenił(a) serial na 10
Adrenalina_fw

kojarzy mi się z Human Target ;p szkoda że skasowali:( ale ten serial będzie oglądany ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones