PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832286}

Lepsi niż my

Luchshe, chem lyudi
7,4 4 134
oceny
7,4 10 1 4134
Lepsi niż my
powrót do forum serialu Lepsi niż my

Samochody

ocenił(a) serial na 7

Dziwne, że samochody i ich rozwój stanął na XX wieku :) Wokół przeźroczyste ekrany, inteligentne roboty..
A ogólnie serial ciekawy, nawet z językiem rosyjskim w tle nie jest źle.

ocenił(a) serial na 9
Kamllo

Trochę jak w Czarnym Lustrze. Może chodzi o to, by stworzyć wrażenie, że ta przyszłość nie jest wcale taka daleka.

ocenił(a) serial na 8
obserwacja

Bo to zamysł autora SF. Może np w jego wizji produkcja aut zatrzymana została w któryms tam roku.

ocenił(a) serial na 8
Kamllo

Myślę raczej że twórcy uznali że aby pojazdy zrobić na miarę tamtych czasów ,trzeba by wydać sporo kasy na CGI i makiety. Robić to na pół gwizdka ,to lepiej nie robić wcale i tu się z nimi zgadzam. Nie bije po oczach tandeta, a fabule to nie zaszkodziło.

videomax

Też mam takie zdanie. Dodam od siebie, że uważam że te stare modele są całkiem nieźle "podpicowane" (może poza pierwszym samochodem Safronowa). Koleżanka żony Safronowa jeździ Focusem 2. Pokazują go chwilę ale jest s-tuningowany na "nowoczesnego". Nie gustuję osobiście w tuningu wizualnym samochodów poza fabrycznym ale takie na mnie wrażenie zrobiły te samochody.

Kamllo

Może twórcy chcieli przedstawić świat w alternatywnej formie. Generalnie źle to nie wygląda :)

Kamllo

Tam się Ładami nadal jeździ, Rosja motoryzacyjne zawsze była, jest i będzie do tyłu, chociaż najbogatsi mogliby brykać czymś bardziej futurystycznym...

ocenił(a) serial na 7
Sebastian_Sliwa

Oni przynajmniej mają własną markę auta i produkują sobie xD a my w Polsce co? nie mamy nic własnego.

ocenił(a) serial na 9
Kamllo

Moim zdaniem to celowe, dzisiaj też ludzie jeżdżą starymi samochodami, czasem z braku pieniędzy, czasem z sentymentu :)

ocenił(a) serial na 8
Kamllo

to samo w swojej ocenie wpisalem wlasnie, ze z jednej strony świat dopracowany, postaci 2-3planowe robia rzeczy nieistniejace w naszych czasach a jednak budzet tworcow wystarczyl tylko na samochody sprzed dekady...

Kamllo

Ten serial miał budżet 2,7 mln $. Dla porównania Humans (podobna tematyka) kosztowali 15 mln $ za sezon.
Moim zdaniem to bardzo dobrze wydane 3 miliony, bo serial jest naprawdę świetny. Ostatecznie liczy się ciekawy scenariusz i przekonująca gra aktorów, a nie takie czy inne samochody.

ocenił(a) serial na 6
Kamllo

Miałem to samo odczucie - tablety płaskie jak kartka papieru, kolorowe smsy na nadgarstkach, wydruki na folii, przezroczyste telefony, hologramy, indukcyjne ładowarki w ścianach itd itp nie mówiąc o tytułowych robotach. Ale główny bohater jeździ wołgą dwudziestoletnią która wygląda jakby zaraz miała się rozpaść. To po prostu brak budżetu ale i niechlujność twórców- wystarczyłaby jedna scena Dalej tym wrakiem jeździsz? a tak, w poprzednim zepsuł mi się autopilot, jest w serwisie to wziąłem jakieś auto po dziadku.

Mehoweck

Jaką wołgą? Safronow jeździ czymś w rodzaju Chyslera Dynasty. xD Bardzo spryrtnie rozwiązali problem samochodów futurystycznych w tym filmie... Mianowicie 99% aut używanych przez głównych bohaterów to auta amerykańskie, które w Rosji nie są jakoś bardzo popularne. Chyba Tylko Walrlamow i później Safronow mają coś nie-amerykańskiego. (Volvo i infinity). Jest to prosty trik, tylko że chyba twórcy nie przewidzieli popularności swojego serialu.

Kamllo

W przyszłości samochodami można jeździć spalinowymi jak i elektrycznymi, starymi i nowymi autami. Reklamy wyświetlane na wieżowcach już są, koncepty na telefony wyświetlające obraz "w powietrzu" jako hologram też już były. Telefony tego typu już zostały pokazane 2014 roku gdzie Xperia Z była dopiero na rynku.
Zabawne jest to, że część społeczeństwa może w to nie wierzyć, ale prawdą jest to, że specjaliści - nie od tępych Szajsungów czy nieco lepszego Apple'a istnieją i robią rzeczy, które nawet ludziom się nie śniło. Najnowsze pokazane prototypy samochodów jak Mercedes sterowany joystick'iem też już istnieje, ale to akurat nie jest nic dla mnie nadzwyczajnego, że wygląda futurystycznie, bo jest napakowany ekranami o dziesiątkach tysięcy rozdzielczości. Najdroższa jest wiedza i warto po nią sięgać nawet do źródeł spoza białego obrazu na ekranie.

ocenił(a) serial na 7
Kamllo

"A ogólnie serial ciekawy, nawet z językiem rosyjskim w tle nie jest źle." - No i bardzo dobrze, bo już dość tego wszędobylskiego anglosaskiego bełkotu - nie to żebym uważał, że rosyjski jest najlepszy, po prostu każdy od angielskiego jest lepszy, a jak w szczególności jest to jeszcze język słowiański to dla nas Polaków powinno to być jeszcze atrakcyjniejsze.

ocenił(a) serial na 9
Kamllo

Twórca zamysłu i jeden z producentów tłumaczy:
"W naszej [przedstawionej w serialu] wizji rzeczywistości w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku naukowcy zaczęli zwracać większą uwagę na robotykę i dzięki temu do tego czasu udało im się stworzyć tak doskonałe maszyny. Jednak rozwój samochodów zwolnił, więc w kadrze mamy więcej starych amerykańskich samochodów."
/ https://teleprogramma.pro/tele/series/562013-paulina-andreeva-o-semkah-v-seriale -luchshe-chem-lyudi-cherez-10-let-roboty-3394/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones