Lepsi niż my
powrót do forum 1 sezonu

A gdzie trzy prawa?!

ocenił(a) serial na 8

Serial mi się podobał. Aktorzy bardzo wiarygodnie odegrali robocie role. Odnoszę wrażenie, że gdybym był podatny, otarłbym się wręcz o dolinę niesamowitości ;)

Co mi jednak nie odpowiada (co do czego czuję pewne rozbawienie) to wykorzystanie trzech praw robotyki Asimova i... olewanie ich przez większość czasu.

Jako ogromny fan twórczości pana Isaaca, i wręcz psychofan wykreowanych przez niego robotów (R. Daneel miłością życia <3 ), czułem rozbawienie za każdym razem, kiedy widziałem niekonsekwencje w stosowaniu trzech praw.

Ludzie się nawzajem zabijają na oczach robotów, a te mają na to zupełnie wyebae.
Ludzie uszkadzają roboty nie wydając im żadnych rozkazów, a one mają wyebae.

No niestety, trzy prawa robotyki tak nie działają - jeśli przyjmujemy je w takiej formie, w jakiej zaproponował je sam Asimov. Tutaj zostały wykorzystane całkowicie pretekstowo i powoływano się na nie tylko wtedy, kiedy to było akurat wygodne. Nieładnie!

użytkownik usunięty
SirNobody

Spoilery

O ile pamiętam przy Arisie tylko ludzie byli zabijani. W pierwszym odcinku jak Arisa zabijała tego kolesia, inne roboty były wyłączone bo się ładowały. Ale być może ten szczegół źle pamiętam. Z koleji jak ten facet Tuporev z Kronos żonę atakował by ją zamknąć w wariatkowie, oboje byli właścicielami, może to był powód, że ich służący robot nic nie zrobił. Co do ochrony robotów od ludzi, no cóż, może roboty nie były w stanie się bronić bez naruszenia prawa nr 1 i 2 czyli bez jakiekolwiek szkody na człowieku.

Mnie za to bawiło planowanie i spiskowanie przy robitsch, wiedząc, że one wszystko nagrywają :P n.p. chłopczyk robot i mama

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones