PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436999}

Mad Men

8,1 34 388
ocen
8,1 10 1 34388
8,6 18
ocen krytyków
Mad Men
powrót do forum serialu Mad Men

Przegenialny

ocenił(a) serial na 10

Nie jestem zwierzęciem serialowym. Większość seriali mnie nudzi po paru odcinkach. Niektóre już po pierwszym.
Ale MadMen to coś pięknego. I pokazuje jak bardzo zmienił się świat. W serialu jest wszechobecny alkohol (sam często oglądałem ze szklaneczką whisky) i palenie w każdym możliwym miejscu. Maszyny do pisania, brak telefonów komórkowych. Początek ery kolorowej tv. Kurczę życie w tamtych czasach w USA musiało być czymś wyjątkowym.
Zdecydowanie najlepszy serial jaki widziałem.

Wojtulek

Zapewniam cię, że dla tych co żyli w tamtym okresie życie było równie wyjątkowe co nasze życie teraz dla nas ;)
Zgadnij dlaczego...

ocenił(a) serial na 10
Jasir_Karim

No właśnie, najbardziej kolorowo było, jak kogoś wysyłali na wojnę.

giant enemy crab

Prędzej chodziło mi o to że nie mieli porównania. Za 60 lat ktoś też może powiedzieć, że to lata 2010 - 2020 były dla nas wyjątkowe i takie kolorowe.

ocenił(a) serial na 10
Jasir_Karim

Pewnie masz rację. @giantenemycrab też w sumie ma rację. 60 lat... Kurcze myślę że wtedy wszyscy bedą nam zazdrościli że są motyle, pszczoły i wciąż sporo zieleni wokoło. A może będą myśleli że to były czasy jak w średniowieczu gdy środowisko naturalne nie było na pierwszym miejscu a liczyła się tylko kasa. I każdy miał samochód - który jak się potem okaże był w sumie tym samym co palenie papierosów. Albo... Tak - w sumie takie wróżenie z fusów i to po ciemku. Równiedobrze za 60 lat może tu nie zostać kamień na kamieniu. No ale ja już się nie załapię na to (niewiem czy bym chciał dożyć powyżej 100tki).
W sumie chyba za bardzo widzę tamte czasy przez pryzmat amerykańskich filmów. Piękne samochody, muzyka, trawka. Owszem wciąż groźba wojny atomowej ale może właśnie dlatego ludzie żyli intensywniej niż dzisiaj? Dzisiaj ludzie są znudzeniu życiem i wylewają na siebie kubły zimnej wody albo jeżdżą metrem bez spodni.

Jasir_Karim

zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie bo dzieki inzynierii spolecznej ludzie doslownie sa hodowani i prowadzeni przez zycie wedle cudzego kaprysu, ktory sprzedawany jest w coraz to innym opakowaniu. systemowe niewolnictwo i tyle.

ocenił(a) serial na 8
Wojtulek

Taaak, zajebiście wtedy było, kiedy kobiety nie miały takich możliwości jak mężczyźni, musiały odwalać całą robotę a mężczyźni zbierali śmietankę, można je było bezkarnie gwałcić i molestować i kiedy ich los nie zależał od nich samych (Peggy i Joan to były nieliczne wyjątki przecierające szlaki i dostały porządny wycisk, jakiego nie doświadczył żaden mężczyzna). Ciemnoskórzy jako obywatele trzeciej lub czwartej kategorii (bo drugą miały kobiety) też mieli cudownie! No tak im zazdroszczę, że hej!

ocenił(a) serial na 10
Mahosia

A dzisiaj facet przypadkiem dotknie kobietę i ta już leci z pozwem, że gwałt. A weź udowodnij, że nic nie było, kiedy już wszyscy postawią na takim krzyżyk. Przykłady Deppa, czy Neymara z ostatnich czasów.

No i murzyni upychani gdzie się tylko da, no bo jak to tak bez murzyna w 2019 roku.

ocenił(a) serial na 8
giant enemy crab

"Przypadkiem dotknie kobietę" - niezłe brednie! Każda kobieta wie, jak ten "przypadek" wygląda. "i ta już leci z pozwem" - i bardzo urrrwa dobrze! Naucz się trzymać łapy przy sobie, po kiego grzyba miałbyś w ogóle kogokolwiek dotykać??

Mahosia

dobra z Ciebie mitomanka i rasowy leming systemowego lewactwa. zycie pisze rozne scanariusze ale ty zakodowalas sobie w pustym baniaku opresyjna wersje przeszlosci i przeslodzona wersje terazniejszosci. no rasowy leming tak jak mowilem. system lubi taki pozytecznych inaczej.

ocenił(a) serial na 8
ssijto

Ssiesz w argumentację, bo potrafisz tylko w wyzwiska, jak gimbaza. I jeszcze ci się wydaje, że po takiej wtopie ktokolwiek będzie cię szanował czy z tobą dyskutował, dobre! :D

Mahosia

to, ale nieironicznie

donmaslanoz14

Mahosia przedawkowała Ofeminin.

ocenił(a) serial na 8
Mahosia

no dokładnie = było zajebisćie.

ocenił(a) serial na 8
lukarian1313

Na szczęście, było, minęło i se ne wrati! <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones