Mare z Easttown (2021)
Mare z Easttown: Sezon 1 Mare z Easttown Sezon 1, Odcinek 2
Odcinek Mare z Easttown (2021)

Fathers

56m
7,9 868
ocen
7,9 10 1 868
Mare z Easttown
powrót do forum s1e2

Pierwszy odcinek już zapowiadał same dobroci, ale wiadomo, jak to bywa z zajawkami rozpoczynającymi historię, natomiast drugi odcinek to już rasowy dramat kryminalny, pełen emocji i świetnego, naprawdę ŚWIETNEGO aktorstwa.

villemo75

O tak, dokładnie. Z niecierpliwością czekam na kolejny. Podoba mi się Kate, jako styrana życiem detektyw

ocenił(a) serial na 9
julief

Proszę wyjaśnijcie mi kim w serialu dla Mary (Kate Winslet) jest Lori Ross (grana przez Julianne Nicholson). dlaczego właśnie na koniec do niej przychodzi matka z córką tj. przyjaciółką ofiary. Pozdrawiam

eplot___

Lori to jest jej przyjaciółka, jeszcze z dzieciństwa.

ocenił(a) serial na 9
villemo75

Dziękuję bardzo. Ciekawi mnie tylko dlaczego akurat do niej przyszły, a nie do Mary. Dlatego nie mogę się doczekać kolejnego odcinka. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
eplot___

Właśnie też mnie to zastanawia po co do niej przyszły, przecież Frank to były mąż Mare, więc powinny iść od razu do niej.

ocenił(a) serial na 8
jasminkaa

Może właśnie po to nie poszły do niej, bo jest ona zbyt impulsywna. W dodatku w sprawach osobistych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Edelman_Mark

Hm ja w tym serialu jak na razie tego co piszesz nie znalazłam, tzn. jasne, zaczyna się ukazywać księdza w negatywnych konotacjach ale to się pojawia dopiero w 3 odcinku. Mnie też przeszkadza naszpikowanie współczesnych produkcji tym co piszesz ale jakbym miała tym się sugerować, to w sumie nie bardzo jest co oglądać.
Osobiście jestem liberalno-konserwatywna i z lewicowymi ideologiami nie mam nic wspólnego ani poglądowo ani politycznie.

villemo75

Córka Mare to lesbijka. Czarni są w managemencie. Klasy średniej póki co nie ma. Ksiądz pedofil.

ocenił(a) serial na 4
Edelman_Mark

Czyli jak w życiu, gdzie tu niby ta polityka? :P

Prozalina

Społeczeństwo jest właśnie modelowane na ten sposób, i poniekąd masz rację. Niedługo tak będzie.

ocenił(a) serial na 4
Edelman_Mark

Histeryzujesz.

Prozalina

Ale dlatego że tak będzie, czy dlatego że myślę że tak będzie?

ocenił(a) serial na 4
Edelman_Mark

Dlatego, że histeryzujesz.
To jest forum filmowe, rozmawiaj o kinie.
O swoich poglądach politycznych proszę idź rozprawiać na portal poświęcony polityce.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Edelman_Mark

o, kolejny dżentelmen!

Do swojej mamy też tak ładnie mówisz czy tylko do obcych kobiet, anonimowo przez Internet? A mówią, że szarmanckość wymiera!

Rejka

Sorry, ale ta Pani jest wyjątkowo bezczelna. Nie odpowiedziała na pytanie, tylko mnie zaatakowała. Może chociaż w dyskusji niech będzie równouprawnienie, czy jest tu jakaś feministka? Filmweb jest niczym innym jak tylko 100% narzędziem politycznym, służącym do modelowania społecznego. No ale jeśli całe Hollywood takie jest, to czemu się dziwić?

Edelman_Mark

Bezczelna? Zaatakowała cię? Ciekawe czym :p No nie dość, że dżentelmen to jeszcze jaki wrażliwy :p

A serio, nie chcę psuć twojej bańki, ale w dorosłym życiu niekulturalnych tekstów nie usprawiedliwia argument post factum: "mamo, bo Jasiu mnie pierwszy przezywał" :p

Rejka

Jak Pani mówi do mnie per dżentelmen i to jeszcze jaki wrażliwy, to ja do Pani że "bardzo mądra" i do tego zupełnie nie obłudna :P.
Nic nie usprawiedliwiam post factum, nazwałem rzeczy po imieniu - i to jest ok, więc co mam usprawiedliwiać?
Według tej Pani ja histeryzuję i powienienem iść z tego forum, na pytanie o co chodzi z tą histerią nie raczyła odpowiedzieć - czy to jest uprzejme? No chyba nie, prawda?

ocenił(a) serial na 4
Edelman_Mark

Skomentowałabym, ale nie warto schodzić poniżej pewnego poziomu. Żegnam.

Prozalina

Może Pani wejść na jakiś poziom wyżej - no chyba że nie potrafi.

Edelman_Mark

Opuść Filmweb, a przynajmniej zmień nick. Proszę. Karma wraca.

adio77

Ten nick bardzo pasuje do filmweb. Wszak przemysł filmowy jest opanowany przez naród wybrany.

ocenił(a) serial na 8
Edelman_Mark

Wstydu nie masz.

Ignorujcie go, to zwykły troll, uwaga takich nakręca.

Askortt

Tzn, dlaczego nie mam wstydu? Możesz mi to wyjaśnić? Nie ma argumentów więc jest następny seans pogardy i nienawiści - jak od poprzednich introluktorów?

ocenił(a) serial na 9
Edelman_Mark

Jeśli już to interlokutorów,ale masz rację.. , lepiej cię omijać szerokim łukiem !

Pabi08

Wiesz co to sarkazm? Kolejna inwektywa nie poparta żadnymi argumentami.

Edelman_Mark

Masz rację, ale tej córki jest tam tak niewiele że nawet to przeoczyłam.

villemo75

Wątek się rozkręca. Teraz w związku z mulatką. Następna będzie afro?

No i jeszcze jedno. Propagowanie e papierosów. Po co tyle ujec gdy Mare pali to swinstwo?

Edelman_Mark

Ja już skończyłam, na szczęście oszczędzono nam kawalkady scen seksu lesbijskiego i wątek miłosny był jedynie wątkiem mocno pobocznym

villemo75

Coś tam było pod prysznicem bodajże, no chyba że mi się z jakimś innym filmem pomyliło :P. Natomiast ten wątek miłosny też był moim zdaniem kształtujący społecznie. Jesteśmy w związku ale nikt nie ogląda się na nikogo? Co to za związek w takim razie? Aha, rozumiem, liberalizm. Tylko gdzie tu miejsce na rodzinę? Oh, znowu gafę palnąłem, instytucji rodziny ma nie być w nowoczesnym społeczeństwie.

ocenił(a) serial na 9
Edelman_Mark

obejrzyj do końca, to tylko pięć odcinków. Serial jest świetny, bo nie chodzi po taniości jeśli chodzi o schematy - tylko skupia się na dramatach z nich wynikających.
W serialu nie ma multikulti, jedynie biała i czarna społeczność i żadnych wątków z tego wynikających, więc żadne multikulti jedynie amerykańska norma.
Nie chcę zdradzać szczegółów, bo zdradzę fabułę, ale NIE jest tak jak myślisz w większości wątków i to jest w tym serialu najcenniejsze. Wypuszcza na schemat i się rozprawia z naszymi skojarzeniami / uprzedzeniami.

sagina

Jasne, biali z czarnymi żyją w pełnej harmonii i zupełnie nie ma znaczenia kto jest jaki - wszak to to tylko kolor skóry i nic więcej, prawda? Schematów też trochę jest - np niespodzianka o ofiarach. Dobrze pokazana jest "proza życia", gra aktorska Kate W. na 9,7 (żeby nie było za dobrze). No cóż, sam oglądam, pewnie przez to że postać Mare jest ciekawa, no i gra Kate "robi robotę" :).

ocenił(a) serial na 9
Edelman_Mark

bo to jest tylko kolor skóry, czasem nawet w USA. Serial jest kręcony i jak na moje odczucie oddaje klimat prowincji na północnym wschodzie (Nowa Szkocja). To nie Kalifornia, nie południe ani środkowy zachód to jest rzeczywistość na północ od Nowego Jorku. Z perspektywy Polski chyba za łatwo zapominamy jak wielki i różnorodny to kraj mimo wszystko.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 4
Edelman_Mark

Proszę, nie odpisujcie na tego typu trollujące komentarze, promujące nietolerancję i mowę nienawiści.

Jeśli chcecie zareagować, to najlepiej nie przez dyskusję (z góry skazaną na jałową), a zgłaszanie komentarzy o wydźwięku homofobicznym/rasistowskim/seksistowskim poprzez funkcję "Zgłoś Nadużycie".

To portal filmowy, rozmawiajmy o kinie. Od Wylewania żali polityczno/światopoglądowych są inne fora.

Prozalina

Haha :). To jest Filmweb, czyli portal stworzony do modelowania społecznego. Napisałem 100% prawdy popartej dowodami naukowymi oraz faktami, więc dlaczego cenzura? Co z tego co napisałem nie było prawdą? Nie ma takiej integracji społecznej black and white jak to jest pokazane w serialu, po co to zakłamywanie rzeczywistości? Mózgi różnych ludzi też mają różne struktury, tak samo jak wynikające z nich różne mentalności, procesy myślowe, IQ oraz zachowania. To fakt niewygodny dla propagandy marksistowskiej? Dlatego ban? - pytanie retoryczne.

Prozalina

"To portal filmowy, rozmawiajmy o kinie. Od Wylewania żali polityczno/światopoglądowych są inne fora." Więc co Ty tutaj robisz? Dlaczego reagujesz na moje wpisy?

Prozalina

Ta Twoja "mowa nienawiści" to zwykła cenzura, albo mamy wolność słowa albo nie, bo nie da się być tylko trochę w ciąży . Kneblowanie ludziom ust, bo nam się nie podobają czyjeś poglądy to najgorsze co można propagować i wiesz? - to już było i się nie sprawdziło. Że już nie wspomnę o zgłaszaniu takich wypowiedzi spod szyldu "uprzejmie donoszę". Tfu, kabel.

Zauważanie schematów wprowadzanych do seriali z potrzeb politycznych a nie artystycznych i ich uwypuklanie to nie rasizm, który zazwyczaj działa tylko w jedną stronę, ani homofobia, tylko trzeba oglądać coś więcej niż TVN i myśleć samodzielnie, żeby to zauważyć.

villemo75

Miło spotkać kogoś bardziej obiektywnego. Już myślałem że jedna, najbardziej prosta i agresywna obejmuje przywództwo nad wszystkimi tutaj obecnymi. Choć jak widać wiele osób się słucha :).

ocenił(a) serial na 4
villemo75

To smutne, że nie dostrzegasz różnicy w kwestii wolności słowa i cenzury.

Inne zdanie można mieć zawsze pod warunkiem, że spełnia te proste kryteria:

"Wolność słowa, jak większość praw człowieka wymienionych w europejskiej Konwencji Praw Człowieka, nie jest wolnością nieograniczoną.

Rasizm, ksenofobia, antysemityzm czy agresywny nacjonalizm, według orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka powinny być uważane za sprzeczne z duchem Konwencji, i tym samym nie podlegające jej ochronie w zakresie wolności słowa."

Tyle ode mnie w tym temacie.

Prozalina

No i kto jest tutaj trollem? - Pytanie retoryczne

Prozalina

Zasłanianie się definicjami traci brakiem racjonalnej argumentacji w dyskusji, wystarczy tylko spojrzeć jak zmieniła się definicja szczepionki, pandemii czy - bliżej już tematu - antysemityzmu aby zobaczyć, jak wielka to manipulacja.

Sama krytyka czy po prostu negatywne odczucia wobec wciskania na siłę multikulturalizmu do wszystkiego, co się dzisiaj produkuje nie jest objawem rasizmu, i to mnie jest przykro, że kompletnie nie czujesz, że Twoje myślenie tak naprawdę nie jest Twoje. Uważasz tak, bo Ci powiedziano, że tak myśleć i odczuwać powinnaś, i jesteś gotowa przypiąć łatkę rasisty czy homofoba każdemu, komu np. nie podoba się Chrystus z wetkniętą tęczową flagą albo czarna królowa Anglii.

Jak kiedyś powiedziałam nieodżałowany prof. Wolniewicz antysemityzm jest tylko wtedy, kiedy czujemy niechęć do Żydów tylko dlatego, że są Żydami, nie wtedy, gdy nasza niechęć ma swoje racjonalne powody. Podobnie jest tutaj, nie jest rasizmem sprzeciw przeciw nachalnej propagandzie za zasłoną politycznej poprawności, odwrotnie - to dowodzi, że ta manipulacja jest dostrzeżona i nie ma na nią zgody.

Jeden z efektów takiego skrzywionego myślenia jest powstanie ruchu black lives matter, który oczywiście jest super w porządku do momentu, gdy ktoś nie założy koszulki white lives matter - wtedy to jest nie do przyjęcia i trzeba się odkłonić z przeprosinami murzynom. Zwłaszcza przed meczami.

Tyle ode mnie. Teraz możesz mnie zgłosić, pewnie masz już wprawę.

Edelman_Mark

Przeciętnie niższe IQ wynika z gorszych warunków życia, braku dostępu do wyższej edukacji, mniejszych zarobków. Warto tez wspomnieć, ze test IQ to nie jedyny test inteligencji, był wielokrotnie krytykowany, a także sa rożne rodzaje inteligencji. Popieram Prozalinę, warto zgłaszać tego typu krzywdzące, rasistowskie wypowiedzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 4
sorryimarya

Dziękuję za zrozumienie :) po prostu już mu nie odpisujmy. Pozdrawiam.

Prozalina

Haha :). Kolejny ban za napisanie o tym, że jedni mają wyższe IQ a inni niższe :). Widzę że Pani dostaje szału jak coś nie zgadza się z tezami leżącymi w Pani wypranym mózgu. Wzmaga się agresja i nienawiść, bez skrupułów sięga po wątpliwe moralnie i etycznie środki by tylko wygasić niewygodnie brzęczący alarm świdrujący w głowie. Proszę zobaczyć, że już setki małych dzieci zostało zamordowanych w strefie Gazy - to Pani wina. Przyzwala Pani na nazizm i faszyzm, jest Pani przeciwko tym, którzy go zwalczają. Miłego dnia w dobrym samopoczuciu :).

ocenił(a) serial na 9
Edelman_Mark

Ale wiesz, że statystycznie to wyższe IQ od białych mają Azjaci, a najwyższe Żydzi Aszkenazyjscy? ;) Trzecie miejsce - marnie. ;l

Offi

Jesteś rasistka. Powinnaś dostać bana.

ocenił(a) serial na 9
Edelman_Mark

To nie moje twierdzenia, to wyniki badań statystycznych. Zgłoś mnie, choć biorąc pod uwagę, że jestem białą kobietą i nie mam pochodzenia żydowskiego, to mój rasizm jest skierowany przeciw mnie samej. Ale proszę, nie zabraniam... ;)
A tak ku pamięci. „Inteligencja to nie jest coś, co istnieje i jest dane; to zbiór warunków, procesów, przez które coś istnieć i stawać się może” napisał pedagog i popularyzator testów na inteligencję – Jan Władysław Dawid.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones