PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800686}

Nawiedzony dom na wzgórzu

The Haunting of Hill House
7,8 56 437
ocen
7,8 10 1 56437
7,2 9
ocen krytyków
Nawiedzony dom na wzgórzu
powrót do forum serialu Nawiedzony dom na wzgórzu

Sorry, ja wiem, że warto stawiać na mniej znane twarze, ale tutaj te twarze zostały fatalnie dobrane. Theo to chodzące drewno. Mama Olivia wygląda jak Melanie Griffith, tyle że gra 3 razy gorzej (przy czym Melanie G. gra 8 razy gorzej od Natalie Portman). Młoda Shirley to już w ogóle tragedia. Gorzej wypada chyba tylko Aldona z 'Korony Królów'. Zresztą Lulu Wilson już w 'Ouija: NZ' pokazała co potrafi, a że nie potrafi nic, to nic nie pokazała.
Jedyne mocniejsze punkty, choć i tu bez rewelacji to trio Huisman, Hutton i Reaser, przy czym ta ostatnia gra naprawdę bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o sam serial, po hucznych zapowiedziach pozostał tylko niesmak. Klasyczne flanaganowskie bzdety: walenie w ściany lub w drzwi, dłonie nieistniejących istot, bla bla, skrzypienie drewna, no i oczywiście straszliwa muzyka, która jest tak straszna, jak gra większości aktorów w tym serialu.

ocenił(a) serial na 8
Lukas_Art

głupoty wybacz wypisujesz, wszyscy tu grają bardzo przyzwoicie, na równym w miarę poziomie, a dzieciaki wręcz się wyróżniają. Co do Carli Gugino to cały serial się zachwycam jak przepięknie to wygląda, kup okulary.

Annash

Chcesz powiedzieć, że na IMDB serial ma ocenę 9,1 a tutaj 8,0 dlatego, że wszyscy grają przyzwoicie? I że podoba Ci się Carla Gugino? Nie za mało, jak na taką ocenę?
Lubię horrory, uwielbiam klasyki. Egzorcysta, Lśnienie, Dziecko Rosemary, a z nowszych Obecność i Hereditary. To są horrory, przez duże H. Zobacz sobie na filmografię Flanagana. 80% jego filmów (może z wyjątkiem 'Zanim się obudzę') to typowe horrory nowej fali z jump-scenkami na każdym kroku i straszeniem a la Skubi-Doooo :D

ocenił(a) serial na 3
Lukas_Art

Uważam, że cała fabuła filmu opiera się utarczkach słownych i wzajemnych skargach rodzeństwa, a im dalej tym bardziej słyszalnych. Sam element horroru to jakaś pomyłka, nic się nie dzieje, jakieś cienie, upiory z pod stołów, biurek czy zaułków chyba już wszystkich oswoiły. Nie wyobrażam sobie, że ten film może przestraszyć, we mnie wzbudza tylko zażenowanie. No i mała dygresja, serial reklamowany był na portalu naTemat.pl i to powinno mnie zastanowić. Przecież ta strona to badziewie, więc okrzyki zachwytu nad tą produkcją to głosy niedorozwiniętych studento-redaktorzyn z wiedzą tak marną w jakimkolwiek temacie, że powinienem być bardziej domyślny.

b_r_z_u_c_h

:D nic dodać - nic ująć ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones