Nikita (1997-2001) serial TV

La Femme Nikita

plakat - Nikita (1997)

opisy serialu

(3)
  • Serial oparty na znanym filmie Luca Besson (Nikita) o tym samym tytule. Nikita Sammuelle na skutek zbiegu okoliczności zostaje skazana na dożywocie za zabójstwo policjanta W celi więziennej dowiaduje się jednak, że upozorowano jej samobójstwo i od tej pory będzie musiała pracować dla tajnej organizacji antyterrorystycznej o nazwie Sekcja 1. Jej opiekunem zostaje przystojny Michael Samuelle, pod którego bacznym okiem przechodzi szkolenie, po którym ma stać się maszyną do zabijania. Jednak dla kogoś takiego jak Nikita nie jest to łatwe, agentkę zaprząta chęć ucieczki. Z czasem jednak dla jej pracodawców pojawia się jeszcze jeden problem: między Michaelem a Nikitą rodzi się uczucie... Co zrobi Nikita, ucieknie czy zostanie z ukochanym...?

  • Narkomanka Nikita zostaje skazana na dożywocie za zabójstwo policjanta – zbrodnię, której nie popełniła. Nie trafia jednak do więzienia. Agencja antyterrorystyczna o nazwie "Sekcja 1" ma wobec niej inne plany. Ściąga ją do siebie, żeby wyszkolić ją, aby po dwóch latach zaczęła dla nich pracować. Jej trenerem zostaje Michael, jeden z najlepszych agentów Sekcji. Wkrótce zostają kochankami, co bardzo nie podoba się szefom organizacji, Operations i Madeline. W miarę upływu czasu Nikita odkrywa, że do Sekcji została ściągnięta nie bez przyczyny, komuś bardzo zależało, aby tu trafiła. Postanawia dowiedzieć się kim jest ta osoba i w jakim celu ją tu ściągnęła.

  • sezon 1

    Ściśle tajne. Poufne. Zawarte w 22 epizodach szczegółowe informacje na temat Sekcji Pierwszej, odsłaniają organizację, której misją jest zwalczanie terroryzmu, z którym inne agencje nie potrafią sobie poradzić. W tej grupie nie ma miejsca na pomyłki - nawet dla nowej agentki Nikity. Peta Wilson wcieliła się w rolę Nikity, wrobionej w morderstwo... której, za cenę wolności, zaproponowano wstąpienie w szeregi Sekcji Pierwszej pod pseudonimem Josephine. Nauczona zabijania. Wytrenowana, żeby przetrwać. To zupełnie nowy styl akcji.