Film

Point of no Return

1993 1 godz. 41 min.
6,2 4 909
ocen
6,2 10 4909
873
chce zobaczyć
{"id":"6897","linkUrl":"/film/Kryptonim+Nina-1993-6897","alt":"Kryptonim Nina","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/68/97/6897/7103448.2.jpg"}
Maggie zostaje wyszkolona na zabójczynię. Zakochuje się w J.P., co utrudnia jej wykonanie zadania. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Młoda narkomanka Maggie, uczestnicząc w napadzie na aptekę, jako jedyna pozostaje przy życiu. W zamian za uwolnienie od kary śmierci, wywiad proponuje jej pracę specjalnej agentki. Nie mając wyboru, dziewczyna zgadza się. Od tego momentu Maggie zostaje poddana specjalnemu szkoleniu, które ma z niej uczynić doskonałą maszynę do zabijania.Młoda narkomanka Maggie, uczestnicząc w napadzie na aptekę, jako jedyna pozostaje przy życiu. W zamian za uwolnienie od kary śmierci, wywiad proponuje jej pracę specjalnej agentki. Nie mając wyboru, dziewczyna zgadza się. Od tego momentu Maggie zostaje poddana specjalnemu szkoleniu, które ma z niej uczynić doskonałą maszynę do zabijania. Ze zwykłej dziewczyny z marginesu społecznego stopniowo przeistacza się w elegancką kobietę o nienagannych manierach, posiadającą mieszkanie, dobrą posadę i własne konto w banku. Pewnego dnia nadchodzi z organizacji rozkaz dokonania morderstwa.

boxoffice
$30 038 362 w USA
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Art Linson Productions
data produkcji
1993
tytuł oryg.
Point of no Return
inne tytuły
Kryptonim Nina Polska
The Specialist (tytuł roboczy) USA
The Assassin Australia (tytuł video) Wielka Brytania (tytuł video) USA Zimbabwe
Point of No Return Kanada
Więcej...
Kompozytor Gary Chang napisał do filmu muzykę, jednak została ona odrzucona.
Luc Besson odrzucił propozycję wyreżyserowania filmu.
Pierwotnie rolę Maggie / Claudii proponowano Jodie Foster, ale ją odrzuciła. Podobnie Winona Ryder. Rozważano również kandydaturę Daryl Hannah, Julii Roberts i Nicole Kidman. Ostatecznie w postać wcieliła się Bridget Fonda.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych