6 odcinków
7,5 27 703
oceny
7,5 10 27703
29 353
chce zobaczyć
7,0 6
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":6}
{"type":"film","id":726905,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/The+Night+Manager-2016-726905/tv","text":"W TV"}]}

Współczesna adaptacja bestsellerowej powieści szpiegowskiej Johna le Carré. "Nocny recepcjonista" przedstawia losy byłego brytyjskiego żołnierza Jonathana Pine'a (Tom Hiddleston), który został zrekrutowany przez agentkę wywiadu Angelę Burr (Olivia Colman) do infiltracji najbliższego otoczenia międzynarodowego biznesmena Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie) i unieszkodliwienia zorganizowanego przez niego sojuszu kręgów szpiegowskich i grupy handlarzy bronią. Aby dostać się do serca ogromnego imperium Ropera, Pine musi stawić czoła pełnym podejrzliwości pytaniom skorumpowanego szefa jego sztabu, majora Corkorana (Tom Hollander) oraz urokowi pięknej dziewczyny biznesmena Jed (Elizabeth Debicki). Aby dokonać tego co słuszne, Pine musi najpierw sam stać się przestępcą.

oficjalny opis prod. telewizyjnej

"Nocny recepcjonista" przedstawia historię Jonathana Pine'a (Tom Hiddleston), byłego żołnierza brytyjskich służb specjalnych, który pracuje w luksusowym hotelu w Zurychu. Pine został zrekrutowany przez agentkę Sophie, która przekazuje mu tajne informacje o poszukiwanym handlarzu bronią (Hugh Laurie). Akcja przyspiesza tempa kiedy Pine próbuje wkupić się w łaski złoczyńcy i dowieść jego winy, dokonuje on infiltracji organizacji Ropera i jednocześnie chce pomścić śmierć kobiety.

oficjalny opis prod. telewizyjnej

Były żołnierz Jonathan Pine, pracujący jako nocny recepcjonista hotelu Nefertiti w Kairze, za sprawą Sophie Alekan, kobiety biznesmena Freddie Hamida, zostaje uwikłany serię wydarzeń, za którymi stoi przemytnik bronią Richard Onslow Roper. Kobieta prosi Pine'a, by skopiował dla niej kilka dokumentów. Te okazują się ujawnić Hamida jako handlarza bronią i zaniepokojony Jonathan zabiera je do brytyjskiej ambasady, skąd są wysyłane do Angeli Burr, szef Międzynarodowej Agencji Egzekucyjnej należącej do CIA w Londynie. Czyn Jonathana sprowadza podejrzenia na Sophie, która na zlecenie Ropera zostaje zamordowana. Cztery lata później Pine pracuje w szwajcarskim hotelu, w którym Richard Roper i jego świta zatrzymują się na krótko. Angela Burr korzystając z sytuacji zdradza Jonathanowi kim naprawdę jest Roper i że to on stoi za śmiercią Sophie. Jednocześnie prosi go, aby przeniknął do kręgu handlarza i pomógł jej zastawić pułapkę na Ropera.

Anita_Kaja
opis użytkownika