serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Odwróceni

2007
49m
7,9 47 287
ocen
7,9 10 1 47287
7,2 5
ocen krytyków
Policjanci rozpracowujący gang pruszkowski próbują pozyskać informatora z wewnętrznego kręgu. Okazja nadarza się, gdy stojący wysoko w mafijnej hierarchii "Blacha" zostaje oskarżony o gwałt. więcej mniej
Odwróceni zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

"Odwróceni" jest serialem sensacyjnym inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami. Dobro i zło, miłość i zdrada, życie oraz śmierć to główne tematy serialu. "Odwróceni" to 13 odcinkowa historia o losach bezwzględnego gangstera i policjanta. Osoby z pozoru tak różne łączy jedna rzecz. Miłość i przywiązanie do rodziny, a co za tym idzie związane"Odwróceni" jest serialem sensacyjnym inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami. Dobro i zło, miłość i zdrada, życie oraz śmierć to główne tematy serialu. "Odwróceni" to 13 odcinkowa historia o losach bezwzględnego gangstera i policjanta. Osoby z pozoru tak różne łączy jedna rzecz. Miłość i przywiązanie do rodziny, a co za tym idzie związane z nią poświęcenia. Główny bohater, podinspektor Sikora (Artur Żmijewski), zajmuje się rozpracowywaniem mafii pruszkowskiej i wołomińskiej. Jego celem jest posadzenie bandytów na ławie oskarżonych. Jednak aby tego dokonać, potrzebuje pomocy. Jedynym sposobem na jej uzyskanie jest współpraca z "Blachą" (Robert Więckiewicz). Czy jednak policjantowi uda się "odwrócić" groźnego przestępcę? A może to on sam zostanie "odwrócony" na stronę mafii? Serial "Odwróceni" pokazuje drugie oblicze stróżów prawa jak również gangsterów. Zabójstwa, kradzieże, pościgi i aresztowania to ich życie zawodowe. W domu czekają na nich rozterki, problemy i kochająca rodzina. Co okaże się dla nich ważniejsze? Czy "odwrócą" swoje życie na dobrą stronę?

dystrybucja
TVN
studio
TVN
tytuł oryg.
Odwróceni
inne tytuły
Insiders
więcej
W pierwszym odcinku, komisarz Gazda (Krzysztof Globisz) wmawia komisarzowi Sikorze (Artur Żmijewski), że kokosy mają najwięcej cholesterolu. Kokosy nie zawierają jednak cholesterolu. Zawierają natomiast tłuszcze nasycone, które powodują wzrost jego ilości we krwi - a to ogromna różnica.
Kilka razy w serialu pojawia się u jednego z antyterrorystów amerykański karabinek szturmowy M4A1. Polska policja nigdy nie używała tego typu broni.
Akcja serialu toczy się 3 lata przed wydarzeniami, jakie przedstawiono w filmie "Świadek koronny".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Po obejrzeniu "Alfabetu mafii" (polecam tym którym serial "Odwróceni" się spodobał!) można łatwo znaleźć odpowiedników/ protoplastów bohaterów
serialu z rzeczywistości:

1. Blacha = Masa
2. Skalpel = Kiełbasa
3. Szybki = Pershing
4. Mnich = Słowik
5. Tosiek = Dziad
6. oficer Siokora = oficer Piotr W.
oraz 7....

więcej

Wróciłem do tego serialu po kilku latach. Wciąż jest genialny. Więckiewicz, Foremniak, Kozłowski, Stenka .... Genialny jak na PL warunki.
Jedynie co bym zmienił to rola Sikory. Uważam, że jego postać powinna być bardziej "z pazurem". No taki grzeczny glina walczący z bezwzględnymi bandytami. Trochę to nie pasowało.

....

ocenił(a) serial na 10

Scena z aresztowaniem i hiszpańską muza jest genialna :D Całość 10//10.Najlepszy polski serial w historii !!!!!!

Jak przeglądam fora internetowe na temat serialu to wszyscy zachwycają się Robertem Więckiewiczem , Szymonem Bobrowskim , Andrzejem Grabowskim , a ja chciałabym zwrócić uwagę na postac Cygi , a raczej na aktora , który się w nią wcielił.Jak oglądam serial to widze w nim -wypisz wymaluj- chłopców z blokowisk. Moim...

Po zwerbowaniu Masy (w serialu Blachy) który został najsłynniejszym polskim świadkiem koronnym, policjant został: oskarżony, usunięty z policji i spędził 6 mcy w areszcie. Do dzisiaj nie został uwolniony z zarzutów i tak Polska Policja i polskie władze (tak chętnie i licznie podpisujące się pod tym sukcesem)...