One Piece (2023)
One Piece: Sezon 1 One Piece sezon 1, odcinek 1
odcinek One Piece (2023)

Przygoda na horyzoncie

Romance Dawn 1h 4m
7,9 542
oceny
7,9 10 1 542
One Piece
powrót do forum s1e1

Netflix czyli mały Luffy czarny, starszy Luffy Meksykanin... Poza tym wesoło i luźno. Można obejrzeć z ciekawości i wrócić do anime.

ocenił(a) serial na 9
pawelwykurz

Luffy był określany jako Brazylijczyk przez Odę, i to on klepnął Godoya jako odpowiedniego do tej roli. Meksykanin a Brazylijczyk proszę wskaż tę poprawność polityczną o której piszesz.

A aktor odgrywający młodego Luffego to z kolei Kolumbijczyk więc również latynos a nie "czarny"

Shoeller

"proszę wskaż tę poprawność polityczną o której piszesz"

Czarny Lucky Roux, czarna Nojiko. Jestem dopiero po czwartym odcinku więc pewnie wskoczy jeszcze więcej czarnej propagandy :)

ocenił(a) serial na 9
DarthMnich47

Widocznie nie zauważyłeś, ale wypowiedź toczyła się GŁÓWNEJ POSTACI całej serii, a Ty piszesz o jakichś drobnych postaciach które albo są jakieś 40 sekund na ekranie przez cały serial albo epizodyczną, która pojawia się w oryginale chyba w dwóch czy trzech rozdziałach na obecnych prawie 1100 i nigdy więcej nie będzie pojawiać poza pojedynczymi panelami, i której zmiana koloru skóry ma akurat nawet większy sens niż pozostawienie jej białej bo przynajmniej od razu akcentuje, że nie są z Nami spokrewnione pomimo, że nazywają się siostrami.

Shoeller

I co z tego, że WyPoWiEdŹ tOcZyŁa SiĘ gŁóWnEj PostAcI? Tytuł wątku to poprawność polityczna i takową Ci przedstawiłem. Co z tego że te postacie pojawiają się raz na 500 rozdziałów? Zostały stworzone jako białe i wierna adaptacja powinna je w ten sposób przedstawić. Oczywiście Netflix musi wyrobić normę swoją normę blackwashingu. Nie jest to jakiś duży problem no ale wciskanie na siłę czarnych w miejsce białych jest męczące.

ocenił(a) serial na 7
DarthMnich47

Zostały stworzone przez Azjatę (Japończyka) więc wszyscy powinni być jak już to Azjatami a nie białymi. Więc sobie odpuść to gadanie o poprawności politycznej ....

Ageha

Odpuść sobie to gadanie jak nie masz nic mądrego do napisania, panie wielokropku ...

ocenił(a) serial na 7
DarthMnich47

Tylko uważaj aby nie sprawdzić kto grał Arlonga albo Cobiego, bo z twoim delikatnym na poprawność polityczna serduszkiem zejdziesz na zawał...

Ageha

Jestem zorientowany, niech Cię dupsko nie piecze :) Co innego człowiek ryba w charakteryzacji a co innego biała postać zmieniona w czarną. Masz coś jeszcze do dodania lewacki pomiocie?

ocenił(a) serial na 7
DarthMnich47

I znowu pokazujesz jak bardzo ograniczony i ciasny masz umysł. Bo jestem bardziej prawicowy niż ty kiedykolwiek będziesz...

Ageha

Tak sobie wmawiaj malutki wielokropku :)

ocenił(a) serial na 7
DarthMnich47

Czyżby twój rasizm był czynnikiem dzięki czemu myślisz, że jesteś prawicowcem?

Ageha

Skąd wniosek o rasizmie? Arlong mi nie przeszkadza. Usopp mi nie przeszkadza. Zoro tym bardziej. Wszystko to ma swoje uzasadnienie w fabule i tym co wcześniej mówił Oda. Ba, nawet trans grający Kobyego mi nie wadzi, bardzo dobrze zagrana postać. Dlaczego wciskanie czarnych w role białych/azjatów jest Twoim zdaniem przejawem otwartego umysłu? Dlaczego musi mi się to podobać? Bo Ty mi tak piszesz?

ocenił(a) serial na 7
DarthMnich47

A co myślisz o postaci Reda ze Skazanych na Shawshank. O Nicku Furym granym przez Samuela L. Jacksona, Willu Smith grającym agenta J w Facetach w Czerni albo Johnie Waynie grającym Czyngis chan?

Ageha

Oczywiście postacie te powinny być grane przez białych aktorów. Wayne jest słabym przykładem bo w tamtych czasach biali grali wszystko. Nawet malowali się na czarno. No ale wiadomo że rola źle obsadzona.

pawelwykurz

Trochę się przewalili bo faktycznie trochę nie podobny ale trudno

ocenił(a) serial na 9
pawelwykurz

i tak jest to najlepsza filmowa ekranizacja mangi jaką znam

damian788

Mi się jeszcze Bleach podobał. Poza Rukią, każda z postaci świetnie dopasowana moim zdaniem.

ocenił(a) serial na 9
VaniaV

mnie tam bleach w ogóle nie przyciągnął. Za bardzo próbowali anime robić z filmu a to co fajnie wygląda w anime na filmie prezentuje się komicznie. Jak dla mnie One Piece to całkowicie inna poprzeczka.

damian788

Właśnie mi to odwzorowanie anime w tym przypadku nie przeszkadzało. Od Live Action tego właśnie oczekuje.

ocenił(a) serial na 10
damian788

Prawda max

pawelwykurz

Boże przez takich ludzi jak ty zygac się chce najlepiej niech Czarni wogle nie istnieją bo Maciuś w internecie ma kupę w majtkach

Qiu_Tong

Czemu Azjatów tak się nie obstawia w KAZDYM serialu jak czarnych? Czarni muszą być dosłownie wszędzie, nawet w serialu o średniowiecznej Skandynawii. Uważasz że to w porządku? Byłabym wkurzona jakby Litera zagrał biały i jestem wkurzona jak obstawiają białych czarnymi tylko dlatego że poprawność polityczna

Qiu_Tong

nie marudź, nie po to dzieło jest rozpisane itd by wszędzie za białych dawać czarnych by każdy miał swoją reprezentację,

co do serialu perełka

pawelwykurz

To nie jest poprawność polityczna, tylko ty jesteś rasistą. Nie podobają ci się zmiany, które zaakceptował sam twórca mangi? Nie oglądaj i oszczędź nam wszystkim swoich jęków.

Etienne_Charpantier

Sam jesteś rasistą popierając te chore praktyki

Edward_Plaga

Czemu chore praktyki? To jest po prostu zagrywka marketingowa nie ma w tym nic złego. A to że ci to przeszkadza to jest smutne i świadczy o twoim rasizmie.

pawelwykurz

czarny, biały czy żółty to nie problem... taka natura... ale zastanawiam się czy nie ma tam treści szkodliwych typu niebinarne renifery czy inne transatlantyki + czy są nachalnie wciskane związki jednopłciowe?

hydepark

nie ma

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones