PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659116}

Orphan Black

7,9 28 652
oceny
7,9 10 1 28652
7,0 3
oceny krytyków
Orphan Black
powrót do forum serialu Orphan Black

1x09

użytkownik usunięty

Cały odcinek, moim zdaniem raczej nudny, dopiero w ostatnich minutach cos ciekawego sie dzialo, to ze Art sie dowie o tym, iz Sara to Beth bylo do przewidzenia, watek Alison z odcinka na odcinek coraz gorszy, wygląda to jak z Gotowych na wszystko, sposób w jaki Cosima dowiedziała sie o Delphine to byla naprawde gruba przesada (zdjecie w internecie, no prosze myslalam ze jebne z krzesla), jedyne co mi sie w odcinku spodobalo to watek Heleny i Sary ,wraz z pojawieniem sie ICH matki oraz nowa "tajemnicza" postać , po tym odcinku rowniez zmieniam zdanie co do tego iz Sara jest oryginalem, po tym co powiedziała jej matka, to jest zdecydowanie wykluczone, byc moze oryginalem jest kobitka do której reportowal Leekie, to byłoby ciekawe


promo odcinka 10
http://www.youtube.com/watch?v=63ki3FMLxSM

zgadzam się z tobą z tym, że większość była do przewidzenia, jedynie "matka" zaskoczyła mnie i to z Kiera w sumie tez. Szkoda, że za tydzień już ostatni odcinek szybko to jakoś minęło :)

Mnie także Allison nudzi, jej wątek podobał mi się ,aż zaczęła chodzić z mężem na terapię :P Delphine mnie irytuje, nie wiem o co z nią chodzi.. Z Sarą też dużo ciekawych scen nie było - czekam na konfrontację z Artem, bo jakie zarzuty jej chcą postawić? Powinna mu powiedzieć. A co do matki.. ona jest czarna (wtf?) ,a tego że Helena i Sara są oryginałami to się domyślałam od ich pierwszego spotkania ;] Ciekawe co się stanie z Heleną ;p Oby finał był ciekawy - najfajniejsza scena ze zwiastuna to jak policja napada na Sarę :>>

ocenił(a) serial na 8
tynka33

Szkoda, że został tylko jeden odcinek. Może następny sezon będzie liczniejszy.

ocenił(a) serial na 8
tynka33

Matka mówiła, że została zapłodniona za pomocą in vitro. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że surogatkami białych dzieci mogą być czarnoskórzy. Ale tak naprawdę, to przecież wszyscy wiemy, że wybrali taką aktorkę, żeby wzmocnić efekt niespodzianki :) Też jestem bardzo ciekawa rozgrywki Sara - Art :))

adazofia

No tak, ale skoro ona jest surogatką to tak naprawdę nie jest ich matką.
Ciekawe czy Sara powie Artowi prawdę, no i widziałaś zwiastun?- co robi Helena, kiedy Sara krzyczy ''nie! Heleno" (czy coś takiego)?
I najważniejsze - jak skończy się sezon ;> Serial odkryłam w zeszłym tygodniu i jest AWESOME :D A za charakteryzację to ich podziwiam, bo na początku wcale nie widziałam w nich podobieństw ;] A Alison wygląda 10 lat starzej od Sary ;]
PS. Kira jest słodka ;>

ocenił(a) serial na 8
tynka33

Jakie zarzuty mogą postawić Sarze? Bardzo dużo. Choćby kradzież osobowości (podszywanie się pod kogoś - nie wiem jak to się konkretnie nazywa), podszywanie się pod policjantkę, utrudnianie dochodzenia oraz składanie fałszywych zeznań, przywłaszczenie mienia (kasa i samochód Beth) i jeszcze dużo więcej ale nie chce mi się wysilać mózgownicy.

Idę o zakład że sezon skończy się śmiercią Heleny ;)
Generalnie odcinek fajny. Szkoda że rozmowa z doktorem L. taka krótka była. I pytanie co znalazła ta pielęgniarka przy prześwietleniu Kiery?

Azirafael

Moim zdaniem Kira być może się jakoś szybko regeneruje (?) Ojj nie, proszę niech Helenka nie umiera :(.

Kasicc

Odcinek na końcu strasznie przyspieszył z akcją i po zapowiedzi ostatniego odcinka stwierdzam, że szykuje nam się świetny finał :)

Azirafael

Wydaję mi się, że właśnie nic nie znalazł, żadnych obrażeń ;D Myślisz ,że Helena umrze? A Cosima kaszlająca krwią?
I potwierdzi może ktoś, czy dobrze zrozumiałam - wychodzi na to, że Helena słusznie mówiła, że jest oryginałem, tyle że Sara też nim jest ;]
Wcześniej nawet lubiłam Paula, ale teraz jak nie ma wątków to nudny jest :d No i Leekie - on jest ten 'dobry' czy zły? Mówi prawdę, czy to jakiś plan z tym 10 sobowtórem?

ocenił(a) serial na 8
tynka33

Na chwilę obecną wydaje się raczej, że nie ma żadnego pierwowzoru. Po prostu sklonowano zapłodnione komórki, a dzieci urodziły się in vitro, ale założę się, że tajemnicza kobieta, do której dzwonił Leekie, wygląda identycznie jak klony, więc ta kwestia pozostaje jeszcze otwarta.

Mausner

Czyli inne klony tez mialy swoje surogatki? Jak myslisz?

ocenił(a) serial na 8
tynka33

Każdy klon ma matkę, która została zapłodniona in vitro. Na razie surogatką była jedynie matka Sary i Heleny, wszystkie inne były normalnie wychowywane i monitorowane przez neolucjonistów.

Mausner

To Ty tłumaczysz serial, tak?

ocenił(a) serial na 8
ardnaskela_filmaniak

Zgadza się.

Mausner

O, to dobrze pamiętałam.
Wkładasz w to zapewne wiele wysiłku i pracy.
Są tam małe niedociągnięcia, wiesz jakie, osoby itd., ale raczej nie da się inaczej.
Podziwiam :).

ocenił(a) serial na 8
ardnaskela_filmaniak

Jakie niedociągnięcia?

Mausner

Głównie problemy z literami, ale to sporadycznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones