Pacyfik

2010 10 odcinków
Pacyfik
8,0 42 417
ocen
8,0 10 42417
17 750
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":3}

Wyprodukowany przez Toma Hanksa, Stevena Spielberga i Gary'ego Goetzmana, epicki miniserial ukazuje przeplatające się losy trzech żołnierzy amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej: Roberta Leckiego, Eugene'a Sledge'a i Johna Basilone'a w czasie II wojny światowej na Pacyfiku. Nadzwyczajne przeżycia tych mężczyzn i ich towarzyszy broni obserwujemy od pierwszych starć z Japończykami w nawiedzonych dżunglach na Guadalcanal, poprzez niedostępne lasy deszczowe na przylądku Gloucester, koralowe bastiony na Peleliu, czarne plaże Iwo Jimy, śmiercionośne pola Okinawy, aż do niełatwego triumfu i powrotu do domów po zwycięstwie nad Japonią.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

7 grudnia 1941 roku. Po japońskim ataku na Pearl Harbor USA przystępuje do wojny. Dzień później Robert Leckie (James Badge Dale) wstępuje na do Korpusu Piechoty Morskiej. Służy tam już sierżant John Basilone (Jon Seda). Na specjalnym zebraniu podpułkownik Lewis "Chesty" Puller (William Sadler) oznajmia mu i innym podoficerom, że Marines zostaną wysłani na Pacyfik. Tymczasem Eugene Sledge (Joseph Mazzello) także chce bronić swojego kraju. Chwilowo uniemożliwia mu to jednak choroba serca i zakaz ojca. Jego przyjaciel, Sid Phillips (Ashton Holmes), zaciąga się i trafia do tej samej kompanii co Leckie. Przez cały ten czas Japończycy zajmują kolejne wyspy Pacyfiku i tworzą potężne imperium. Latem 1942 roku amerykański wywiad odkrywa, że wróg buduje lotnisko na jednej z Wysp Salomona. Może ono zostać użyte do przeprowadzenia ataku na Australię. 7 sierpnia 1942 roku 1. Dywizja Marines ląduje na Guadalcanal, rozpoczynają pierwszą lądową ofensywę Amerykanów w II wojnie światowej.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Zrealizowany z epickim rozmachem, obfitujący w sceny batalistyczne miniserial jest produkcją HBO i opowiada o losach amerykańskich żołnierzy, którzy na Pacyfiku podczas II wojny światowej stawiali opór Japończykom.

Bohaterami tego dziesięcioodcinkowego serialu są trzej żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej: Robert Leckie (James Badge Dale), Eugene Sledge (Joseph Mazzello) i John Basilone (Jon Seda), którzy w kolejnych odcinkach walczą na wyspie Guadalcanal, w tropikalnych lasach przylądka Gloucester, twierdzach Peleliu i na piaszczystych wybrzeżach Iwo Jimy i Okinawy. Serial kończy się triumfalnym, jednak krwawo okupionym powrotem do domu po Dniu Zwycięstwa. Scenariusz filmu powstał w oparciu o pamiętniki uczestników tamtych wydarzeń. Producentami wykonawczymi są Tom HanksSteven Spielberg i Gary Goetzman, którzy zrealizowali dla HBO miniserial "Kompania braci", uhonorowany w 2001 roku nagrodami Emmy i Złotymi Globami. W rolach głównych występują między innymi: James Badge Dale (serial "24 godziny", "Infiltracja"), Joseph Mazzello ("Park Jurajski", "Wyprawa po życie") i Jon Seda (serial "Brygada ratunkowa", "Selena").

oficjalny opis prod. telewizyjnej

Wyprodukowany przez Toma HanksaStevena Spielberga i Gary'ego Goetzmana "Pacyfik" ukazuje prawdziwe losy trzech żołnierzy amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej: Roberta Leckiego (James Badge Dale), Eugene'a Sledge'a (Joe Mazzello) i Johna Basilone'a (Jon Seda) w czasie II wojny światowej na rozległych wodach Pacyfiku. Miniserial śledzi przeżycia mężczyzn i ich towarzyszy broni, poczynając od pierwszych starć z Japończykami na Guadalcanal, poprzez lasy deszczowe na przylądku Gloucester, bastiony Peleliu, krwawe piaski Iwo Jimy, poprzez horror na Okinawie, aż do triumfu i niełatwego powrotu do domu po zwycięstwie nad Japonią. Miniserial oparty na książkach "Helmet for My Pillow" Roberta Leckiego i "With the Old Breed" Eugene'a B. Sledge'a został uzupełniony materiałami dodatkowymi opartymi na książkach "Red Blood, Black Sand" Chucka Tatuma i "China Marine" autorstwa Eugene'a B. Sledge'a oraz oryginalnymi wywiadami przeprowadzonymi przez twórców serii.

opis dystrybutora dvd